Jump to content
nwradu

Uniformele scolare au revenit in clase

Recommended Posts

eh hai, sa fim seriosi, fetelor si baietilor vopsiti nu au ce sa le faca, doar nu ii tund sau alte nebuneli d'astea....

scoala 56...daca nu ma insel e cea de la dimitrov, jose marti parca...e posibil sa fie si din cauza influentelor spaniole, posibil sa fi impus ei ceva..

Link to comment

Ce sa spun...cand eram la liceu au fost cateva tentative de genul asta...insa nu au tinut decat 2 zile...ajunsesera chiar sa ne puna absenti...nu am fost niciodata in sacou sau in pantaloni de stofa la sc...nu sunt genul....si sunt foarte fericit ca am scapat de asta....la facultate nu au nici o sansa sa ne impuna....nu s-ar mai duce nici draq la cursuri.....

Acum, daca e sa fiu obiectiv...uniformele sunt bune....nu intra oricine in scoala (desi problema s-ar fi putut rezolva cu niste legitimatii)..arata mult mai bine indiferent de ce ati zice....partea proasta e ca nu ami vedem liceencele....insa...daca chiar vrem..putem sa le vedem dupa ore....asa ca....daca as fi director as fi de acord.....

Link to comment

SeBi esti comunist tongue.gif, am alergie la uniforme.Cand eram in generala aveam o directoare distrusa rau care dak nu veneai in uniforma (adik pantaloni de stofa+camasa bleo sau alba+vesta )nu te lasa sa intrii in sc blink.gif Camasa nu aveai voie sa o tii decat in pantaloni iar dak nu aveai vesta trebuia sa te duci acasa dupa ea :whistle:Asta se intampla si acum in sc22 din Craiova.Tocmai ce am scapat de uniforma, sunt la liceu si acuma s-o iau iar de la cap angry4.gif No way.De parca nu poti invatza decat dak esti in uniforma:|

Link to comment

Ţin să vă spun că patru ani cât am fost la liceu,la noi a existat uniformă,ecuson cu poză şi tot tacâmul. biggrin.gif

Că nu s-a ţinut cont tot timpul de ele(şi că era un dulap în clasă cu uniforme în caz de urgenţă),asta e partea a doua.Dar de existat au existat şi chiar a fost o perioadă în care nu se permitea accesul în şcoală fără uniformă.

Dar din uniforma de care vorbesc,obligatoriu era doar sacoul(respectiv vesta,vara),restul de îmbrăcăminte - fiecare cum voia.Şi până la urmă a fost fun,mai ales că în unele cazuri,sacoul era mai lung decăt fusta fetelor tongue.gif

Partea a doua cu barba,pletele,părul vopsit mi se pare o aberaţie.Poate să fie scris şi în lege,că tot nu o să se întâmple aşa ceva.

Link to comment
Guest Blaidy

P.S Stirea e din martie suntem in mai acuma si eu n-am vaz. pe nimeni din bucuresti cu uniforma scolara ... bine ca am scapat de sc. 24.gif

Partea a doua cu barba,pletele,părul vopsit mi se pare o aberaţie.

Pai la ce plete am eu in cap era clar rofl1.gif doamne ce mai fac si astia, dau o lege si nu o respecta nimeni, pai atunci dc le mai dau 24.gif

Dar sunt baieti care nu le sta bine cu parul scurt si le sta bine cu plete, aia ce faceau ? smile.gif)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...