Jump to content
THuG-Radu

Topicul Amintirilor

Recommended Posts

Insane!,Oct 27 2005, 02:37 AM] pei stiu man..dar creion zicea ca ia caz kundun(care cade din bok+5) dintrun dragon rosu(care nu cade bok din el)...deci...concluzia..cat e halatu?

fi atent la mine...am zis "era un dragon rosu in lorencia care tot ma omora" si niciodata nu am zis ca mi-a cazut BOK+5 din el...a cazut drop pur si simplu kundun staf NEEXCELENT...sper ca am lamurit situatia tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

pfoai cat ati scris, am citit pana la pag 3 si deh ma dor ochii..

paai imi aduc aminte(vaag ) ca pe pagina linkmania era acelasi old Banner cu sectiunea mu. Intrasem de atatea ori pe site incat imi era atat de familiar acest banner si totusi atat de necunoscut....Pur si simplu nu am avut curiozitatea sa intru sa vad ce este in spatele linkului.Nush cum am facut ca am intrat din greseala...eram paralel blink.gif .Oricum am luat rpd jocu curios sa vad cum e .. , intru in el si apare in centru Mu.Linkmania , apas pe el si erau inca acele casutze verzi , care cu timpul s-a transformat in rosu. Intru in joc , ma trezesc in lorencia si stiu ca strigam ca nebunu la cele 2,3 persoane care erau in jur despre ce e jocu asta am facut ceva lvl pe la spideri si stiu ca ma rupeau budge dragonii..(n-aveam pot's , tarziu am descoperit magazinele)

La 220 ,m-am lasat convins de un prieten(se stie el) sa imi fac mg.Primu lucru care l-am remarcat la el a fost ca are Increase speed si fara boots.

Cand am ajuns in arena(auzisem de ea de la un coleg de cls occasion14.gif ) n-am stat mai mult de 5 minute pt ca muream continu..

Primu meu guild Exilats : stateam in atlans in sat , (ajunsesem neintentionat acolo) , si vine Stick parca la mine si ma intreaba daca vreau guild, eu eram ohmy.gif , ca nu stiam ce e ala ...Mi-a zis comanda cum sa intru apoi comenzile pt chat , pacat ca a spart BATOSAI(la 2 zile dupa ce intrasem in guild imi daduse niste angel wings simple+0 , tare fericit eram si in acelasi timp trist ca mai aveam f f multe lvle ncesare pana sa le port biggrin.gif ) guilda , din cauza unei certe cu Tsunami-MG pentru un bok 5, cel putin asa intelesem eu , ca nu stiam ce e ala bok..

Apoi am intrat in BLADES , frumoase vremuri aici . Imi aduc aminte ca radeam toti de De@thGod pt ca joaca mereu , non stop in exile(n00bi mai eram)

Nu mai stiu ce sa intamplat cu BLADES , ca am ajuns in TheGuild , condus de vDragosDW , ulterior DragosDW wink.gif, care mi-a dat pt bun venit in guild niste aripi Dark , culmea , cu lk si mana loss , atunci nu m-am bucurat pt ca nu stiam ce se face cu ele...

Ce nu am inteles niciodata este de ce a stat DragosDW sa ne creasca pe noi cei din guild , toti NOOBI.Ne chema mereu la party si MEREU la Zaikani , doar acolo facea party icon_thumright.gif . De obicei: eu , bmw320 , netspy si skypici smile.gif eram mereu pe capu lui .

Pana la urma am dat mult doritul reset si inca 3 dar nu a mai fost la fel

Arena era foarte foarte plina , serverul full , nu mai avea NICI un farmec :|

Macar a fost frumos cat a durat icon_thumright.gif

EDIT: acum vad ce mult am scris occasion14.gif , a avut cineva rabdare sa citeasca tot ?smile.gif

Link to comment
Share on other sites

biggrin.gif bla bla bla...... am trait si eu jocul acesta ca pe o alta viata eram dependent de mu...normal ca a fost frumos ca eram tozzi n00bi si nu stiam nici de DSR sau REF....tot ce trebuia era sa ai armuri nu conta de care exc sau din box totul era ca am trait acest joc si am pus suflet mai mult decat a trebuit.....3 sau 4 luni de zile nu am inchis calculatorul smile.gif va dati seama ce obsedat eram...a fost inaite pe primul server..... sad.gif ....tin minte ca ma bateam singur cu cate un guild intreg(bine ca aveam agylitate 14k tongue.gif ...dar a fost frumos......

Pacat ca am vazut cam tarziu ce ai scris cum mai neamzu te bateai sg ai?, Ma dezamagesti crybaby2.gif nu facem noi party si iti maream viatza ?Normal ca tu duceai greul dar nu cred ca te descurcai fara mine eusa_naughty.gif

Link to comment
Share on other sites

Sa incep si eu depanarea amintirilor...

