Jump to content
zzangaboy

problema cont

Recommended Posts

Chiar acum, Fury a spus:

Inca am de prajjit cu gix gratare , servarul ramane off pe durata CS .

Multumesc pentru intelegere . 

=))) Gixx e pe faza, ca tb sa intre pe toate conturile. Nu a vazut gratar anul asta de cand merge serverul.

Link to comment
Share on other sites

Acum 15 minute, nonam33 a spus:

=))) Gixx e pe faza, ca tb sa intre pe toate conturile. Nu a vazut gratar anul asta de cand merge serverul.

nu degeaba e regele castelului 😉

Acum 15 minute, Pepsi41 a spus:

Mai e loc ?😂😂

da da , hai ca ajungi la fix pe cand is gata 

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, nonam33 a spus:

Te-a sunat Michael Jackson si pe tine?:)))

I.am zis sa închidă ca n-am minute ,dar daca tot a venit vorba.. as avea rugămintea să îmi spui si mie maine ...cine apare Owner CS .Multumesc , va salut pe toti in egala masura !

Link to comment
Share on other sites

Acum 31 minute, GIXx a spus:

I.am zis sa închidă ca n-am minute ,dar daca tot a venit vorba.. as avea rugămintea să îmi spui si mie maine ...cine apare Owner CS .Multumesc , va salut pe toti in egala masura !

=)) apare Ares, crescut de Juny, in nici un caz de Gixx. Cum zicea si Juny, intra sa vada daca se descurca sclavetele sa tina CS =)))

Link to comment
Share on other sites

La 12.06.2022 la 18:07, MuTechGuy a spus:

Verificam, avem si backup daca e nevoie etc. Nu va mai panicati, mai are si serveru zilele lui proaste.

Una peste alta, dar lipsa ta de profesionalism, lipsa ta de bun simt si tot ce nu faci bine dauneaza imaginii forumului linkmania. Faptul ca a expirat licenta sau ce s-a intamplat e tot vina ta, de ce nu ai verificat? de ce nu oferi o continuitate serverului? de ce trebuie sa ne rugam de voi sa ne spuneti cand dati drumul? ce raspunsuri dai tu sunt pur si simplu de amator. In plus de asta 2 luni ai mancat de pe urma noastra, cat am cumparat ice-coins si ti-am dat de mancare, totul era ok, nu? nu mai expirau licente, nu se mai flooda serverul...Repet lipsa totala de bun simt si de profesionalism...bataie de joc fata de toti jucatorii....rusine @MuTechGuy

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Silviu Petre a spus:

Una peste alta, dar lipsa ta de profesionalism, lipsa ta de bun simt si tot ce nu faci bine dauneaza imaginii forumului linkmania. Faptul ca a expirat licenta sau ce s-a intamplat e tot vina ta, de ce nu ai verificat? de ce nu oferi o continuitate serverului? de ce trebuie sa ne rugam de voi sa ne spuneti cand dati drumul? ce raspunsuri dai tu sunt pur si simplu de amator. In plus de asta 2 luni ai mancat de pe urma noastra, cat am cumparat ice-coins si ti-am dat de mancare, totul era ok, nu? nu mai expirau licente, nu se mai flooda serverul...Repet lipsa totala de bun simt si de profesionalism...bataie de joc fata de toti jucatorii....rusine @MuTechGuy

Sunt 28 de grade afara, nu te mai droga in casa, mergi si drogheazate afara.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Orice problema ar fi fost cu serverul OVH de licenta sunt absolut sigur ca problema este rezolvata din partea lor. In cel mai rau caz exista support, sa ai un serviciu cazut 24h+ doar pentru ca un server de licenta e off sounds highly odd to me.

Poate putina transparenta despre statusul downtimeului si o rezolutie despre problema cu caracterele lipsa avand in vedere ca problemele mentionate nu sunt corelate(la prima vedere) poate ar ajuta la calmarea spiritelor.

In legatura cu backup, rollback si alte artificii sper ca se poate cocheta macar spre un rollback mai inteligent si anume caracterele care apar in backup si nu in current_db, cu o atentie la caracterele create dupa ce au disparut originalele, sa fie restored to backup state.

