Jump to content
Alyx

Red Dead Redemption 2

Recommended Posts

RDR_2_Artwork_OfficialArtBackground-1834-1600.thumb.jpg.a8f98ed82b4be05bbeffe950db2d06d6.jpg

Descriere: 

Spoiler

Acțiunea lui Red Dead Redeption 2 se întâmplă cu 12 ani înainte de evenimentele jocului precedent, și descrie America în anul 1899. Sfârșitul erei vestului sălbatic a început, iar după ce un jaf merge prost în orașul occidental Blackwater, Arthur Morgan și grupul Van der Linde sunt forțați să fugă. Cu agenții federali și cei mai buni vânători de recompense din națiune pe urmele lor, banda trebuie să jefuiască, să fure și să se lupte de-a lungul inimii insurgente din America pentru a supraviețui. Pe masura ce banda riscă să se despartă, Arthur trebuie să facă o alegere între idealurile sale și loialitatea față de banda lângă care a crescut.

Red Dead Redemption a fost mereu unul dintre jocurile mele preferate, din păcate nu am deținut un PlayStation 3 sau un Xbox 360 / Xbox One și obișnuiam să îl joc împreună cu un prieten care deținea o consolă PlayStation 3. Anii au trecut și uite că Red Dead Redemption 2 își va face curând apariția, iar de data aceasta o să mă pot bucura și eu de acest joc, fiind singurul motiv pentru care am achiziționat un Playstation 4 Pro.
Jocul a fost îmbunătățit cu foarte multe mecanici noi față de jocul precedent, cea mai evidetă îmbunătățire pe lângă sistemul de combat este calul, care nu mai este doar un "vehicul" de transport dintr-un punct în altul, acesta va fi singurul tău prieten în timp ce cutreieri harta imensă pe care acest joc o pune la dispoziție, iar dacă îți dorești un control mai bun al acestuia în timul luptelor este recomandată îngrijirea calului pentru a câștiga încrederea acestuia.

red-dead-redemption-2-befriending-horses.jpg.29b4584530aa43d81bf709aaa3b3faf1.jpg

Platforme disponibile: Playstation 4, Xbox One
Data de lansare: 26 octombrie 2018

Rockstar Games

Link to comment

Nu o să apară pe P.C. Pe net sunt doar informații false sau simple speculații.

Dacă e să vorbim de w.w-uri, de la Call of Juarez, chiar nimic nou sub soarele P.C-urilor, poate doar Lead and Gold, dar chiar nimic semnificativ.

Un lucru bun, totuși - o să apară Desperados III în vara anului viitor. 

  • Upvote 1
Link to comment
Acum 5 minute, Ivona Lupu a spus:

Va aparea pe PC sau ramane numai pentru consola? Stie cineva? 

 

Acum 1 minut, Arky a spus:

Apare sigur pe pc in 1-2 ani. 

 

La 28.10.2018 la 11:58, Sly a spus:

Nu o să apară pe P.C. Pe net sunt doar informații false sau simple speculații.

Dacă e să vorbim de w.w-uri, de la Call of Juarez, chiar nimic nou sub soarele P.C-urilor, poate doar Lead and Gold, dar chiar nimic semnificativ.

Un lucru bun, totuși - o să apară Desperados III în vara anului viitor. 

Nimic nu este încă confirmat, însă având în vedere ce vânzare a avut Grand Theft Auto V la lansarea pentru PC, rămân la ideea că RDR 2 ar putea apărea și pe PC, chiar dacă ar putea dura aproximativ 2 ani cum a fost la GTA.

Un articol care s-ar putea să vă intereseze aici.

Link to comment
Acum 57 minute, Claudiuu a spus:

Una a fost GTA V, alta e Red Dead, toata seria a fost exclusiva pentru console, bine avand in vedere cat de lacomi au devenit cei de la Rockstar, ar putea sa apara si pe PC pentru extra vanzari dar deocamdata ramane ceva asa in aer, nu este nimic official si mai bine sa nu se astepte nimeni deocamdata la o lansare pe PC.

Daca se merita efortul o sa-l porteze. Asa au si oamenii de munca si mai scot si bani. Dar totul e sa iasa pe plus cand fac calculele, iar la cat hype e in jurul jocului e posibil sa se merite sa il porteze pe PC.

Link to comment
On 10/30/2018 at 7:13 PM, Claudiuu said:

Rockstar ca companie nu duce lipsa de bani sau de munca, avand in vedere pana acum cat de mult content s-a facut pentru GTA ONLINE si cate incasari au fost din el, ei acum o sa se focuseze pe Red Dead Online si crede-ma ca si ala o sa ajunga ca V-ul, nu ca as avea ceva impotriva cu portul de PC, dar as prefera ca seria sa ramana doar exclusiva pentru console, avand in vedere ca jocul in sine se simte altfel pe consola, este o anumita experienta pe care nu o pot descrie foarte mult, se pot axa si ei pe Bully 2 sau nu stiu Man Hunt 3.

