Jump to content
iGARFiELD

Ai sa fugi ?

Recommended Posts

Guest Blaidy

2. Nu as fugi, as scoate pistolu si as juca "pac-pac" cu aia

Si pistolul pica din ceruri ? rofl1.gifrofl1.gifrofl1.gif

PS: E ceva uman sa gresesti ... dar e ceva divin sa recunosti ca ai gresit

happy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Defapt nici nu s-ar intampla asa, ar lua preotul sprayul paralizant din altar si ar da cu el in ochi la mascati sau le-ar da cu crucea in cap, LOL

loool rofl1.gifrofl1.gifrofl1.gif

Eu unu nu stiu...mai mult ca sigur ca as fugi....dar am o intrebare referitor la aces topic.....Daca fuge preotul ..cine face slujba? 

care slujba daca fug toti 24.gifrofl1.gif

Link to comment
Share on other sites

Defapt nici nu s-ar intampla asa, ar lua preotul sprayul paralizant din altar si ar da cu el in ochi la mascati sau le-ar da cu crucea in cap, LOL

wrong netics .. preotii au bazooka in biblie 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Religious bullsh!t... what a piece of crap...

S-a umplut lumea de fanatici religiosi...

Exemplu profa mea de franceza... se apucase sa ne certe ca am luat niste ziare la scoala(cica ne-au obligat sa le luam, ca altfel nu ne mai dau adeverinte de elev pe gratis-ce chestie,lol-,eu nu le-am luat ca n-am venit la scoala ora aia) si era suparata ca pe ultima pagina era o reclama cu o vrajitoare, a zis: "Copii,sa nu aduceti ziarul acasa, sau daca-l luati, sa ardeti ultima pagina!!Sau mai bine ardeti tot ziarul!Si cum e posibil sa fie un articol despre un poet care a scris ode inchinate Satanei, iar acel poet sa fie considerat unul dintre cei mai buni?"

Plus ca am mai dat si peste niste babe religioase in autobuz, ba una chiar s-a luat de un tip ca avea bratara si lant de aur smile.gif

Ma lasa rece toata povestea asta... sincer m-am saturat de idiotii astia...altfel nu pot sa-i numesc.Traieste-ti domne viata ca alta nu mai ai!

Later edit: Hell YEA, as fugi cat m-ar tine picioarele, sau in cel mai bun caz daca as avea o arma la mine le-as zbura creierii tipilor smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dreamcatcher

din presupusele 20 de persoane care nu ar fugi :

*2 batrani cu proteza la sold biggrin.gif

*vreo 7 batrane care au facut infarct la vederea celor 2 indivizi cu automate

*o batranica care e cam surda si a adormit in timpul slujbei..

*inca o batranica care ar da cu poseta in atacatori

*si staful tehnic al bisericii (preoti....)

Astfel trageti vai concluziile.

si eu sunt credincios dar nu prea dau pe la biserica decat maxim de 2 ori pe an...

si DA as fugi biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Si dintr-o data s-au deschis usile biericii iar in pragul acesteia "RAZBOINICUL LUMINII" cu un AK47 in mana ii impusca pe cei doi si salveaza situatia.

....

Father ... I have sinned ...

Oh well ... eu nu prea ma vad in situatia aia ... da cre k as fugi ... doar dak nu apuca bloala si ii iau pe aia la pumni 24.gif

Link to comment
Share on other sites

eu din prima nu as fi in biserica... dumnezeu` asta al vostru nu ma place icon_thumright.gif

dar daca cineva m-ar fi obligat sa ma duc la biserica si s-ar fi intamplat asta.. as fi folosit-o ca pe o scuza sa ma plec dreaq de acolo.. icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Nu trebuie sa fugi..........nu conteaza prin ce chinuri treci si ce vei pati....cel mai important e sa-i fii credincios lu Dumnezeu indiferent ce va fi pana la sfarsit!

lol adica sa ma aleg eu cu un glont in cap pt. ceva ce nici nu stiu sigur ca exista 24.gif

Link to comment
Share on other sites

1)"-Oricine e dispus sa incaseze un ......."Pai ce draq?Sa avem incredere in niste criminali?O da ne ameninta ca Il omoara pe Dumnezeu nu?

2)Nu as fugi',m-as ascunde sub o banca/in spatele biserici/sau as fugi,oriunde doar sa nu ma gaseasca banditu'.Cel mai bine e sa te faci ca lesini/cand trag aia in mine sa ma fac mort biggrin.gif

3)Sincer acu n-as fugi.Fug:Mor,Stau:Mor.Cu ce ma aleg?"High way to hell"!Sau sa fac o fata de mielusel.

4)O da daca ar fi cineva din familie......

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa fugi..........nu conteaza prin ce chinuri treci si ce vei pati....cel mai important e sa-i fii credincios lu Dumnezeu indiferent ce va fi pana la sfarsit!

Asta ar fi spus si Becali tongue.gif (kiddin) chestia e ca e foarte usor sa spui asta din fata unui monitor.

user posted image

Deep down ... cine ai vrea sa fii cel care are pistolul la cap ? Sau cel care e pe punctul sa traga ?

Link to comment
Share on other sites

1. daca ai fi cel care e pe punctul sa traga ai avea remuscari toata viata

2. daca ai fi cel cu pistolul la cap, pur si simplu nu ai mai simti nimic toata viata(pentru ca o pierzi fara durere) numai pacat de neamurile tale care te vor plange

Link to comment
Share on other sites

1. daca ai fi cel care e pe punctul sa traga ai avea remuscari toata viata

2. daca ai fi cel cu pistolul la cap, pur si simplu nu ai mai simti nimic toata viata(pentru ca o pierzi fara durere) numai pacat de neamurile tale care te vor plange

Am intrebat care ai prefera sa fii ... nu ce ar simtii fiecare in situatia respectiva. Cat despre remuscari nu cred ca as avea asa ceva iar cel cu "shot-gun-ul" la tampla ar face orice in situatia aia ca sa scape poate char se roaga de cel cu arma sa il lase sa plece ... oricum Care din cei doi ai vrea sa fii ?

Link to comment
Share on other sites

eu din prima nu as fi in biserica... dumnezeu` asta al vostru nu ma place icon_thumright.gif

dar daca cineva m-ar fi obligat sa ma duc la biserica si s-ar fi intamplat asta.. as fi folosit-o ca pe o scuza sa ma plec dreaq de acolo.. icon_thumright.gif

sunt curios dak ai reactiona la fel in situatia aceea cand vezi arme indreptate catre tine blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Link-ul a fost creat special pentru cei ce cred in existenta Lui.

Ceilalti cred ca mai au destul timp sa realizeze existenta divina.

Acum intrebati-va daca nu cumva ati muri indiferent de decizia luata.

Poate ca totusi replay-ul la fuga voastra din partea atacatorilor ar fi ceva de genul "neaaaah wrong answer".

Sa nu uitam rautatea unora este nemarginita.

Si de-as putea sa-mi relizez pozitia intr-o asa situatie ....cu siguranta NU as fugii.

Link to comment
Share on other sites

eu sincer as fugi

Toti fug, degeaba spuneti ca sunteti curajosi acum, nu cred ca ar fi cineva in stare sa ramana, trebuie sa fii foarte credincios sau foarte nebun. Asta e parerea mea, sunt curios cati o vor contesta. ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...