Jump to content
Alyx

Gladiator primește o continuare

Recommended Posts

242016-gladiator.thumb.jpg.3ab0a180120580915e9e3c7f16835561.jpg

Atenție, articolul conține spoiler imens din filmul original!

Ridley Scott plănuiește o continuare pentru filmul său, premiat la Oscar, Gladiator, care a debutat la cinema în urmă cu 18 ani.
Scott vrea să regizeze filmul după un scenariu scris de Peter Craig, care s-a ocupat și de ultimele două filme din franciza Hunger Games și în momentul de față lucrează la Top Gun: Maverick.
Luând în considerare sfârșitul filmului original, Russell Crowe nu va reveni în rolul lui Maximus. Noul film se va axa pe viața lui Lucius, fiul Lucillei și nepotul lui Commodus. Deși personajul lui Crowe, Maximus, moare în filmul original, Scott pare să viseze o cale să-l reînvie pentru o nouă rundă. "Stiu cum să îl aduc înapoi", a spus Scott într-un interviu din 2017. Daca se va întâmpla, nu știu, Russell a a jucat rolul lui Maximus în 2000, asa ca s-a schimbat puțin...mai mult.
Distribuția lui "Gladiator 2" sau alte detalii suplimentare nu au fost anunțate, așteptați mai multe detalii despre acesta în săptămâniile care urmează.

Sursa

Edited by Alexx
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 9 minute, Kitte a spus:

Gladiatorul fara Russel Crowe nu cred ca va avea acelasi farmec... 

Ai și tu dreptate, însă ceva nou nu strică, iar cât timp Scott regizează filmul presupun că nu vom fi dezamăgiți...sper. 😁

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...