Cum am inceput sa joc MU?...Pai intr-o zi (luna februarie 2005) in clasa un coleg scrie pe banca "Lich"...ma duc la el il intreb: "De unde vine cuvantul acesta?"...el: "Pai este nick-ul meu...il am dintr-un joc:Mu Online"...il intreb eu cu ce este si mi-a zis sa ma duc cu el dupa ore sa-mi arate despre ce este vorba...Dupa ore am fost la el...mi-a aratat...ma uitam ca "bou la poarta noua"... am stat juma de zi la el sa vad cam cum este jocul...dar tot nu am inteles nimik... Ma duc acasa (eu nu aveam net atunci...dar culmea ca a doua zi dupa ce mi-a spus el de joc au venit astia de la mine din scara "Hai sa ne facem retea si sa ne punem net"...).Dupa ce mi-am pus net...am invatzat ce si cum...am aflat de mess...si m-a sfatuit acel coleg sa-mi pun si eu jocul...mi l-am pus...El juca pe global pe vremea aceea...am intrat in joc...am invatzat pe acolo ce si cum...pe urma...dupa vreo saptamana...imi spune alt prieten de linkmania... Mi-am pus linkmania...eram cat de cat "instruit" in domeniul mu-ului...incep pe acolo sa joc sa fac levele...ajunsesem la lvl 100 singur...pe urma ma duc in lt7...si acolo jos la intrare erau 2 oameni..."ElizaBlue" si "letsoc"...le cer party...mi-au dat...si pe urma in fiecare zi ma duceam acolo si ma intalneam cu ei...(bine mai erau si altii cateodata in party...dar ei mereu imi tineau mie un loc...)...am inceput sa vorbim sa ne imprietenim...si intr-o zi letsoc imi spune ca daca am probleme sa-l chem pe el si totul se rezolva...(el era mare pe atunci...biggrin.gif + ca mai era si gm lui care era vreo 300...)...pe urma m-a intrebat dak vreau s aintru in guilda in care este el...am intrat...(din pacate nu mai tin minte numele guildei...si imi pare fff rau... sad.gif( ) Am continuat sa facem lvl acolo...in lt7...mereu noi 3...pana am crescut si fiecare se ducea in treaba lui...Letsoc a fost primul din guild care si-a dat rr..si din aceasta cauza s-a destramat deoarece toti vroiau party de la el...dar el deabia putea rezista in arena ...la 1 rr ce vrei mai mult...Eu am ramas pe cont propriu...am crescut pana pe la vreo lvl cat sa intru in arena...cand am facut lvl de arena...am intrat...cand am vazut ce era acolo...am ramas...ohmy.gif...m-am plimbat pe acolo...si vad intr-un tzarc...nishte oameni...era guild party...ei erau 4(vDragosh; netspy; Strik3 si Armani)...intru si eu...fiind sm...si le-am cerut party..mi-au dat...eu fiind fara guild i-am intrebat daca ma primesc si pe mine...fericire mare...m-au primit:D...si tot asa dupa cum a spus strik3 mai sus...in fiecare zi guild party mereu in acelasi loc...asa am crescut noi si ne-am dat reseturi...biggrin.gif...dar intr-o zi s-a sfarsit...note proaste la scoala...serveru se dusese pe rapa...acum e si mai si... THE END...

Link to comment
Share on other sites

e poveste mare a mea pentru ca joc de mai bine de un an

dar din tot ceea ce am trait am tras o concluzie smile.gif

cand eram o N00aba mica smile.gif imi ieseau wings cu ML ,cand bagam jol nu dadeai fail....cand ridicat item nu dadea fail....si cu cat ma desteptam in joc si aflam care sunt iteme bune etc uite asa a inceput sa numai mearga nimic

parca stie jocu asta smile.gif e belea

atunci cand fac item,aripi sau altceva imi doresc sa fiu accea n00aba smile.gif

sa zicem ca inceputul jocului a fost ca "Copilaria mu-istului universal" si nu ne mai putem intoarce la ea cat am vrea smile.gif naspa sad.gif

smile.gif cam atat am avut de zis smile.gif

Link to comment
Share on other sites

juca himera intruna numai iesea afar deloc mam dus la el sal iau pe strand si ma uitam ca tampitu la joc

hai ba pe strand el : lasama ba acu ca ma creste wolfuletz iaute cum sare bara "

eu : ce dreq e aia bara?

el : ba esti prost dute acasa intra pe linkmania... trage jocu si joaca

mam dus acasa am tras jocu miam facut cont baga lvl am facut 2 rr cam in 3 sapt si pe umra sa rr db

e de atunci nici eu nu am mai iesit afara 24.gif decat sa platesc netu si la scul

in 1 zi prostu de mine mia picat jwl si lam vandut ca nu stiam ce se face cu el 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Eh povestea mea incepe asa(nu stiu cum drq dar de la MU mie mi s-a stricat calculatoru si e stricat si acum):

