Jump to content
Kane

Probleme cu serverele de CoD(UO) - Merged

Recommended Posts

FRATILOR, (LINKMANIA) :blink:

TREZIREA SARBATORILE S-AU TERMINAT!!!!!! :o :unsure:

INCEP TOATE SERVERELE SA PICE !!! :angry: :o

CE SE INTMPLA !!! :P

VREM UN RASPUNS .....SI ASTA CAT MA REPEDE!!! <_<

VREM FAPTE NU VORBE !!! :D

CA DOAR ........ SUNTEM OAMENI NU ANIMALE !!! :(

NU VREAU SA FAC PE CINEVA SA SE SIMTA PROST CI DOAR SA INTRETINA SITE-UL SI SERVERELE ASA CUM AR TREBUI !!!! CEEA CE NU SE PREA VEDE !!!!

Link to comment
Share on other sites

Poate sa fie intretinuta de o armata de operatori daca la mijloc nu este vorba si de competenta si profesionalism.

In Brasov RDS are monopol pe partea de internet ca si in multe alte judete asta ii confera o pozitie cred eu prea lejera fata de consumatori/clienti. Linkimania este o derivata din RDS deci lucrurile sunt clare.

Ce ai nevoie de a intretine un server de jocuri: un computer configurat cu cap de preferat in postura de server dedicat, o conexiune buna la net, un kit al jocului, un administrator care foarte simplu poate veghea peste multe alte servere/jocuri pe acelasi server asta daca stie ce inseamna automatism si stie sa si il aplice in job, ceva interes poate gadilat de salariul de la final de luna sau poate un alt factor... simplu ca buna ziua.

Este prea mult?

Are legatura asa zisa, presupusa plecare a lui Kiz cu aceasta varzaraia pe la servere manifestata de multa vreme nu doar de zilele trecute sau este o actiune premeditata facuta de nu stiu cine pentru a scoate la ineala anumite slabiciuni ale Linkmania?!

Eu tind sa cred ca ori este vorba de incompetenta ori este o actiune premeditata.

Link to comment
Share on other sites

intretinut de cine, nu-i intretinut de nimeni linkmania, numai moderatorii mai au acces la cateva servere de cs si mu, in rest nimic

situatia e din ce in ce mai prosta, how bad can it get :angry:

Link to comment
Share on other sites

Eu tind sa cred ca-i doare fix in ramura de brad! Probabil ca noua conducere e derivata dintr-un proces de nepotism al unui director de la RDS (s-au mai multi) care nu a auzit de linkmania ( s-au de internet) pana acum 1 luna. Si, chiar daca e cineva competent, nu cred ca are cosmaruri ca nu putem juca COD UO. Personal chiar nu vad ce avantaje are RDS ca tine 2 servere COD. Singura solutie prin care poti trage pe cineva la raspundere in privinta functionarii unui server este sa-l inchiriezi! In West costa cam 15 Eur! Probabil ca RDS cere 30! Asa ca mai bine ne-am pune pe strans bani!

Link to comment
Share on other sites

:lol:  misto faza caps lock-ul  :lol:

cat despre topic nu prea isi are rostul, oricum nu citeste nimeni in afara de noi

Din pacat nu citeste cine trebuie topicurile astea.

Speed_Fane, chiar era necesar sa faci si tu un topic pe aceeasi tema?
Lasati domne' oamenii sa scrie ca au dreptate - ar trebui ca fiecare jucator de COD sa inceapa cate un topic ,asa in semn de protest ca nu ne lamureste si pe noi cineva. :angry::angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL e de ras :blink:

Io chiar am plans de cat am ras cand am vazut ca de sarbatorile de iarna, Ajun shi Craciun shi Revel, aia de la Cs umpleau serverele(am vazt asta ca am lukrat in weekend, deci implicit de sarbatori shi am intrat de curiozitate pe linkmanie)

Deci, nu e greu sa tzii zecile de servere de Counter Strike... shi mai sunt servere pe linmanie ... Quaqe, Unreal... (shi poate shi altele pe care nu joaka nimeni)... DAR SERVERELE DE COD shi UO IN NUMAR DE 2-3, sunt multe nu ?

Sper ca mailul meu sa ajunga undeva unde sa fie bagat in seama, da... am trimis shi io un mail la rds... fir-ar ai naibii...

...0...0...0...0...0... , (JEDI)Chewbacca :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu poti sa faci reclama la un produs si apoi sa te dezici de el...Furnizorii de servicii internet trebuie sa inteleaga ca acest tip de serviciu NU este "un moft", ceva "optional" asa cum nici apa, gazul sau curentul nu reprezinta ceva ce mai vine, mai nu vine in functie de un ion, ilie, kiz sau altul. Daca aceste servere nu au nimic in comun cu RDS, atunci poate ma lamureste cineva ale cui sint (si cine factureaza pt reclamele de pe site); daca insa aceste servere sunt puse la dispozitie cu scop comercial de RDS si/sau angajati ai acestuia, atunci ar fi bine sa nu se procedeze cu ele ca si in cazul distribuirii de modem-uri noi...adica neprofesionist.

In rest numai de bine; sint foarte multumit de RDS - exista miliarde de oameni pe planeta ce nu beneficiaza de un astfel de serviciu, si asta la o suma rezonabila!

P.S. Ce spuneti de cei ce au platit milionu' (ca mine:)) ca sa cumpere CoD sa-l joace pe serverul Linkmania??

Link to comment
Share on other sites

Serverul de CoD este gol non stop si cand am vrut sa ma conectez la el a cerut cd-key! What's going on?? :blink: :blink: :( :unsure: :blink: :P :huh: :blink: :unsure: :( <_< :P :o ;) :huh: :angry: :blink: :unsure: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

se poate si mai rau :ph34r:

pe cine pacalesc?

P.S. si mie-mi face faza cu CD Key in use. Please try reconnecting later.... si dupa ce am dat 1.200.000 pe joc... B)

Probabil mai este careva pe server care are acelashi cd-key obtzinut prin alte moduri :P

Link to comment
Share on other sites

Schimba-ti shi tu cd-key... serverul nu are nik ;)

Schimba-ti shi tu cd-key... serverul nu are nik ;)

Barbaru.....avand in vedere ca sunt pe serverele de CoD de la deskidere :P si ca sunt printre primii care am scris pe forumul asta :P stiu si eu fazele cu skimbatul cd-keyului.......plus ca mie nu mi-a facut NICIODATA figuri jocul asta........dar acum vad ca ne fac figuri astia de la LINKMANIA :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry: eu asteptam un mesaj de genul: GATA S-A REZOLVAT!! SPOR LA JOC!

Link to comment
Share on other sites

Serverul de CoD este gol non stop si cand am vrut sa ma conectez la el a cerut cd-key!

da' sigur tu ai jocu original, ca noi restu, si ii ceva de la server sigur

Schimba-ti shi tu cd-key... serverul nu are nik 

Adica jocu... ca CD-Key-ul ii bun originalu

nu-i cracuit server-ul

Adica n-are punkbusteru pus.

:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. Vroiam sa clarific niste lucruri daca vine aia de la Piraterie :ph34r: ph34r m3!!! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Guest dutydoo

In rest numai de bine; sint foarte multumit de RDS - exista miliarde de oameni pe planeta ce nu beneficiaza de un astfel de serviciu, si asta la o suma rezonabila!

da de ex.somalezii :blink:

daca tot ai internet vezi ce servicii de internet au in alte tarii si la ce pret

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...