Jump to content
Damiddamic

Ionel Danciulescu i-a spus "Adio!" lui Dinamo

Recommended Posts

550238610_momente-emotionante-danciulescu-si-a-anuntat-plecarea-de-la-dinamo-cu-lacrimi-in-ochi-eu-nu-sunt-important_size101.jpg.ab70458d590df6ce6711229373c7b3a6.jpg

Cu lacrimi in ochi, Danciulescu si-a anuntat plecarea de la Dinamo chiar cu cateva minute inainte de startul meciului crucial cu Iasi. Daca pierde aceasta partida, si Bratu ar putea pleca.

Danciulescu este de parere ca o eventuala plecare a lui Bratu ar fi cea mai mare greseala pe care ar putea s-o faca clubul. Doar presedintele Alexandru David a incercat sa-l convinga pe Danciulescu sa ramana. Negoita nu a vorbit cu el.

"Le multumesc din suflet ca s-au gandit la mine atunci cand m-am retras, sa ocup un post de conducere, dar am simtit ca trebuie sa fac un pas in spate. Am vorbit mult cu domnul David, cu domnul Negoita nu am vorbit. Domnul David a incercat sa ma convinga sa raman.

Parcursul slab al celor de la Dinamo a generat o stare de tensiune atât la nivelul băncii tehnice, dar și la cel al conducerii administrative. Ionel Danciulescu pleacă din Ștefan cel Mare, iar anunțul îl va face înaintea partidei de la Iași.

Și în sezonul trecut s-a speculat că Dănciulescu va pleca de la Dinamo. În decembrie, s-a spus că s-ar muta chiar la adversara din această seară, Poli Iaşi. De asemenea, s-a zvonit că ar fi existat o întâlnire în Copou între cele două părţi. Chiar Ionel Dănciulescu a vorbit la un moment dat, prin toamnă, că la finele lui 2017 va pleca din Şoseaua Ştefan cel Mare. Era la puţină vreme după ce Ionuţ Negoiţă anunţase că va vinde clubul.

Trofee cucerite de Ionel Danciulescu la Dinamo:

3 titluri de campion (2004, 2008, 2011)
3 Cupe ale României (2003, 2004, 2012)
2 Supercupe ale României (2001 şi 2004)
2 titluri de golgheter (2004 şi 2008)
un titlul de cel mai bun fotbalist al anului (2004)

SURSA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...