Jump to content
Deli

Updates de care avem nevoie asap

Recommended Posts

Salut, am sa las cateva updates aici care consider ca am avea nevoie:

1)Fixati spoturile in arena. Momentan sunt 2 tarcuri unde sunt 20+mobs cu 3 spoturi de respawn in aceste doua tarcuri.
Celelalte au cate 6 mobs, nu este ok deloc,nimeni nu merge pe celelalte. Ar trebui sa fie intre 7-9 mobi pe celalalte.

2)Trebuie afisat la Menu>Events>Events Time cate intrari ai pe zi bc/ds/cc, cate ai facut deja si cat timp mai este pana se reseteaza intrarile.

3)Hell Maine boss nu da nimic reward (facut de 2 ori). Cu ocazia asta trebuie verificat si Kundun, nu cred ca l-a facut cineva pana acuma.

4)Golden Dragon e box of kundun +3 si nu se gaseste.

5)Trebuie reglat Chaos Castle pentru ca mobii nu au nici o treaba daca mergi cu fire resistance sau orice alta rezistenta tot te arunca foarte tare.

6)Fixati zen la Goblin, nu pot da la + ptr ca imi cere 4 milioane sa dau ok si am 20 de mil zen in inventory. Imi spune tot ca not enough zen sa dau.

7)Fix la dmg-ul aplicat unui golden sau boss chiar si white wizard,skeleton. Ce se intampla actual este ca pot da 90% dmg singur pe el si vine altcineva care da last hit si ia el dropul. Nu este ok deloc.

8)Trebuie lasat sa se faca PK la boss/ anumiti golden. Aici ma refer in raza la boss/golden daca omori, sa nu te faci rosu. Odata ce invazie/ boss se termina, daca omori te faci rosu din nou.

9) Golden 3 Icarus da mai mult dmg decat golden 4 Aida.

10)Increase Zen drop rate pe set / rings nu functioneaza. Consider ca 70% e mult prea mult pe fiecare item si daca ar fi undeva 10% pe item si sa aduni in total de 50% - 70% ar fi ok , dar sa mearga.

Mersi

Edited by Deli
Link to comment
Share on other sites

Salut

1) Ne gandim cum sa calibram mai bine spoturile, urmeaza in urmatorul update sa introducem mici modificari pentru toate spoturile din arena.
2) Se reseteaza zilnic la ora 00:00 - intrarile o sa poata fi vazute in User Panel pe website, azi maine urmeaza sa introducem niste modificari acolo.
3) A fost reparat, posibil sa il fi omorat anterior dar acum ar trebui sa dea reward normal 10 silver.
4) Ne uitam sa vedem care e problema
5) In CC ai sansa de 30% dupa ce omori un mob sa primesti blow - rata nu este influentata de resistance
6) Poti sa-mi dai un PM cu ce + ai facut sau la ce item ti-a aratat gresit? Ar fi mai usor pt noi sa cautam sa rezolvam
7) O sa luam in considerare, dar asa ca idee nu este neaparat rea, doar ca intervin alte situatii care trebuiesc luate in considerare, de ex. tu mori sau iti iei PK dar ai dat cel mai mult damage pe boss, ramane acel boss blocat? Sau tot asa il omoara persoana respectiva si asteapta cateva secunde incat sa-l poata lua de pe jos, care practic e cam tot acelasi lucru, ramane sa ne gandim mai bine si daca e sa facem vreo modificare v-a fi explicat concret cum functioneaza in pagina de guides.
8 ) Sunt sigur ca s-ar face foarte mult abuz (tras goldeni pe spot > kill tot party, si multe altele), nu cred ca vom implementa vreodata asa cv
9) Ne uitam sa vedem care e problema
10) Este buguita optiunea de zen, in primul rand cel viuzal (70%) si al 2-lea faptul ca nu functioneaza. Cel mai probabil urmeaza sa inlocuim optiunea de Increase Zen Drop care trebuia sa dea un procent mai mare de zen cu o optiune noua "Zen Multiplier Chance" -> iti ofera sansa sa cada 4x gramada de zen in locul procentului

Mersi sugestii si raportul de buguri, am sa las topicul deschis pt ceva timp in caz ca mai are cineva alte idei sau opinii pentru punctele care le-am discutat

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6) Cred ca de la +10 in sus pana la +15 e bug la goblin la zen. Imi cere de exemplu 4 milioane si am 20 de milioane in inventory, nu ma lasa sa dau ok. Mai bag niste zen in inventory de fac 50 de mil si ma lasa sa dau ok , scazand tot 4 milioane din zen. Ceva nu e in regula acolo.

7)Odata ce ai murit, dmg-ul pe boss/golden se reseteaza daca tu ai avut cel mai mult dmg si mori, il ia al 2-lea care a dat cel mai mult dmg.

8 )Inteleg ideea cu abuz pe golden ca ii vor trage pe spoturi doar sa se dea pk, at nu bagati pe golden.
Dar atunci poate reusiti sa o implementati doar la Boss: White wizard, Skeleton, Kundun, Hell Maine pentru ca la astia ar fi ok de contestat intre jucatori, intre party mai ales sa se bata pentru boss, nu doar sa vina la boss si toata lumea sa dea in el fara un pic de fun.

10) Super ideea

As mai avea ceva de adaugat :
11) Daca se poate va rog adaugati un lore ring (cerc) unde ne puteam bate intre noi fara sa ne facem fono. Pur si simplu intri in ring mai incerci un dmg, te mai bati tu cineva ar fi ok.

Mersi de raspunsuri ! 

Link to comment
Share on other sites

Ok, un pic ciudat daca consuma tot aceeasi suma cat scrie doar iti cere sa ai mai mult, o sa facem si noi niste teste local si incercam sa reparam cat de curand.

11) Da, o sa modificam complet lorencia pt ca din cate am inteles face lag multor persoane, o sa adaugam si un ring pvp in harta noua unde se poate face PK linistit fara sa primesti phono.

  • Upvote 1
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...