De abia imi bagasem net si vorbeam pe borgchat cu Steel^MG(care-l cunoaste),pe atunci eu eram fascinat de Prince Of Persia:Warrior Within si ii ziceam lui sa joace jocu ala ca-i marfa rau iar el imi zicea sa joc MU-Online ca-i cel mai marfa joc online.Eu ce drq MU prostie de joc naspa...in fine intr-o zi m-a apuc sa-l downloadez (dupa ce am vazut poze din joc...)am zis sa vad si eu cum e prostia asta de joc,mi-a facut el cont si incep sa joc mi-a aratat ce tre sa fac chestia cu q chestia cu lvl-u si mia zis ca la lvl 350 te rr dar nu am inteles prea bine.Joc eu ce joc si prima zi fac vreo 30-40 de lvl moama super fericit deja calculam in cate zile dau rr (cam intr-o spatamana trebuia sa dau rr dupa calculele mele,nu dupa 3 luni).Ma apuc eu sa joc si joc joc,ma tenta sa vad cum sunt celalte harti lost tower,atlans,dungeon3 ca auzeam de la Steel ca-i marfa rau acolo faci lvl repede si tot jucam.Pana la urma se oprise serveru intru pe borg si vorbeam eu cu steel acolo depsre jwl ce fac ele si vad pe Insane!,l-am pacalit sa-i dau si lui jocu,iam aratat(eu cu steel) cu ce se mananca si am inceput sa jucam.Primu meu guild in care am intrat a fost Thunderz si aici o poza pentru unii care ma cunosc http://img473.imageshack.us/img473/6858/mda6rs.jpg tongue.gif (imi pusesem numele "babone2" deoarece la inceput am fost bk (babone) si ma pacalise Steel sa-mi fac wizz ca da de la distanta).Apoi Steel s-a lasat de MU o vreme si am jucat doar eu cu Insane!,jucam in atlans amandoi in party si ne certam care sa ia jwl de pe jos,el facea mai rpd lvl si statea la trade ii pacalea pe unii altii,eu stateam la lvl si ii mai dadeam itemuri sa mi le vanda.Primu meu guild facut de mine a fost HUSTLERS in care era ceva lume si un singur inaripat (adriano).La quest m-am chinuit zile intregi si pana la uram am dat contu unuia din guild si mi-a facut questu in 10 minute (am fost super uimit).Apoi am vazut ca nu merge treaba cu guildu meu tovarasu care mi-a facut questu a intrat in Zzzzzzzzbumi si m-am tot rugat de el sa vb si pt mine,pana la urma am intrat foarte frumos guildu,oameni de treaba...si tot auzeam de arena ca faci lvl rpd si de rr(eu credeam ca-l folosesti ca pe o vraja ceva de genu asta).Tovarasul meu din Zzzzzbumi m-a ajutat si am facut lvl 200,m-am dus rpd in arena si cand am vazut cum e acolo nu mi-a placut,nu dadea nimeni party,muream intruna...si pana la urma am facut lvl in tarkan incet incet pana cand am avut norocu de a prinde party cu ajutoru guildului.Cand am fost in party am ramas uimit la cat de rpd se face lvl-u,am prins party doua zile la rand si facusem lvl 321 la care m-am oprit un timp foarte mare,nu mai aveam noroc,nu gaseam party si m-am enervat pe character(ca toti aveau wizz)si am vandut tot la magazin(haine,aripi,arma,inele absolut tot)iar banii i-am dat lu insane ca nu mai avea zen,apoi contu l-am dat la niste prieteni,au jucat putin pe el dar erau paraleli cu MU,habar nu aveau si m-a convins Insane sa ma reapuc.M-am pus iar pe treaba iar primu meu rr (insane deja avea)mi l-a dat:MAXZ,RavenSoul si dupaia m-a ajutat Al3mao.Super fericit ce am fost ca am dat rr,eram si eu smecher,respect alte alea si ma gandesc eu sa ma deghizez in bc1 ca n00b imi dau hainele jos si dau si aripile iar cand am vazut ca nu mai merg puse mi-am smuls paru din cap.Dupaia am inceput sa cunosc lumea cu guildu meu,am inceput sa tot joc din ce in ce mai mult si mi-am facut multi prieteni.Acum sunt un wizz amarat cu lvl 86 care de abia are evil spirits.Oricum cat am jucat MU pot zice ca a fost o experienta placuta.Cam asta a fost povestea mea tongue.gif,respect am pentru urmatorii oameni:Insane!,MinotaurU,ardee,ZoHaN,Slayer^MG,soreac_MG,Krypton,Chingy,MAXZ,RavenSoul,Serenity,Smen si mai sunt dar nu imi vin acum in minte tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

eu aveam nishte prieteni care jucau mu in disperare io o ardeam cu diablo sau heroes prima data am jucat pe global shi am vrut sa ma las...deoarece cate 10 pt de exp dintr`un spider e ffff putzin, dar am intrat pe linkmania ca sa joc cs shi am dat pesteb mu shi treci la lvl frate:D

