Jump to content
Just

Fundraiser pentru copiii de departe (Filipine)

Recommended Posts

Dragilor in spiritul sarbatorilor de iarna am lansat o initiativa. In Februarie/Martie o sa merg impreuna cu sotia in Filipine. Aici vom face un eveniment caritabil in capitala (Manila) unde vom merge la un munte de gunoi (Smokey Mountain) unde locuiesc numerosi filipinezi si copiii acestora in conditii precare. Cu aproximativ 5 euro/lira vom putea furniza pentru 5 copii cate un burger+apa+dulciuri. Asta nu ii va scoate din saracie, dar le va face ziua mai frumoasa, le va aduce o masa sigura si curata si va aduce mai multa atentie in media asupra lor, urmand sa fie detaliata cu un video pe pagina administrata de mine aici: https://www.facebook.com/heartqissa

Dar de ce nu-i ajuti pe astia din Romania ?

De fapt daca citesti mai departe, o sa vezi cam am realizat peste 2500 de ore de voluntariat, multe implicand actiuni de caritate cu si pentru copiii aflati in dificultate in Romania, prin Salvati Copiii. Am donat de asemenea peste 500 de jocuri utilizatorilor din aceasta comunitate (pe banii mei).

Spoiler

Nov 2012 – Aug 2013   Save the Children Romania

  • Life is Smiling at You! Welcome! : Fundraising, organizing the stands, coordinating volunteers negotiating sponsorships.
  • Children’s Carnival: I contributed at organization, children supervision and photography.
  • Paper for Joy: involved in paper recycling project (~200 KG)
  • COREI (Orientation and Resources Centres for Inclusive Education):  supervising children, helping them with homework and recreational activities (drawing, origami).
  • 2%: informed people about Save the Children’s activities and helped create a database and assembled objects for fundraising events.
  • NGO Festival “ONG Fest”: presented Save the Children’s activities and volunteering opportunities to participants.
  • National Children’s Forum: discussed different issues on discrimination and suggested solutions that were presented to the Romanian government.                                                     

Oct 2011 – Aug 2013    World Wide Fund for Nature Romania

  • Save the Virgin Forests: raising awareness duties
  • Bucharest tour guide for foreign pupils and teachers and coordinated the volunteers for this activity for 2 years
  • RAMSAR (Convention on Wetlands of International Importance): organized the stand, transported materials and presented the NGO’s activities to participants at the convention.
  • Water Tour: raised awareness about water footprint, organized the stand and materials.
  • Forest Stories” : Coordinated a team of 10 volunteers and interacted with children
  • WWF Open Day: informed visitors about the importance of nature conservation.
  • Volunteer coordinator – I managed a team of over 15 volunteers and kept databases up to date for several events

Dar eu ce primesc daca ajut?

Access la jocuri gratuite prin intermediul topicului de Coduri jocuri in care postez frecvent! Jocurile le am deja, nu le cumpar acum in loc sa fac donatii suplimentare 🙂

Unde aflu mai multe si unde donez ?

Prin Gofundme (mai putine taxe):

https://www.gofundme.com/help-kids-at-trash-mountain-manila-ph-with-me

prin Facebook fundraiser (verified, text in engleza si romana) https://www.facebook.com/donate/2216755875232588/

Exemplu de ce se poate face acolo prin evenimentul similar in aceeasi locatie:

https://www.facebook.com/LostJuanPH/videos/207913990153325/

Data limita: 16 Februarie 2019

Data estimata pentru eveniment 21 Februarie 2019

PS: pana la suma de 200 de lire, voi dubla suma donata, asa ca ce donati valoreaza dublu de fapt!

Orice suma este bine venita, inclusiv cea minima.

Cand am lansat campania nu ma asteptam sa dea nimeni si acum s-a strans deja prima 100 de lire.

Va rog sa nu donati daca asta va pune in dificultate financiara!

------------------------------------------------
Ce garantie am ca donatia mea ajunge unde trebuie ?

Spoiler

proof cazare.jpg

Dovada de cazare la ~1km de locatia unde are loc actiunea de caritate, in perioada promisa!

De asemenea, cele 2500+ de ore in volutariat ale mele si sotiei cu organizatii de renume in Romania si strainatate (Salvati Copiii Romania, World Wide Fund for Nature Romania, Save The Frogs, RSPCA, Blue Cross, Ipswich Hospital Charity etc) stau ca dovada a integritatii noastre, asta pe langa locul de munca in cadrul unui spital.

Daca mai aveti intrebari legat de acest proiect, nu ezitati sa postati un reply!

 

  • Upvote 5
Link to comment

Update:

Suma totala stransa momentan este de 447 de lire din totalul necesar de 500.

Daca exista doritori si din cadrul forumului link care nu au donat deja, rog actionati in acest sens curand, deoarece timpul ramas pana la eveniment este limitat.

Daca nu puteti ajuta financiar, puteti ajuta printr-un share, poate aveti prieteni care au posibilitatea sa ajute.

 

Multumesc.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...