Seara faina.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca au acelasi tip de "licenta" pe care o am si eu. S-au depistat ownerii si de acolo toata problema si database-ul picat. Nu dispare o baza de date asa usor cum cred unii, cred doar cei care nu au lucrat niciodata cu asa ceva.

Si ca info: toti isi lasa in mu server un trojan sau ceva similar, ca in cazul in care tu vii ca un smecher si nu platesti , ei printr-o singura comanda iti pica serverul de fiecare data cand il deschizi. (slow hack nedetectabil in general).

P.S.

spacer.png

spacer.png

Edited by drg23
Link to comment
Share on other sites

Acum 34 minute, LeviS a spus:

Sunt 28 de grade afara, nu te mai droga in casa, mergi si drogheazate afara.

Stai ca a aparut si fostul sclav de serviciu din Valhalla=))). Are dreptate ba Silviu. O totala lipsa de profesionalism combinata cu prostie si aroganta. Tot noi suntem paranoia si narcisisti pe banii nostrii (apelativele directorului MuiTechGuy). Faceti drq un server pe care poate juca lumea si nu mai cautati scuze. Comunicati cu playerii despre problemele intampinate, update-uri, nu dati raspunsuri din elicopter! Sau anunta si inchide-l de tot daca nu esti capabil sa il ti online pana in toamna. Ati papat banii si nu mai intra altii? O ceata de golani! Mi-e scarba! 

Link to comment
Share on other sites

Acum 49 minute, LeviS a spus:

Sunt 28 de grade afara, nu te mai droga in casa, mergi si drogheazate afara.

De unde stii tu ce fac saracie? te-a bagat cineva in seama? vezi-ti de neuronul tau si pune mana pe o carte de clasa I, poate, poate mai inveti si tu ceva gramatica.

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Silviu Petre a spus:

Una peste alta, dar lipsa ta de profesionalism, lipsa ta de bun simt si tot ce nu faci bine dauneaza imaginii forumului linkmania. Faptul ca a expirat licenta sau ce s-a intamplat e tot vina ta, de ce nu ai verificat? de ce nu oferi o continuitate serverului? de ce trebuie sa ne rugam de voi sa ne spuneti cand dati drumul? ce raspunsuri dai tu sunt pur si simplu de amator. In plus de asta 2 luni ai mancat de pe urma noastra, cat am cumparat ice-coins si ti-am dat de mancare, totul era ok, nu? nu mai expirau licente, nu se mai flooda serverul...Repet lipsa totala de bun simt si de profesionalism...bataie de joc fata de toti jucatorii....rusine @MuTechGuy

In treacat pe aici pe forum am vazut mesajul asta. Nu am putut decat sa rad efectiv 2 ore si apoi sa ma minunez ca oameni ca tine inca mai exista in anul 2022. Aia e, asteptam varianta noua de Covid, poate poate. Nu e vina altuia daca un service provider pentru host/virtual host pica, sau mai ales host de licenta asa cum zici tu, dar cel mai important, de unde si pana unde ai ajuns tu la ideea ca 'saracii admini' mananca ca le donezi tu pentru cateva 'coins amarate'. Si inca ceva, daca un server are success, incepe sa primeasca donatii, etc, atunci incep 'atacatorii' sa 'ia in tinta', nu inainte. Ma rog, daca atacatorii au mintea ta, e posibil sa isi iroseasca timpul ducandu-se dupa ceva care nu se merita 🤣

Acum 3 ore, aceboy a spus:

Orice problema ar fi fost cu serverul OVH de licenta sunt absolut sigur ca problema este rezolvata din partea lor. In cel mai rau caz exista support, sa ai un serviciu cazut 24h+ doar pentru ca un server de licenta e off sounds highly odd to me.

Poate putina transparenta despre statusul downtimeului si o rezolutie despre problema cu caracterele lipsa avand in vedere ca problemele mentionate nu sunt corelate(la prima vedere) poate ar ajuta la calmarea spiritelor.

