Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Salut, acuma ceva vreme multa vreme...am jucat si eu pe diferite servere....ma poate indrumu cineva pe un pvp server fun server ceva sa joc putin sa imi reamintesc jocu quests si etc ?

Mie unu mi-a ramas inima la burning crusade la patch 2.4.3 ...sper ca am zis corect...

Si referitor la original, care este procedura, cat costa ?

Link to comment

Sal,

 

E adevarat ca e in mare parte pvp, dar daca vrei sa faci pve, se gaseste indiferent de realm. Si eu am vreo 3-4 caractere de 90 pe outland (cu meserii and sh1t), dar s-a dus farmecul, nu mai joc de cateva luni, jucam de obicei cu prietena si eram intr-o guilda bunicica. Sunt nitel nostalgic, pt mine "magia" a fost pe burning crusade si wotlk. Acum, singura modalitate sa revin la wow, e daca l-ar face gratis si nu vad asta in viitorul apropiat. 

Link to comment

Si oricum decat Outland mai frumos mi se pare Sylvanas ... nu stiu de ce am impresia asta, erau cei mai tari la pvp cam si la 2 vs 2 si 3 vs 3 ... am vazut cativa si la RBG erau in top, mi se pare un realm frumos, daca intrati acolo pot sa spun ca am sa incep si eu iar :P am un druid de 80 :D

Link to comment

Mi se pare ca Blizzardul da fail cu anumite jocuri sau patchuri de exemplu pvp-ul la d3 si incearca sa-si scoata banii prin expansionuri la wow, wow-ul s-a stricat oricum ff multt de la Cataclism unde de la 50 k maxim cat avea un tank full gear pve b.i.s (best in slot)  poate chiar 60 k in icc la 130 k, e o porcarie, si in curand vor pierde  playeri si de pe wow, parerea mea

Link to comment

Mi se pare ca Blizzardul da fail cu anumite jocuri sau patchuri de exemplu pvp-ul la d3 si incearca sa-si scoata banii prin expansionuri la wow, wow-ul s-a stricat oricum ff multt de la Cataclism unde de la 50 k maxim cat avea un tank full gear pve b.i.s (best in slot)  poate chiar 60 k in icc la 130 k, e o porcarie, si in curand vor pierde  playeri si de pe wow, parerea mea

 

Eu unul dupa parerea mea te pot contrazice in ambele privinte, diablo era boring deja numai il joaca nimeni, ma repet asta e parerea mea, trebuia ceva nou iar la wow au marit si hp`ul la fiecare clasa pentru ca au modificat si pvp`ul si dificultatea la pve, automat rezisti mai mult, dureaza mai mult batalia si e totul mai complex

Link to comment

sunt 2 idei care se bat cap in cap aici:)) mie unul mi-a placut mai mult TBC cu un tank cu hp 15 k, era super, puteau face pve mai greu prin scripturi mai multe dar mai putin dmg dat de ei, sa poti rezista cu 50-60 k hp, diablo  a fost in mare parte cumparat, cel putin de mine pentru pvp, eu joc jocuri doar cu pvp :)) si cand am vazut ca daca intrii in arena si iei sau dai un hit, ( care da primu) castiga arena, e absolut aiurea,  ai vrea sa se intample asta in wow? 1 hit si pierzi arena unde e pe rating?


nu neaparat dureaza batalia mai mult,tin sa te anunt ca pe wotlk am stat intr-o arena ( pre freakz cand era tipul buguit ) 1 ora jumatate, pe cata, am reusit sa stau doar 50 de minute. deci nu conta modificarea pvp-ului, pve-ului , puteau adauga aceste spelluri si modificarile facute  nu mareau dmg/hp atat si totu ar fi fost super!

Link to comment

prea complex, nu stiu ce sa zic, n-am jucat niciodata pe oficial, pe retail, am jucat pe freakz acolo am fost top 3 la 3v3(pe cata) , pe wotlk ca paladin  holy cu full furious cand pe server exista wrathful nu m-a picat  nici un warrior ,  nici cu shadowmurne,  nici cel mai mare donnor! pve nu-mi place , complex nu stiu, eu sunt healer in general deci nu am treaba  nu tre sa ma bat pentru dps/s ,dau doar heal cu ajutorul healbot-ului :))


e stricat ptr ca..... mi se pare aiurea   atat de mult dmg, nu stiu chiar nu-mi place sincer. asta-i motivu' principal pentru care nu-mi place pvp'ul asa de mult pe cata.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...