Jump to content
Grecul

Farm-Noria/Lorencia/Davias

Recommended Posts

Salutare,

Ar trebui sa se faca ceva impotriva astora care stau si farmeaza pe spoturi din orasele mici. Am un client in Noria de exemplu care sta pe Golem si de fiecare data cand dau rr, in mod normal am nevoie de 5 minute la golem sa merg mai departe dar sta al meu cu lvl 300 si cu elfa pe ene nu pot sa-i fac ks.

Ma gandesc sa se faca o regula sa evitam caractere de 250+ pe spoturi de baza din orasele astea mici si implicit farmatorii. 

Avand la dispozitie /info am putea face un rule sa nu se mai stea la farmat in orasele de base level pentru ca afecteaza si jucatorii noi si pe cei care dau reset. Sa se stabileasca o limita de lvl pentru spoturile astea cum ar fi 100 pentru lorencia/noria si 200-250 pentru Devias ca sa nu fim chiar exagerati.

 

Cu drag,

Grecu

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am lasat topicul deschis pt o zi si intre timp am dat din cand in cand o tura prin hartile mici. Cam in orice moment am gasit cel putin 3-4 sau chiar mai multe spoturi libere, mai ales cele un pic indepartate de spawn.
 

Quote

in mod normal am nevoie de 5 minute la golem sa merg mai departe

Pentru aceste 5 minute nu putem sta politisti pe server, sa facem pe 40-50 de spoturi aprox. cate sunt pe cele 3 harti razii, sau sa impunem reguli ca sa facem acelasi lucru dar in categoria de plangeri.

Eu iti recomand sa cauti un alt spot sau daca chiar e nevoie sa faci PK ca si oricine altcineva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...