In legatura cu backup, rollback si alte artificii sper ca se poate cocheta macar spre un rollback mai inteligent si anume caracterele care apar in backup si nu in current_db, cu o atentie la caracterele create dupa ce au disparut originalele, sa fie restored to backup state.

Seara faina.

Cloud-ul OVH si hosturile dedicate de la OVH sunt 2 lucruri diferite. OVH Canada a avut ieri pana tehnica incepand din jurul orei 11:00 AM (ora noastra) si abia astazi in jur de ora  22:00 PM au rezolvat problema. Acum faptul ca OVH a rezolvat problema lor nu inseamna ca providerul licentei baietilor si-a redischis serverul, aplicatia, etc in acelasi timp, e posibil ca omul sa fie din Brazilia, Asia, etc, cu diferente enorme de timp intre.
Legat de probleme de baza de date, eu vad ca omul a raspuns ca exista backups organizate pe ore (din ora in ora) si dupa cum am inteles din ce s-a anuntat, acestea sunt atat complete cat si diferentiale (deci data-loss va fi minim).

Acum 2 ore, drg23 a spus:

Eu cred ca au acelasi tip de "licenta" pe care o am si eu. S-au depistat ownerii si de acolo toata problema si database-ul picat. Nu dispare o baza de date asa usor cum cred unii, cred doar cei care nu au lucrat niciodata cu asa ceva.

Si ca info: toti isi lasa in mu server un trojan sau ceva similar, ca in cazul in care tu vii ca un smecher si nu platesti , ei printr-o singura comanda iti pica serverul de fiecare data cand il deschizi. (slow hack nedetectabil in general).

P.S.

spacer.png

spacer.png

Observ ca tu ai venit cu o structura de fisiere fisiere IGCN, care dupa ceea ce zici tu sunt cele la care insasi cei de la IGCN au dat drumul (public release) pe n forumuri (acu ceva timp in urma). Acele fisiere, daca sunt cele de pe 'release de la draklev' sunt extrem de curate si nu au 'trojans' in ele asa cum crezi tu, dar daca ale tale au, well, nasol, inseamna ca ai luat si tu de unde ai gasit, si trist ca nu ai luat sursa, ca sa o compilezi tu/verifici direct codul 🙂

Deasemenea, cand 'iei server files piratate' mecanismul de licentiere este sters in acele fisiere, asa ca nu ar conta ce face serverul de licente, nici nu ar avea acces, iar trojans care ar lasa 'use deschise' in server ar fi detectate de catre Windows si respectiv kernelul refuza sa le ruleze (ca sa treci peste kernel trebuie sa umbli in kernel, iar daca stii sa faci asta, deja stii sa scoti si amarata aia de portita, 100%).
Deasemenea, din ce vad eu in poza lui nenea MuTechGuy are licenta de la unul din Brazilienii care lucreaza pe S6, iar faptul ca nu are access la mai multe, ma face sa cred ca are de la Louis, respectiva Licenta nefiind 'falsificabila' + e lifetime (nu expira).

My 2 cents: Luati o pauza de la monitor si bucurati-va ca nu mai e pandemie, e clar ca unii dintre voi au nevoie de acest lucru, avand in vedere ce teorii ale conspiratiei evocati pe aici 🤣

@MuTechGuy - daca esti cine cred eu, salve, need help? da-mi un call.

@LeviS - Esti acel 'Levis' pe care il tin minte? Odi mai traieste? 🙂

Edited by Fr33LaNc3
Link to comment
Share on other sites

Acum 8 minute, Fr33LaNc3 a spus:

In treacat pe aici pe forum am vazut mesajul asta. Nu am putut decat sa rad efectiv 2 ore si apoi sa ma minunez ca oameni ca tine inca mai exista in anul 2022. Aia e, asteptam varianta noua de Covid, poate poate. Nu e vina altuia daca un service provider pentru host/virtual host pica, sau mai ales host de licenta asa cum zici tu, dar cel mai important, de unde si pana unde ai ajuns tu la ideea ca 'saracii admini' mananca ca le donezi tu pentru cateva 'coins amarate'. Si inca ceva, daca un server are success, incepe sa primeasca donatii, etc, atunci incep 'atacatorii' sa 'ia in tinta', nu inainte. Ma rog, daca atacatorii au mintea ta, e posibil sa isi iroseasca timpul ducandu-se dupa ceva care nu se merita 🤣

