Jump to content
alecs

promanele TV.....

Recommended Posts

eu am vazut o alta varianta, tot la desteptii de la PROst TV, cu Andra si cu inca 2 fufe (nu imi mai amintesc la ora asta cine erau, una parca era Andreea Balan, dar nu sunt foarte sigur...) si tot la fel, isi bateau joc de imnul Romaniei. nu ca as fi eu cine-stie cat de patriot (ba chiar nu sunt deloc patriot), dar asa ceva tot mi se pare inacceptabil. pur si simplu bataie de joc.......dar lasa ca poate prinde pe la tarani si la manelisti, la aia care vizionau cu sufletul la gura Ciao DARWIN!!!

nu am cuvinte....

Link to comment
Share on other sites

noa....asa e ! ar cam trebuii respectat imnul, dar se face cam multa agitatie degeaba zic eu ! Am ajuns indiferent, deoarece la mine in clasa cand am inceput sa cantam desteaptate romane, mai multe de jumatate au inceput sa rada, inca vreo 3-4 isi bateau joc etc. (asta e cam valabil pt majoritatea claselor). Am vazut pe acest forum unii care ziceau, "Romania sux" sau "Romania e o tara de kkt" si replicile pot continua, dar din moment ce unii au zis chestia asta, nu cred ca ar trebuii sa isi bage nasu aicea. Din moment ce iti injuri tara, automat de doare unde nu bate lumina soarelui de imn !

Oricum nici mie nu imi place ce au facut !

Cat despre melodie, suna oribil cand canta toti deodata ! singurul de acolo care imi place este sorinel pustiu ! am stat si am ascultat vocea la toti ! tongue.gif

ai dreaq si pe imnul tarii astia fac playback.........nici macar versurile nu le stiu....tre sa se uite in prompter sau de unde le citesc......... 1224.gif

tu defapt nu ai ceva ca este vorba de imnul tarii ! tu esti revoltat ca l-au cantat niste manelisti =/ Dude, tu sti sigur ca aia fac playback si ca nu stiu versurile, deoarece tu lucrezi la ProTV si ii cunosti pe toti de acolo personal....tu unu sti toate versurile ? acuma te intreb pe bune ! daca esti de treaba, nu o sa cauti pe net sau ceva si pe urma zici ca "da" ! raspunde sincer acuma ! daca nu raspunzi sincer, sa fie pacatul tau !

Link to comment
Share on other sites

BA AIA MACAR STIU CE CANTA ACOLO?

MANELISTII DREAQ!

SANGE DE ROMAN PE DREAQ CA ALA E SANGE DE ROM!

SI CUM LE-A PERMIS CINEVA UNORA CA AIA SA SPUNA IMNUL?

PRO-TV TE-AI FACUT DE KKT!

TARA ASTA SE DUCE PE APA SAMBETEI! angry4.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest manelix

solider ... pentru rasisti ca tine ar trebui sa ajungem la vorba lu Adrian care zicea ca in curand Romania o sa se scrie cu doi de RR.

Iaka manelistii astia s`or strâns toti si`or cantat imnul, ce`i drept, in stilul lor. Deci eu cred ca`s mai romani decat noi astia mai palizi la fata, care, ne bufneste râsul la auzul imnului (cum a zis cineva mai sus).

Poate ca nu e frumos sa ne transformam imnul nici in manea, nici in house nici in rock, dar initiativa acestor manelisti este demna de respect!

Link to comment
Share on other sites

Guest ::^z3t[u]^::

Cum isi permite un manelist sa cante imnul meu?Parerea mea este ca ar trebuie ca ei sa aibe imnul lor biggrin.gif ... tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Romania o sa se scrie cu doi de RR.

Gresit (dpdv gramatical). Corect e: "doi RR" (nush dc fac asha, dar mnoah...).

ontopic:

Nush ce sa zic... Ei doar vor sa faca ceva, fara sa gandeasca... Dak chiar erau patrioti, ar fi cantat IMNUL, nu 1 remix care a fost compus in ~ 2 min in WC-ul televiziunii blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce sa ceri de la PRO TV cand nici Sarbu nu a fost in stare sa lege niste propozitii. Dovada ca a ajuns si la Carcotasi.

Foarte multi romani asculta manele, si sunt semianalfabeti/inculti s.a.m.d., deci imnul in varianta manea e ceva normal, comercial, si care e in favoarea lor, ca aduce banii.

In rest, sunt de acord cu multi dintre cei care au postat pe forumul PRO TV AICI

Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce sa ceri de la PRO TV cand nici Sarbu nu a fost in stare sa lege niste propozitii.

ala nici nu stia ce o sal intrebe exa(esca) , si intr-adevar , la el in protv"e vedete"...voi la ce v-ati asteptat, manelistii si-au batut joc de imn !!!

Link to comment
Share on other sites

dovada ca voi sunteti revoltati doar pentru ca imnul a fost cantat ca manea, nu ca a fost cantat imnul in altfel ! voua vi se rupe de imn pun pariu ! am inteles ca imnul a fost cantat in mai multe variante, si nu numai pe manea ! daca e adevarat de ce nu ziceti ceva si de celalalte ? si va legati numai de manele ?

, deci imnul in varianta manea e ceva normal, comercial, si care e in favoarea lor, ca aduce banii.

, manelistii si-au batut joc de imn !!!

Cum isi permite un manelist sa cante imnul meu?

  BA AIA MACAR STIU CE CANTA ACOLO?

MANELISTII DREAQ!

DA VOI CE VA ASTEPTATI DE LA MANELISTII SI DE LA TELEVIZIUNILE DIN ROMANIA????

ai dreaq si pe imnul tarii astia fac playback.........nici macar versurile nu le stiu....tre sa se uite in prompter sau de unde le citesc.........

deci......deja se transforma iar in ceva Anti-manele ! dupa cum se poate vedea !

Link to comment
Share on other sites

zicea si seba de andra, deci cand am auzit imnu ala mi-a venit sa imi dau palmi, cica imnul r&b, de tot cacatul.... cand le-am auzit pe aleea cum se sclifosesc acolo mi-a venit sa dau cu tvu pe geam, PROTV isi castiga audientza prin lucrurile opuse celor normale...

Link to comment
Share on other sites

Si mai zice "Gandeste liber".

Loool... protv sux(teo, la bloc,bune dar nebune), prima tv sux(super nanny, emisiunea cu tziganul ala, farsele lui jugaru, trasniti in nato), antena 1(porcaria aia de darwin,stele verzi).

Oricum am ajuns la concluzica ca TV-ul prosteste... o sursa de informare mai buna e CARTEA sau INTERNETUL smile.gif

Revenind la manelistii din rRomania, "cultura manelista", ca sa zic asa, a evoluat foarte repede si deja printre oamenii cu iq sub 0 e la moda sa fii manelist smile.gif

Un profesor de muzica din generala a spus ca "speranta de viata a manelelor e de 5-6 ani"). Au trecut ceva ani si se pare ca maneaua mai are de trait mult si bine de acum incolo.

Link to comment
Share on other sites

manele sux parerea mea

in rest, dont care smile.gif

ce au facut pro tv de 1 dec

mi-e scarba de ei...

sper sa crape

mai ales sarbu ala

si cu esca

ma rog... posturile tv romanesti... nici nu are rost sa vb...

tv chiar tampeste smile.gif

de aia ma uit DOAR la CNN, Discovery & National Geographic

in rest... avem la ce?! angry4.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...