Jump to content
PePe

Oblio - O aplicatie Romaneasca

Recommended Posts

Oblio.eu este o aplicatie Cloud-Based de facturare.
Ce inseamna asta? Ca poti emite facturi de oriunde ai fi in lume fara sa ai acces la calculatorul personal, totul merge rapid si se face din cateva click-uri. 

tVBMnHa.png

 

Odata ce ti-ai introdus clientii in lista(sau ai facut o factura pentru ei) orice factura poate fi emisa doar din cateva click-uri.
Tot ce se schimba e valoarea facturii, pentru ca de restul se ocupa Oblio.eu. Se obisnuieste ca facturile sa fie scrise in Excel, insa acolo nu iti spune atunci cand gresesti ceva.

Se tot ocoleste folosirea serviciilor de facturare, fie pentru ca nu par sigure, fie pentru ca sunt scumpe sau pur si simplu greu de folosit. Mai mult, inca exista programe de facturare Offline, iar asta nu mi se pare deloc ceva ce merita sa inlocuiasca Excel-ul...

Revenind la Oblio.eu, acestia se lauda cu urmatoarele:
Usor de folosit.

  • nu se instaleaza nimic pe Computerul personal.
  • emiteti prima factura in maxim 60 de secunde, de obicei dupa aceea merge chiar mai repede.
  • documentele sunt completate in mod automat (cu datele firmelor actualizate de pe internet) – deci practic trebuie doar sa introduceti CUI-ul clientului sau al furnizorului

U7Ytw0h.png

Sigur.

  • utilizeaza protocoalele de securitate folosite si in banci, are si autentificare in doi pasi folosind SMS-ul.
  • examinat de firmele specializate in securitatea datelor la nivel international.
  • encriptare avansata a informatiilor.
  • salveaza datele in cloud, pe servere multiple (deci nu le pierdeti niciodata).

Inteligent.

  • fara instalare de software - actualizari automate.
  • pe masura ce completati, aveti si sugestii.
  • calculele sunt facute instant.
  • preluare automata a cursului valutar de pe internet.

aG3loH5.png

 

Disponibil de oriunde.
Datorita faptului ca  Oblio.eu este construit in Cloud, aveti acces imediat la datele D-voastra: oricand, oriunde si de pe orice dispozitiv!
Pentru oricat de multe firme si oricat de multi utilizatori - fara nici un cost suplimentar.

Import/Export Date:

  • se pot importa extrase bancare de la peste 10 banci din Romania.
  • se pot importa produse, clienti si furnizori din vechiul program de facturare.
  • se pot exporta date catre programul de contabilitate folosit de contabilul dvs.
  • se pot exporta datele din Oblio.eu si sa le prelucrati in Excel pentru alte rapoarte pe care le doriti.

  

 

Pe langa toate aceste facilitati, Oblio.eu trebuie sa stiti ca este GRATUIT in primul an, dupa care costa 29euro/an...adica o suma infima chiar si pentru o firma mica! 
Daca doriti sa aflati mai multe informatii despre cum functioneaza Oblio, consultati pagina dedicata sau puteti urmari clipul de mai sus.

Sursa: arenait

Edited by PePe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...