Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Aka

[Sugestie] Belmondo_Alin - Piata Neagra

Recommended Posts

Piata neagra

 

Un fel de 24/7 , numai ca este cu arme , ustensile , rangi pentru spart masini.

 Pe scurt , un magazin ILEGAL.

Daca vrea Akiro , poate sa-l faca Bizz , daca nu , sa ramana doar un magazin al serverului , unde te duci la o masa [sa zicem]  in acea locatie , dai o comanda gen /bm si iti apare o lista cu iteme de cumparat.

 

Sa se adauge in aceasta locatie cateva obiecte ( pe mapa , ma refer , o masuta , ceva. ).

 

Ce poti cumpara de aici :

 

- Unelte de spart masini , arme , arme albe

 

- Arme [decide Akiro care le vrea , deagle , ak47 , bate , cutite , etc.]

 

- Sa se scoata de la 24/7 funia si sa se adauge aici.

 

-Sa zicem ca vor exista comenzi ca /buygun deagle cantiate , /buygun ak47 cantitate

 

-Inca o idee ar mai fi , ca cei care detin o cantitate mare de arme sa pot veni aici sa le poate puna la vanzare , folosind comanda ca /sellmy deagle cantiate ,/sellmy knife 0

 

- KIT de desfacut catusele. [daca un PD iti pune catusele , sa poti sa le scoti cu o comanda gen "/evadeaza" , dar sa apara si pe chat cu "X incearca sa evadeze" , iar nu tot timpul sa-i reuseasca , iar daca nu-i reuseste , isi pierde KIT-ul si nici nu evadeaza] , iar o comanda specitifca ar fi /buykit 1 .

 

 

sa_mp_042.png
 
sa_mp_043.png
 
sa_mp_044.png
 
sa_mp_041.png
Link to comment

Ce treaba are IceMan aici ?

 

Legat de kitul de catuse sunt contra deoarece multi vor face PG abuzand de aceasta oportunitate ne mai bagand in seama conjunctura .

 

Pentru magazin sunt contra deoarece ar fi o maniera veche de a aborda situatia ar trebui sa se introduca un sistem mai modern ceva gen un NPC pe strada si de acolo cumperi sau na cum vreti dar parerea mea este ca nu va fi ceva interactiv ..

Link to comment

Ce treaba are IceMan aici ?

 

Legat de kitul de catuse sunt contra deoarece multi vor face PG abuzand de aceasta oportunitate ne mai bagand in seama conjunctura .

 

Pentru magazin sunt contra deoarece ar fi o maniera veche de a aborda situatia ar trebui sa se introduca un sistem mai modern ceva gen un NPC pe strada si de acolo cumperi sau na cum vreti dar parerea mea este ca nu va fi ceva interactiv ..

In legatura cu IceMan , sry este este o sugestie mai veche de a mea si am uitat sa schimb numele.

In legatura cu kitul , acel kit poate fi comparat o singura data si folosit o singura data , daca x jucator este incatusat de politistul x, acel jucator are 50-50% sane sa evadeze , daca evadeaza in chat va aparea "Jucatorul X a reusit sa se descatuseze" , daca acesta nu se va descatusa va aparea decat "Jucatorul x a incerca sa se descatuseze dar a esuat" , acest kit are si avantaje si dezavantaje . 

1 avantaj ar fi , ca poate sa scape , iar altu ca poti da bani pe el si sa nu iti reuseasca sa te descatusezi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...