Link to comment
Share on other sites

Eu am jucat Diablo de prin clasa a 6 - a ( si acum sunt clasa a 12 - a ) si nu mi-a fost asa de greu sa inteleg jocu.... totul a inceput prin 2003 cand am fost pe la Brasov la un prieten...si mergem noi la o sala de net sa jucam Cs biggrin.gif ..si hopa vad la unu un joc marfa smile.gif il intreb cum se numeste...raspunsu "MU".. wink.gif il mai intreb o data ca poate nu am inteles eu bine...raspunsu "MU"....cam naspa nume zic eu (in gandu meu)..ajung eu acasa peste ceva timp si iau jocu ( Mu online ) si joc tata pe global de stiu toti mancatorii de caini si orez( ca de am si eu un caracter mai inaripat biggrin.gif ) . De link am auzit de la un priten si joc de pe vremea cand arena arata mai marfa ca acum ( parerea mea) si cand aveam norocu sa ma intalnesc numai cu dragoni rosii.

pentu mine jocu sa- cam terminat de cand pe rimu loc in top era ultimu...de atunci a disparut tot farmecu...acum joc doar ca sa nu stau degeaba...si astept pana o sa gasesc un srv asa cum era link acum vreo 7-8 luni......

Link to comment
Share on other sites

Cred ca toata lumea vrea sa imi cunoasca povestea

well... e lunga da sper sa fac afatza si sa nu uit mici mari detali tongue.gif

Inceputul a fost clar .. Sunt si am fost toata viatza mea un strategist inrait tot timpu mi-au placut jocurile strategice insa singurul meu joc online era cstrike .. am auzit pe la preteni de vro 2 ori de Mu si intr-o seara sa oferit shansa sa il iau din retzea ... Downloadat instalat .. am intrat

Mister total m-am trezit in lorencia cu o goraza de jucatori in juru meu .. am iesit din lorencia pe la bulldragon .. (spre norocu meu) si am inceput sa zapacesc in dreapta si stanga sperand ca voi vedea cata viata mai are sau ce dmg fac .. surprins ramaneam ca murea dintr-o data sau zburam eu dintr-o data ...

Un mic tutorial mia facut un BK care nu o sa il uit nici odata desi nu a fost mare jucator Kngiht .. era in bronze tzi minte si mi sa parut foarte fain setul de armura de la inceput biggrin.gif

bla bla bla mici detali dam unpic skip ...

si ajungem in Dungeon1 .. eu inbracat in ceva jafuri de pe jos .. ma intalnesc cu gynno cu care am si petrecut foarte mult timp inpreuna calatorind prin dungeon 1 2 3 pe jos .. (CE MOVE TATA de unde atat ... da noob ca mine stia de asa ceva? Town portal pentru oras .. unitia pentru drum inapoi

la un moment dat apare SlimR .. cu warlord si inca unu plimbaretz Eduard (care nu prea statea cu grupu nostru)

Am stat foarte unitit toti vreu sa zic ca nu exista moment sa intre vreunu fara sa ne dam cate un pm (ii luam la rand care era on)

pe urma ramasese de intzeles ca cine face primu 150 va fi Guild master la clanu nostru .. era o mica concurentza intre mine si warlord .. da pana la urma am ajuns eu la 150 ..

Ne-am adunat toti SlimR gynno warlord si Eduard in biserica la Davias sa stabilim un nume pentru guilda noastra .. (eu stiam deja de id meu ce inseamna nu a fost initial sa pun tot zohan)

Avusesem niste certuri cu guilda MASTERS (guild master Achile) in special cu un pusti enervat , faza era ca GM avea vro 310 pe la vremea acea si noi deabea 150 ..

in fine la un moment dat .. am zis sa facem guilda nume era Avangers , Slayers , pe urma am zis eu (mane suntem si pasnici si agresivi hai sa punem ZoHaN) Zone of honor and need .. Initial gynno ma sustinut intrutotu .. SlimR a carait unpic da sa lasat la (majoritate)

bla bla bla ... Skip ..

pe la 250 incepusem sa simt greul (deja 2 saptamani de stat in fatza pc se simtea) guilda se marise dar SWEETYMG icerca sa isi bata joc de noi (stiind mai bine cum sta treburile) avea un bk de vro 300+ si tot zicea ca daca o batem ne da armuri sau chesti dinatea ca toata guilda cotra ei etc ..

odata ne-am enervat .. si am mers eu cu gynno si inca un elf parca (marog) si am zapacit bk ala si SWEETY nu sa tzintu de cuvant .. (m-am cam suparat pe ea) iti dai seama HONOR here .. si stateam de vorba cu cineva care "nu am jucat eu a jucat fratemiu" .. cauta scuze biggrin.gif si vrajeala ...

