Jump to content
Ghiba

>> Ask&Answer <<

Recommended Posts

Nu vreau eu sa fiu badaran, dar pe langa faptul ca asta e o problema de matematica ce se rezolva cu o anumita formula, a probabilitatii, este si o problema de noroc sa-i zic asa. Nu poti spune cu exactitate care este probabilitatea. Poti sa obtii si de 100 de ori la rand 2 bile albe si 2 negre. Asta e parerea mea...

in primul rand este o poblema de matematica la fel cum mai devreme au fost de logica sau de fizica... asta conteaza mai putin. in al doilea rand se rezolva intr-adevar cu o formula care a fost mentionata mai sus si in al treilea rand este normal sa nu poti spune cu exactitate pentru ca probabilitatea se defineste prin faptul ca este o intamplare.

tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

Da seba18, o stiam si eu tongue.gif nici chiar asa prost nu sunt, dar ce voiam eu sa spun este ca cu formula aia nu faci nimic, decat sa aflii un numar. Atat. Probabilitatea tine de noroc si de intamplare si nu de matematica, asta spun eu.

@Joop, dk vrei, ca vad ca nimeni nu raspunde la problema, pune alta ca trebuie continuat topicul, e prea frumos.

Link to comment
Share on other sites

R: Este o metoda de pregatire a proiectului unei intreprinderi. Ea permite integrarea in acelasi document a ansamblului de elemente constitutive ale proiectului si punerea in concordanta cu factorii exteriori cum ar fi piata, datele financiare, clientela, comunicarea, profilul dumneavoastra sau propria experienta profesionala.

I: cel mai mare site de vanzari-cumparari din lume ?

sry pt 2 posturi intr'o zi...nu mai postez maine 29.gif

Edited by iReal
Link to comment
Share on other sites

Din ce cauza/cauze au pierdut nemtii al doilea razboi mondial?

Dinca cauza lui Hitler...care a trimis prea multe in rusia....kiar daca era frig...si soldati nici nu eerau echipati pentru contiti de iarna...si nici obisnuiti...cea ce lea dat un avantaj indubitabil Rusilor

Link to comment
Share on other sites

Hurricane Mitch--A very powerful late season hurricane, Mitch had winds of 190 mph before making landfall in Central America. It devastated Honduras with over 75 inches of rain that spawned devastating floods and mudslides that left about 11,000 people dead in October, 1999.

cred ca e corect ...

intrebare : Cate victorii si-au propus Chicago Bulls pentru sezonul 1991-1992 ... cu toate ca nu au reusit?

Link to comment
Share on other sites

Hurricane Mitch--A very powerful late season hurricane, Mitch had winds of 190 mph before making landfall in Central America. It devastated Honduras with over 75 inches of rain that spawned devastating floods and mudslides that left about 11,000 people dead in October, 1999.

cred ca e corect ...

intrebare : Cate victorii si-au propus Chicago Bulls pentru sezonul 1991-1992 ... cu toate ca nu au reusit?

au avut 67 victorii, dar nu gasesc nicaieri cate si-au propus sa aiba dontknow.gif

@Poate si-au propus multe

cred ca nr maxim de meciuri dintr-un sezon.shtie careva cate meciuri are un sezon la NBA? biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Hurricane Mitch--A very powerful late season hurricane, Mitch had winds of 190 mph before making landfall in Central America. It devastated Honduras with over 75 inches of rain that spawned devastating floods and mudslides that left about 11,000 people dead in October, 1999.

cred ca e corect ...

intrebare : Cate victorii si-au propus Chicago Bulls pentru sezonul 1991-1992 ... cu toate ca nu au reusit?

Da, e corect.

@Poate ca si-au propus foarte multe.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...