Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DORIS

Sugestie :)

Recommended Posts

Daca scapam de codati vom avea mai multi playeri, multi s-au lasat din cauza celor care joaca codat ( Speed, Pick etc) ; Propun o verificare amanuntita mai deasa a celor care folosesc aceste coduri,  cand zic verificare amanuntita ma refer la banarea tuturor conturilor pe care era la momentul respectiv atunci cand a folosit aceste coduri. Am 20 de prieteni care vor sa se reapuce daca vom scapa de acesti codati, si nu glumesc. RR la DB nu rezolva nimic, doar incurajarea playerilor de a folosi speed pentru a da reset cat mai repede posibil. Asa vad situatia . Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Se poate observa că sherpe are foarte mare dreptate. Următoarele soluții sigur nu vor funcționa:
1. Resetarea bazei de date. Astfel codații vor reveni pe server, făcând full cât mai repede cu hack.
2. Simpla blocare a conturilor pe care activează codatul. Pur și simplu își va face alte conturi, simplu.
3. Blocarea adresei de IP sau a clasei/subclasei de IP. Vor fi blocați și jucători nevinovați. (IP dinamic).

Singura soluție care într-adevăr va funcționa este blocarea tuturor codurilor, nu a celor care le folosesc.

Link to comment
Share on other sites

Citeste in regulament. Scrie clar ca se poate folosi clickere doar pt attack si autobuff. Ca sa nu mai zic ca alte versiuni de mu au deja inclusa optiunea asta.


@Fulgerul 

Pt punctul 2: Daca isi fac alt cont o ia de la zero. Cui ii convine sa o ia iar de la zero?  Cat timp crezi ca ii va lua sa bage iar codurile? Daca tot I se baneaza conturile o sa se lase de coduri si o sa joace correct sau se va lasa de mu. Nu este loc de codati aici :)  Lupul isi schimba blana dar naravul ba...

Link to comment
Share on other sites

Într-adevăr, se pot folosi acele clickere. Dar nu ar fi mai bine să se facă un clicker oficial Linkmania, fără autopick, mutat pe hartă și altele?
Soluția ideală ar fi, evident, blocarea tuturor codurilor ca pe oficial și alte servere private. Dacă chiar nu se poate, atunci merge și așa, sherpe.
Numai că ei tot își vor face alte conturi și altele, altele, altele ... cu care vor înjura, vor deconecta, vor strânge iteme și altele ... Au ei destulă răbdare.

Link to comment
Share on other sites

Pai de unde bani ca sa se realizeze ce vreti voi ? Blocarea hack-urilor , versiune mai noua .... RDS nu da bani si nici nu primeste donatii :)

Aici e ca o masina DACIA , mai o sarma , mai legi cu sfoara :)) asta fac responsabilii care au mai ramas .

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, nu este ceea ce credeți voi că este, noi nu dorim bani, ci numai Linkmania de altădată!
De unde bani ca să se realizeze ceea ce dorim noI? Foarte simplu. De la RCS-RDS. De ce a creat Linkmania? Ca să pună reclame, deci să câștige bani. Iar profitul nu se obține investind? Sau prin donații. Dar nu către RCS-RDS dacă nu acceptă, ci către adminstrația serverului de MU. Se rezolvă problema imediat. Blocarea hackurilor se poate face și în mod gratuit, cu niște programe antihack bune, parcă știam eu. Sau dacă nu, cu antihack cumpărat. Dacă nu o face, RCS-RDS va pierde, fiindcă a creat Linkmania cu un scop, nu ca să piardă bani cu serverele de jocuri. Site-ul Linkmania este (sau cel puțin era odată) un spațiu publicitar. Așa că vom avea bani pentru server foarte simplu, din reclame. Iar o versiune mai nouă să știi că nu costă mai mult decât una mai veche, fiind gratuită. Eu cel puțin așa știu. Vom vedea noi ce vom face, dar ceva trebuie făcut cu serverul!

Deci, în concluzie, serverul va renaște, nu? Mai țineți voi minte reclamele la EMAG? Adică bani, bani!

Link to comment
Share on other sites

Guest tekmanstar

Pai hai sa  dam in judecata RDS-RCS ca nu sponsorizeaza comunitatea cu NIMIC :)

Cred ca stiu si cei care administreaza ce au de facut , nu mai au nevoie de sugestiile noastre :) dar de unde BANI ? :)

e crizaaaaaaaaaaaaaa ! :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

voi astia... care va credeti sfinti, mai lasati codatii, ca ei fac, ca ei dreg..cu toti am folosit aceste ajutoare, mai mult sau mai putin.. nu va mai dati loviti acum, tot ce trebuie este un guard bun, nu poti tu schimba nimic, din moment ce este ceva ce iti poate usura munca, crede-ma ca toti il vor folosi. Mie mi-e indiferent, daca merg codurile, o sa le folosesc.. ca toata lumea de alttfel, daca nu, nu.

Link to comment
Share on other sites

Iar calculatorul chiar nu se poate schimba, SilviuCris? Dacă nu, atunci de ce nu se revine la 97d? Dacă se tot plâng atâta ...
Zaicooo, să știi că eu nu am de gând să joc cu bug, hack sau Elite. Chiar nu am. Așa că există și excepții ... nu sunt codat ...
Să nu uit. Având în vedere topicul postat la sugestii de Zaicooo, va fi RR la DB fără să se rezolve problemele???

Link to comment
Share on other sites

Iar calculatorul chiar nu se poate schimba, SilviuCris? Dacă nu, atunci de ce nu se revine la 97d? Dacă se tot plâng atâta ...

Zaicooo, să știi că eu nu am de gând să joc cu bug, hack sau Elite. Chiar nu am. Așa că există și excepții ... nu sunt codat ...

Să nu uit. Având în vedere topicul postat la sugestii de Zaicooo, va fi RR la DB fără să se rezolve problemele???

fara rezolvarea problemelor nu cred ca se va da rr, plus de asta nu tine de staff-ul linkmania, ci de cei de la RDS-RCS.

Link to comment
Share on other sites

player.bmp rullez :)

 

fulgere , calculatorul se poate schimba , orice se poate inlocui , DAR RDS-RCS nu sponsorizeaza cu nimic , nu se primesc donatii , poate doar acum cu Mos Craciun face vreo minune :)

Tu inca mai crezi in Mos Craciun daca spui asta :))

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, se observă că Linkmania nu mai este ce a fost odată, nu mai are decât forum!
Numai că ar trebui să fie în interesul lor Linkmania, că altfel nu ar mai fi făcut-o. Așa că ...
Nu avem decât să așteptăm să se rezolve problemele, iar apoi să se dea RR la DB! ...

Link to comment
Share on other sites

Cica staffu este ocupat cu noul server de mu... asa zicea OICK intr-un topim mai demult.

 

Au fost destui oameni care s-au oferit sa ii ajute pe cei din staff si fara sa ceara nimik in schimb.

 

Eu zic ca principalii vinovati nu sunt jucatorii... ci stafful ca nu s-a implicat mai mult, au preferat sa lase asa cum este si sa arunce cu SS in stanga si in dreapta decat sa primeasca o mana de ajutor.

 

 

 

PS: sper ca nu primesc acum warn pentru ce am zis.

Link to comment
Share on other sites

Eu sper că ni se va pregăti o surpriză: fie un server ca lumea, fie închiderea acestuia. Poate că există secrete, de aceea nu se acceptă ajutor. Altfel și-ar face alții servere asemănătoare cu Linkmania. Iar suspendurile sunt acordate conform regulamentului. Vom vedea ce se întâmplă ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...