Am invatzat incet incet toate tacticile jocului de NERESETAT (la reset tactici nu prea exista decat nr de reseturi )

asa am ajus pe la sfarsitu rrr 340 sa bat mg de level 250 (1)

pe la levle 250 am intrat prima oara in BC .. si ma fascinat (muzica) si felu de atack a castelului (nu conta guilda nu conta clan toti luptam pentru acelasi scop)

am facut nitzel show pe acolo si am atras atentia la vro 3-4 guilde Oblivion, HH , Fear , si Friends .. toate guildele m-au invitat la ei in clan in ordinea enumerata

la HH puteam intra de cand aveam levle 50 pentru ca aveam acolo constantzeni in special pe Marian - (ZeusMG) care il cunosteam personal ..

dar am preferat sa stau cu preteni mei SlimR gynno si warlord (care la levle 300 sa dus la traci pentru reset cu "promisiunea" - Ma voi intoarce promit dupa ce dau rr ... eram realisti .. si am zambit .. eu gynno si slimR mai ramasesem ..

guilda se marise dupa cum am zis si eu fiind unpic plictisist de Exile atat exile (HABAR NU AVEAM CA EXISTA ARENA .. o singura data a vrut ZeusMG sa ma duca in arena prin stadium si nu aveam elvel avea 240 ... am zis imi cere 255 si el a zis naspa si ma lasat in pace) biggrin.gif in fine incepusem sa fac eventuri .. sa "antrenez" guild-memberi la war ... sa le arat ca nu conteaza armura de pe ei ci sa aiba un satan sa foloseasca alohol .. sa se foloseasca de skiluri

BK- de scut

DW - teleport (Tras din teleport)

Mg- de cele 2 puncte +

Elfu - phono in timpu warului si heall buff celor din guild

din pacate .. nu era un regulament strict .. nu aveam asezate treburile cum trebuie si nu a invatzat nimeni nimic

la 240 bag in guild un elf simpatic ... nemesys .. care sa dovedit foarte ... de treaba

bla bla bla skipp..

incet treceau levele la 333 .. imi aduc aminte ca desi warlord era in tracia .. de multe ori l-am provocat sa mergem sa batem (RED DRAGONU) din lorecia care uneori era liber si ma duceam sa il omor cu scutu greu ... rau de totttttttt 15 min am stat la el .. si cand am vazut ca iau 20 k exp .. si atat .. am injurat de 2 ori si am plecat la invazie biggrin.gif

foarte multe waruri am facut in perioada acea .. nu stiam ca exista programe de afk sau ce inseamna afk .. de acea trebuia sa stau in fatza calculatorului ore si ore in sir .. sa fac levele .. organizam party incercam sa tzin conduita in guild .. sa pastrez calmu .. sa distrez lumea ... sa fac evente .. sa imi fac (putini prieteni) din afara guildului care nu faceau decat sa promita .. etc ..

eu nici odata nu am pus valoare pe materiale ... (armuri jewls etc ) de acea tzi nminte ca nu stiu cum se facea aveam tot timpu noul set in sash .. si nu puteam sa il port si il dadeam unui cu level mai mare din guild sau il descompletam pentru guild .. (asa ajunsesem sa port urmatoru meu set la 340)

Chaos shild cu skill + opt

Black Dragon +9 (exec)

Blak dragon gloves +9 exec

DPH (pants) +9 exec

DPH (boots) +9 exec

Plate Helm +9 (neexec) biggrin.gif se gasea greu DPH

Trecem peste .. del a 320 la 340 .. SlimR sa ocupat de publicitatea guildei pe forum .. fara sa stiu ca exista .. am primit multe "palme si pumni" pe niste motive stupide "de ce [ZoHaN]ZoHaN .. (de parca era problema lor)" in fine chesti aa uni o numesc spam pe buna dreptate

nu am bagat in seama pana cand au inceput atacurile de la resetati .. Black_Troll era un mare fan de al meu si multi alti .. am auzit la un moment dat ca "dam jewls pentru cine face misto de zohan pe forum" joaca de copi..

Multi m-au intrebat "cum pot sa inghit atata" ..