Cine a infintat rockstar a fost creier.

Link to comment

d5c7e4dcecb612368aee64978f183250b6e643fe.thumb.jpg.d151783321e2909e80507a5c3fc54d7e.jpg

 

Red Dead Redemption 2 pentru PC urmează să își facă apariția pe data de 5 noiembrie 2019 și va veni cu o serie de îmbunătățiri pe partea de grafică, la capitolul tehnic și probabil noi misiuni.

Jocul va fi disponibil la precomandă în ziua de 9 octombrie pe propriul lor launcher. Cei care vor face precomandă primesc două jocuri gratuite la alegere, din cele de pe Rockstar Game Launcher, câteva bonsuri pentru campania de singleplayer a lui Red Dead Redemption 2, precum și 50 de lingouri de aur pentru Red Dead Online.
Cei care vor să cumpere jocul pe Steam vor avea din păcate de așteptat până în luna decembrie.

  • Like 1
Link to comment
La 28.10.2018 la 4:58, Sly a spus:

Nu o să apară pe P.C. Pe net sunt doar informații false sau simple speculații.

Dacă e să vorbim de w.w-uri, de la Call of Juarez, chiar nimic nou sub soarele P.C-urilor, poate doar Lead and Gold, dar chiar nimic semnificativ.

Un lucru bun, totuși - o să apară Desperados III în vara anului viitor. 

well that's a kick in the nuts :)).

 

i-am facut preorder pe pc. cu un gtx 1070, si un i5 6400, 8gb ram ddr4, ma joc in detalii medium-high. stutters, fps intre 40-60. foarte prost optimizat, dar acum se misca mult mai bine fata de lansare.

personal nu il recomand absolut deloc pe pc, cel putin deocamdata. eventual daca aveti ceva mai beefy, dar sa nu va ganditi la 4k 60 locked, chiar si cu un 2080ti :))

la lansare am avut un gtx 1050, si in 1080p, ma asteptam la 60fps cu toate pe low. nope. 30-40 fps, lots of stutters, alea alea. am luat 1070-ul, merge mult mai okay, dar tot nu sunt multumit.

in schimb, bajetii lucreaza la el, si scot update-uri (3 updates in cele 2 saptamani de cand e lansat)

Link to comment

Toata problema de la RDR2 pe PC a fost ca toata lumea il cerea, asa ca l-au grabit, si din asta au rezultat multe bug-uri. Oricum ei nu au cum sa testeze jocul pe toate combinatiile de componente, si se bazeaza pe comunitate sa raporteze problemele. Ce-i drept unele probleme nu trebuiau sa existe la lansare, cum ar fi crash-ul din loading screen, meniul care disparea, crash-uri pe anumite configuratii din 15 in 15 minute s.a.m.d.

Partea buna e ca in principal s-au rezolvat sau exista diferite setari care pot rezolva probleme. Si chiar astazi a mai aparut un Patch pentru RDR.

Link to comment
La 21.11.2019 la 19:10, psychedeliqueee a spus:

well that's a kick in the nuts :)).

 

i-am facut preorder pe pc. cu un gtx 1070, si un i5 6400, 8gb ram ddr4, ma joc in detalii medium-high. stutters, fps intre 40-60. foarte prost optimizat, dar acum se misca mult mai bine fata de lansare.

personal nu il recomand absolut deloc pe pc, cel putin deocamdata. eventual daca aveti ceva mai beefy, dar sa nu va ganditi la 4k 60 locked, chiar si cu un 2080ti :))

la lansare am avut un gtx 1050, si in 1080p, ma asteptam la 60fps cu toate pe low. nope. 30-40 fps, lots of stutters, alea alea. am luat 1070-ul, merge mult mai okay, dar tot nu sunt multumit.

in schimb, bajetii lucreaza la el, si scot update-uri (3 updates in cele 2 saptamani de cand e lansat)

Când dai "chiu'" la Vechiul Testament și nucile ți se sparg de un perete de (l)ego.

Link to comment
La 04.01.2020 la 14:34, Claudiuu a spus:

Raman la aceasi parere, asta e un joc doar pentru console, care merita experimentat pe o consola, iar portul de pc s-a prezentat oricum grabit si prost, la fel cum s-a intamplat si cu GTA 4, deci daca vreti sa jucati jocul asta la un pret mai mic fara sa bagati cam 4000-5000 lei intr-un pc, tot portul de pe consola ramane la putere.

 Sau scazi putin setarile grafice pana ajungi la un frame rate stabil si gata. Mie imi merge ok pe un 1070. Faptul ca poti pune moduri e un motiv suficient pentru mine sa-l cumpar.

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...