Jump to content
Guest

Patricia Țig, criza de nervi si o disputa cu arbitrul

Recommended Posts

"Nu-mi spui tu mie nimic despre regulament!" Patricia Țig, criză de nervi. "Ăsta nu ştie nimic, e un dobitoc!"

 

patricia tig colaj

 

Exact în acel moment, arbitrul de tușă a strigat out, iar arbitrul de scaun a consultat monitoarele, după ce i s-a părut că Țig ceruse challenge, cu toate că Wang returnase cu mult în afara terenului.

A urmat un adevărat scandal, iar meciul a fost întrerupt 5 minute.

 

Arbitru: "Domnişoara Ţig a cerut challenge la ultima minge, spre partea stângă", a spus arbitra de scaun.
Patricia Țig: "Nu, asta a fost afară. De ce? A fost atâta de mult afară", a spus Țig
Arbitru: "N-am văzut asta", a spus arbitra de scaun.
Patricia Țig: "Dar verifică mingea. E atâta de mult afară. Dar nu e greşeala mea, e greşeala ta. Vreau ca tu să schimbi decizia. E atât de mult afară, nu a fost aproape. Haide! E treba lui (n.r.: a arbitrului de tuşă) să ştie asta. Nu, nu, verifică mingea. E greşeala ta, tu trebuie să verifici chiar acum! Cheamă supervizorul!", a spus Țig, care a continuat cu o replică în limba română, în care a făcut referire la arbitrul de tușă: "Ăsta nu ştie nimic, e un dobitoc!"

Apoi, Țig a solicitat ca supervizorul turneului să vină și el.

Patricia Țig: "E vina lor, nu a mea. Mingea a fost afară atât de mult. Ei nu au văzut asta, nu ştiu de ce. Nu-mi spune tu mie nimic despre regulament, în primul rând! Nu-mi spune tu mie nimic la acest turneu, bine? E punctul meu şi e greşeala voastră. Eu m-am referit la acea minge, despre care am cerut să fie verificată, nu puteam să zic că e afară şi cealaltă", i-a spus Țig acestuia.

 

 

Patricia Țig s-a calificat în turul 2 la Hua Hin

 

În timp ce se certa cu arbitrii, publicul thailandez aplauda, iar antrenorul ei, Răzvan Sabău, i-a spus să reia meciul.

În cele din urmă s-a repatat punctul şi Ţig a câştigat punctul. Românca de 25 de ani a câștigat și meciul și s-a calificat în turul 2 la turneul din Thailanda, unde o va întâlni pe Xiaodi You (210 WTA).

Meciul cu Wang a durat două ore şi 13 minute.

 

 

 

click aici pentru sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...