Raspunsu meu .. "dar cine manca?" ignore pe fatza tata .. tot timpu am zis asta pentru oameni care se cred mai buni decat alti .. "daca nu ai ceva bun de zis taci frate ca alfel faci rau"

Primi care s-au resetat la mine in guild au fost nemesys urmat de gynno si apoi eu .. pe urma SlimR (care sa plictisit de guild pe la 250 aproximativ) sa tirat in lord biggrin.gif

Ramasesem eu cu gynno si nemesys .. baetzi de baza

o perioada mia atras atentia un anumit caracter de pe likmania ..si in special la un anumit topic in care 2 topicuri mai sus a ras de o gluma facuta de un "critic" de al meu si apoi ma aparat (acolo unde sa dat de gol ca infloreste) acela era C@pone .. nu am ezitat si intr-o zi l-am intalnit din intamplare prin lorencia ..

l-am invitat in guild si fara sa stea pe ganduri a acceptat (nu avea guild) ..

desi bk aveam eu o obsesie de a lua oameni mici si de la 0 daca se poate .. asa ca am avut foarte multi membri care nu au plecat usor de la mine dar .... dupa cum am zis .. "nu au plecat usor >>> dar au plecat "

cu ajutoru forumului si unor reguli putine am creat o anumita stare de spirit in guilda ZoHaN .. si pretenie .. asfel o mare parte din oameni de baza ai guildului sper sa imi aduc aminte de toti la ora asta

gynno ,nemesys, C@pone, Gody , D3monz, Notor!us , Varti17, GrunT, Ssyn, The^Slayer , SlimR , Warlord, ReDClouD, NasuMare, Bloodrayne, Danutzzz, Sen_Tzu, Elian , Pheno^MG, red_bull , , Lista e lunga off cine ma pus sa o sciru ..

in fine am dat primul rr .. si la al 2-lea rr am avut o mare defectiune cu pc .. exact pe 2 aprilie (moartea papei) .. am avut toatea belele .. in special Arderea procesorului cu tot cu placa de baza ..

Repararea (upgradarea) lui .. a durat o luna .. timp destul sa raman cu 16 oameni in guild din 34 initial ...

prin perioada asta a trait-o in special Sen_Tzu care nu am ce sa ii reprosez a tzinut sa fie in guild si a stat in guild alaturi cu C@pone si inca cativa ..

dupa revenirea mea am dat in 1 saptamana 4 rr .. ajungand la 6 rr .. si vro 314 (m-am bazat pe organizare la party ) .. dupa asta am un conflict cu Apathy (JuhaD si Axion) care au luat-o groaznic de la NexusOne .. am ramas masca in fine .. rezultat > me hunted de toata guilda Apathy .. cel mai cu succes a fost Sabin^^ care a reusit in tip foarte record sa supendeze o groaza de zohanei incluzand pe mine de vro 2 ori consecutiv pe 2 usere diferite biggrin.gif bravo lui (si eu am intins coarda voriam sa il prind)

la al 7-lea rr .. sa anuntzat rr la baza de date .. (inca nu se stia oficial) .. asa ca am lasat unpic MU si m-am apucat de L2 .. unde am facut si acolo o guilda destul de puternica si cand tocmai am pus sigla de LEVEL 3 Clan .. sa desfiintzat serverul hehehehe

ma reintorc in mu doar sa vad asa ce se mai intampla .. cand ma izbesc uimit de un [ZoHaN] .... (nu mai tzin minte numele) am ramas masca biggrin.gif dupa putzin timp alt zohanel .. puzderie de zohanei (primu gand am gresit serverul ) dupa aia am investigat si Pheno alaturi de C@pone imi recrease guildu .. (nu o sa uit guys ) in fine red_bull avea levle

Pheno vro 150

C@pone si el pe acolo

Notorius la datorie ...

Red_Bull in alta guilda bine intzles ... cu vro 270

si cam atat din vechea guilda

am reintrat in fortza si in scurt timp am facut pe zohanul 220 dupa care am facut MG la levle 200+ am preluat guilda de la Pheno care si el trecuse pe MG ..

Poveste continua si nu a fost detaliata plati-va biletul pana aici c`ya next episode ...

poate ma apuc sa scriu si o carte gata ca mie somn zleeepeee me out

Link to comment
Share on other sites

hmmz my story :

prin ianuarie m am apucat de joc...vazusem intr o sala din iasi...juca un preten de al meu pe d.x avea bk rr it in flaming..waw arata super...ajung acasa trag jocu..asta prin 23 25 ianuarie...intru pe global..apoi pe link...si aici tot bk(nick tocksyk lvl ~70 )..prima gulda in care am fo a fo al lu Dark_Hunter parca(un elf) [bLADES] cu De@thGod , HollyMan si altii nush cum il mai chema tot timpu eram in party cu ei..prin atlans , tarkan...lt 7...peste tot ... ma lasasem de bk pe la lvl 215..iar De@thGod era mare 300 + arena alea alea...atunci facusem mg : Gody waw super tare 7pcte/lvl misto..lasaem bk u..tim mine ca De@thGod sia luat susp de la nexus la lvl 348..murea de ciuda,...chiar inainte de rr.....continui cu mg u...ajung pe la lvl 170.....vad pe forum despre ghilda ZoHaN .. waw ..misto ghilda..am zis sa intru si yo..vb ci zoahn...ne intalnim in davias si mi zice : n avem rr in ghilda ..intri ?.. yo : da ce cont daca nu s rr nu prblema.. biggrin.gif