Multumesc de aprecieri, sanatate si tie. Daca domnul mutechguy ar stii sa explice ca tine ce se intampla cu serverul si nu ne-ar raspunde in batjocura cu siguranta nici noi nu am fi reactionat cum am facut-o. Uita-te ce raspunsuri in dodii are...uita-te cum ne ia peste picior. Era asa greu sa explice si sa dea un ETA pentru cand o sa fie serverul online?

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 minute, Silviu Petre a spus:

Multumesc de aprecieri, sanatate si tie. Daca domnul mutechguy ar stii sa explice ca tine ce se intampla cu serverul si nu ne-ar raspunde in batjocura cu siguranta nici noi nu am fi reactionat cum am facut-o. Uita-te ce raspunsuri in dodii are...uita-te cum ne ia peste picior. Era asa greu sa explice si sa dea un ETA pentru cand o sa fie serverul online?

Pai a explicat, e picat serverul de licente al celor care i-au dat fisierele de MU, problema a venit de pe partea OVH. ETA .. nu are cum sa dea, nu depinde de el ci de OVH (care cumva a rezolvat) si mai apoi de Louis (daca asta e providerul licentei), iar abia apoi 'e mingea la ei in curte' si trebuie sa ancheteze intre timp si ce s-a intamplat cu DB-ul, restore, data-loss, etc. Daca sunt rapizi si mai 'profi' se rezolva in inca o zi, probabil, depinde acu si de programul lor, presupun ca au si ei viata (familie/servici/etc) si nu stau lipiti de ecran 🙂

Link to comment
Share on other sites

Acum 20 minute, Fr33LaNc3 a spus:

Pai a explicat, e picat serverul de licente al celor care i-au dat fisierele de MU, problema a venit de pe partea OVH. ETA .. nu are cum sa dea, nu depinde de el ci de OVH (care cumva a rezolvat) si mai apoi de Louis (daca asta e providerul licentei), iar abia apoi 'e mingea la ei in curte' si trebuie sa ancheteze intre timp si ce s-a intamplat cu DB-ul, restore, data-loss, etc. Daca sunt rapizi si mai 'profi' se rezolva in inca o zi, probabil, depinde acu si de programul lor, presupun ca au si ei viata (familie/servici/etc) si nu stau lipiti de ecran 🙂

Zici tu? Eu zic mai bine sa te interesezi cati bani au facut din server, ca la inceput raspundeau la support pt coins aproape instanta, acum raspund dupa 2 zile la orice problema. Atunci nu mai aveau familii si serviciu? nu inteleg ardoarea ta in a apara un om, fara a cunoaste toate datele.

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Silviu Petre a spus:

Zici tu? Eu zic mai bine sa te interesezi cati bani au facut din server, ca la inceput raspundeau la support pt coins aproape instanta, acum raspund dupa 2 zile la orice problema. Atunci nu mai aveau familii si serviciu? nu inteleg ardoarea ta in a apara un om, fara a cunoaste toate datele.

Din ce vad eu, serverul era super bine, cand era pandemie si situatia de urgenta inca era in vigoare, etc. Normal ca raspundeau destul de repede, avand in vedere ca majoritatea erau 'blocati' in casa. Acum s-a cam terminat si cu asta (speram ca de tot) si lucrurile isi revin la normal.

Nu apar pe nimeni, doar ca ma amuza faptul ca voi aveti impresia ca 'vi se cuvin raspunsuri si servicii instante, gratis'. Sau gresesc si trebuie platit vreun subscription ca sa intri pe server etc?

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, Playboy Cigarette a spus:

Cum zicea un intelept...mergeti ba si f***i , lasati'le drq de trotinete !

Nu am cum. Sunt remote, de urgenta. Capuri de monitor asteptand restul echipei si umbland pe aici dupa trotinete ca sa ma mai amuz in schimb.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...