Jump to content
The Connection

Cartea preferata .

Recommended Posts

ziceti-mi si mie care carte v-a placut . Mie imi place Haryy Potter , Star wars , Lord of the rings . Cartile de la star wars is mult . ex : LA rascruce ,Labirintul intunericului. Toate iti explica mai bine ca sa intelegi filmele . tari cartile alea . si mici

PS: nu chiar mici .

Link to comment
Share on other sites

in sfarsit un topic placut de-al tau, acuma aflu si eu de unde pana unde cu avatarul ala la tine, La Rascruce eusa_whistle.gif

in fine...ca sa fiu ontopic biggrin.gif cartile mele preferate sunt cele din seria Harry Potter \:D/

cartile cu sw au cam 300 de pagini...pe cand cele cu harry potter au cate 700 rofl1.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Capra cu trei iezi

lool rofl1.gifrofl1.gif de unde timp sa mai si citesc o carte smile.gif poate imi imprumuti si mie ceva timp tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Din cele numite pe aici, Stapanul Inelelor si Silmarillion (tot de Tolkien) ruleaza, mai ales citite in engleza. Si Harry Potter sunt misto, le-am citit pe toate, nu sunt cum ma asteptam (adica le consideram carti de copii, in afara de prima sunt carti normale toate). Alte carti SF sau Fantasy care mi-au placut: Rama si Odiseea Spatiala de Arthur C Clarke, Contact de Carl Sagan, cam toate cartile de Roger Zelazny, in special seria Amber care incepe cu Noua Printi in Amber, plus Lord of Light (tradusa in romana ca Domn al Luminii, poate cea mai buna carte pe care am citit-o si recitit-o de multe ori din acest gen). Am citit si Jocul lui Ender, caut urmarile. Am mai citit o gramada dar nu-mi vin in minte, trebuie sa ma uit pe lista.

Link to comment
Share on other sites

de ce sa mai citesti nustu ce carte cand sunt atatea filme de vazut. hiding.gif

pai pentru ca filmele nu sunt la fel de frumoase decat cartile . toata lumea stie ca ,(virgula) cartile sunt mai complexe , frumoase , interesante decat filmele . ele explica mai bien filmele . iar sunt convins ca daca nu as fi citit cartea Haryy POtter adn the Goblit of Fire nu as fi inteles filmul .

Link to comment
Share on other sites

in primul rand : URASC SA CITESC.

Am citit 1 sg carte in viata mea, si aia e baltagu, ca era obligatoriu pt. bac. ! smile.gif

Si nu mi`a placut. Deci n`am o carte preferata 24.gif

Benzile desenate se pun ? 24.gif

vorba unui amic de-al meu...cartea mea prefeata este cartea de credit

Link to comment
Share on other sites

1. Faust - Ghoete

2. Seria Dune - Frank Herbert

3. Cercul Mataresse - Robert Ludlum

4. Domn al luminii - Roger Zelanzy

5. Misterele noptii - Alexandre Dumas - fiul

6. Thais - Anatole France

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...