apoi...ajung 200+ .. 300+ isi da gynno rr (primu rr it din ghilda) urmeaza nemesys + altii eram bucuros pt ei..ma laudam.. :Dapoi vine vremea mea sa dau rr ..aveam 340+ ma intalnes cu USoldierMG...ma intreaba ce lvl am , zic aproape de rr...iar el : te rr yo ..yo super ferict..numai ca n aveam tarc...mai trece o sapt..mai facusem ceva lvl si neme a vb cu Turboss ca sa ma rr...prinsesem party pe spot...facusem rpd lvl 348 imi cazu netu...nu am mai intrat de rusine atunci fata de neme.... smile.gif)) ca mi zisese nu cumva sa iau dc...trece vremea dau 2 rr 3 rr prietenii legate in ghilda cu GrunT (taticu lui..il cresteam prin tarkan biggrin.gif ) neme gynno zohan C@pone D3monz TheSlayer SlimR broooklyn Notor!us sen_tzu (uratu..stie el)BloodRayne ( o bateam toata ziua la cap sa faca nunta cu mine biggrin.gif )+ multi altiiiiiii

toate bune frumoase ..lui zohan i se strica pcu...stam 2 sapt 3 sapt 1 luan..zohan nu mai revenea facusem vreo 7 rr .. stabilim noi fratii (yo nemesys si broooklyn) sa cautam alta ghilda....intram in Rage..neme se lasase si brook la fel...am iesit..stau putin timp fara ghilda vine dracu in picioare : ConnectR si mi zice...ce caut fara ghilda???yo..n am asta e..hai in Fear alea alea...yo jucam acasa..iar Halted si Conectoarea de la sala lui phoenix...apoi au urmat vremuri frumoase...nopti pierdute pe la sala .. ghater uri.....unde intalnesc iejenii mei : alexusca inno mojo_c Chronoss cojy baieti super de treaba...

apoi urmeaza capitolu DiViNiTy : aici altii : Bomba2 insane exiled SWEETY^MG si altii..eventuri castigate war uri peste waruri..frumos de tot...apoi a venit plictiseala...ma lasasem de mu...frumos afara fete..alea alea alea..si am revenit prin septembrie...multi se lasase...nu mai e ce a fost

read2.gif cam lunga povestea mea..dar asta e ... probabil ca ar mai fi si altele..dar nu mi aduc aminte

Link to comment
Share on other sites

Guest 0kmikze0

randul meu...

eram jucator inrait de Diablo..... nimeni si nimic nu ma facea sa ma despart de acel joc... pana intr-o zi knd se oprise netul pe la ora 3 noaptea din cauza celor de la RDS (no offens) biggrin.gif... Am intrat pe ODC si observ pe hub-ul retelei 3 useri suparatzi foc k nu merge netu si k nu mai pot juca MU.. (a fost prima data knd am auzit cuvantul Mu)... i-am intrebat genul.... apoi cam cat ocupa? Era dubios de mic si dubioasa rau denumirea... dar neah l-am incercat (era kiar dupa ultimul rr la db) .... Cu tot respectul, o singura data am mai intrat in Diablo... si asta pt a imi lua ramas bun de la prieteni.... Am inceput sa joc MU.... totul a fost frumos.... am crescut singur..... mi-am adunat mult zen la inceput pt a cumpara arme..... kredeam k fiecare orash are kte un magazin cu iteme super (vandusem vre-o 12 jwls, pt k nu le gaseam rostul biggrin.gif) ...... pe la lvl 120 am intalnit pt prima data un jucator ce imi oferea spre vanzare un legendary boots excelent.... totusi ma miram dc un item excelent are def mult mai mic decat cel ce kde din inimi, medalii etc.... am avut enigma asta pana am aflat (pe la lvl 180) ce se intampla knd bagi un jwl in item... Pe la lvl 280 m-am bucurat de primul meu JOL... Am invatzat ce inseamna set complet de la neo_moco si am vazut pt prima data prescurtarea dsr de la domnul galbejit kre apare la invazii si da un bok +1 biggrin.gif...Nu am intrebat pe nimeni nimic si nu am rugat pe nimeni sa ma kreasca.... dupa km 6 saptamani de jucat am avut cel mai frumos moment din viatza mea de player MU... 1 rr.. optinut singur ... in primul bc dupa rr m-i s-a facut pielea de gaina knd am vazut ce repede creste bara biggrin.gif... este uluitor cat de mult te poate fascina un joc..... dupa primul rr mi-am permis sa imi caut un guild... am intrat in Pheonix.... hopaaaaaa.... scriau oamenii cu verde!!! damn ... imi ziceau wellcome kmikze!... mda... muream de rusine.. nu stiam cum se da un mesaj in guilda... si nici sa intreb nu aveam tupeul... k doar nah' ma faceam de ras..... ce sa zic.... acum am ajuns la 5 rr am suspend biggrin.gif si urasc arena... km asta este concluzia....

ceea ce mi-a ramas in minte si nu pot uita sunt party-urile din lt7, exile, pk-urile, party-urile kre le faceam sa omoram dragonul rosu de la iesirea din davias, si multe multe altele.....

Link to comment
Share on other sites

Doar niste aminitiri asta dupa ghateru din craiova :

http://img338.imageshack.us/img338/5388/macel2ob.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/6923/controleaza6pd.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/6830/macel37xv.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/5112/macel26lx.jpg

Poate uni isi mai aduc aminte sau poate nu.

Link to comment
Share on other sites

nush pe cati intereseaza povestea mea...

prima oara am vzt mu cand eram pe un sv de cs.. intra nishte tov de ai mei .. NexX <3 mu.linkmania.ro .. Piciu #mu.linkmania.ro .. pingU! << mu.link .. am intrebat ce e? cinca un joc... bun ...

apoi vad la un tovarash de cls sTr1Ker .. ca cica se juca mu..

downl clientu .. intru in joc.. bleeah ce e si cacatu astah ?!

fac un bk .. ma invart pe acolo .. chem ajutoare biggrin.gif pingU!^DW ( in acel moment era Piciu la taste) si ma invata el ce sa fac .. pe atunci era Symboliku in floare...

imi zice joaca frate si te bag in guild..

prima sapt nu am jucat deloc.. dar apoi .. vazand davias biggrin.gif si alte alea.. am inceput sa joc incetu cu incetu..

tin minte si acum primu party mai zdravan cu Pongo in exile ..

am vzt k jocu asta nu se rezuma numai la jagardele..

am jucat in draci 2 sapt.. si cand am dat rr .. :X eram fericit..

pe urma am realizat ce jenibil era, pt ce ma bucur biggrin.gif si m am redresat

la toti le ziceam k una k alta.. k am fost plecat.. k femeia.. ca alea alea, imi era rushine sa zic k din cauza unui joc n am mai iesit din casa la o cafe sau o tigare 1224.gif

am dat 5 rr rapid .. apoi am inceput sa am tangete cu astia mai mari.

asa de multe incat am avut cateva charuri pe mana , dar nush .. e deprimant jocu fara win mode.. iar mie, tocmai mie, nu mi mergea, poate dak imi mergea jucam mai mult..

tre sa dau tot respectu pt Bula ( luci pt cunoscatori ) .. aveam 1 rr.. si l am ajutat.. k el in momentu respectiv era pe un char f mic

ca apoi sa aflu ca noobul ala mic din lorencia, era chiar el biggrin.gif

deja incepusem sa joc mai putin .. din cele 4 ore obligatorii .. incepusem cu 30 de min .. ma deghizam cu bula si ne duceam la shto la war pls in davias smile.gif

m am retras.. k deja imi facusem set si pt bku meu si pt Bula ( ii mai completasem un set flaming lk ref dsr si unu lk ref )

un alt om de nota mare este [D4rk]sSonic .. prima oara l am vzt.. ma miram in ce e imbracat..apoi in tarcu de bk.. am schimbat cateva vorbe cu el.. dupa 2 ore purtam setu lui magus ref dsr pe mine .. baiat foarte bun .. nu l am cunoscut f bine, nu am mai vb de atunci cu el.. ( dak vezi postu asta da si tu un pm )

la capitolu guilde.. pot sa zic ca cel mai mare respect il am pt NFS si implicit NO$$ .. aveam vreo 150, m`a luat baiatu in guild ... am stat vreo 2 sapt

apoi am iesit pt Maniaks ( in NFS era un cordit foarte enervant, STEDANY care era insuportabil) ... acolo m am simtit bine, am dat primul rr ( Al3mao ms).. am fost aproape sa intru in HHz dar m am gandit k nu e frumos sa ies din mnks..

dupa o cearta am intrat in Lord.. frumos guild, dar cam inactiv blink.gif

guildu de suflet ramane Sauvage.. kiki.. n am cuvinte de lauda.. nu ma refer doar la joc..

m am retras.. n am jucat vreo 2 luni cred

apoi am primit contu Defect de la o buna prietena...

si acum joc dar rar.. nu mai are acelasi farmec.. sa vezi pana si guild pls..

toti cei cu care mai aveam jocu in farmec s`au lasat.. sau aproape..

ma rog...

it was nice while it lasted.. in fond , doar un joc..

tin sa mentionez k n am pierdut niciodata nici o noapte pt mu biggrin.gif

bft tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

n-am mai fost de ceva vreme p'aici smile.gif

am gasit o poza, de demult, cu prima mea plangere

http://img235.imageshack.us/my.php?loc=img235%E2%84%91=screen0227185700055tu.jpg

daca mi-as insira absolut toate amintirile acestui joc, as pierde toata seara....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...