Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Alexzmf

Macro Bot

Recommended Posts

in loc sa se gaseasca solutii pentru stoparea acestui bot, voi aruncati cu suspenduri in stanga si in dreapta. asa se tine un server in picioare? daca ati fi avut de castigat de pe urma serverului, ati fi pupat in fund pe toti jucatorii indiferent de ce macro/bot/clicker/bug ar fi folosit. dar daca nu aveti de castigat, asta nu va da dreptul sa va bagati picioarele in munca unui jucator care a muncit pentru caracterul lui.
suspendurile care s-au dat in ultima perioada nu sunt fondate, cum n-au fost multe altele de altfel. daca vrea omu sa foloseasca doar clicker-ul de la bot-ul ala, e problema lui. nu-i poti interzice chestia asta. in cel mai rau caz, poti face un script care sa stopeze folosirea lui. dar stai, nu stiti decat sa folositi pagina de suspenduri, am uitat.

Respectivul clicker avand activate acele optiuni se comporta exact ca un bot. Avand in vedere ca il folosesti, probabil ai citit si pe site-ul oficial de unde l-ai luat ca este BOT.
Programele de tip BOT se sanctioneaza momentan cu 40 de zile la prima abatere, desi ar trebui permanent (greseala noastra ca suntem prea indulgenti).

In majoritatea jocurilor online astfel de programe de tip bot care "joaca" in locul jucatorilor sunt interzise si de obicei se soldeaza cu account block. Eu spre exemplu mai joc WoW si stiu ca Blizzard sanctioneaza folosirea de programe bot care fac "farming" pt tine sau mai fac stiu eu ce in locul playerilor. Iar Blizzard nu are un regulament cum are linkmania, dar te trezesti cu block account chiar daca platesti 13 euro pe luna pt el.

Link to comment
Share on other sites

daca vrea omu sa foloseasca doar clicker-ul de la bot-ul ala

Daca ar folosi lumea doar clikerul nu ar lua suspend, dar toti prinsi au activata cate o optiune si de adunat zen/jwl/sign/kalima, cu sau fara move to..

Toata lumea stie ca e interzis dar cu toate astea continua sa il foloseasca si o fac pe propria raspundere.

Link to comment
Share on other sites

De ce game masterii si moderatorii nu fac treaba ce o au , de ce pun playerii sa posteze ? vad ca nici o razie nu sunt in stare sa o faca , sa scapam de afk-isti . ce sa mai zic de elite .

Adminii fac eventuri dar forumul este plin de plangeri si reclamatii ..

Daca nu sunt in stare sa lase pe altii mai activi si care se pot ocupa.

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu

Aseara Adrian muta caractere prin k7 ce face el ii nesimtire si vanatoare

Ar trebuii scoasa regula cu jucatori sa se posteze intre ei 

Nu aduce nimic bun decat vantoare si suspenduri aiurea

Suntem 100 120 pe svr dintre care intra cu 2 caractere

Cei full numai au nevoie de zen iteme de pt

Cei care sunt prinsi sunt cei care tocmai le dati  conturi

Daca continuati ramane svr gol

Si asa sunt probleme

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream ca "Scripterii" sa-si faca treaba , asa nu o sa ajunga nicaieri linkmania , doar in pierdere . si pierde destul de mult pentru o zi . uita-te la plangeri ca sunt 2 pagini pe putin numai macro bot:|.

Pana la urma este un joc si trebuie tratat ca atare . nu conteaza cate reseturi ai sau ce set ai .. conteaza cat timp petreci cu prietenii tai distrandu-te.

 

Ganditi-va la ceea ce am spus pana acum :| dar este pacat sa pierdem playeri .

Link to comment
Share on other sites

sunt prea multi disperati pe server, daca am fi uniti sa facem o revolutie sa se inchida tot serverul sa fie playeri 0,sa vina si ei cu alta versiune,cu clicker incorporat sau alt regulament,linkmania a ajuns mai rau ca un server privat.

Link to comment
Share on other sites

EU PROPUN PE ADY_SM ASTA ... MODERATOR :D

Nu m-am referit la ADY_SM in special .

 

Nu este vorba de revolutie , ci moderatorii sau administratorii ar trebuii sa faca niste schimbari , pe placul playerilor ...un vot ceva ...sa vada lumea ca le pasa si se implica si ei pentru cei care joaca :)

Ai dreptate . Daca o sa o tinem in ritmul acesta . Nu stiu cati playeri or sa mai fie pe linkmania . + ca majoritatea au 2-3-4 conturi !

 

ce spui tu akolo is prostii hai sa folosim toti clikerul pe spot de move tu si asa ce rezolvi?vrei jwl si alte cele stai on!e  bun regula e ft buna

Eu am spus ca ar fi bine sa se creeze un script sa nu se mai poata folosi "Elite Clicker" si scipterii sa creeze un AutoClicker Linkmania gen .

Si daca ar fi posibil.. sa numai dea voie playerilor sa intre cu 3-4 conturi odata :) sa vedem cui ii contine asta

Link to comment
Share on other sites

EU PROPUN PE ADY_SM ASTA ... MODERATOR :D

 

Nu au tupeu :)) , in 3 zile pe server e ordine si disciplina :)) , toti s-au invatat sa lase clickeru activat si le aduna tot ce vrei: zen,jw,sing,symboluri, etc.Le lene sa mearga cu mousu dupa ele, sa munceasca pentru iteme, sa steie ON care e esenta jocului asta , deaia se numeste MU ONLINE .In joc e ca si in real cum e romanu defapt, sa pacaleasca , sa nu munceasca.

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu
EU PROPUN PE ADY_SM ASTA ... MODERATOR :D

 

Nu au tupeu :)) , in 3 zile pe server e ordine si disciplina :)) , toti s-au invatat sa lase clickeru activat si le aduna tot ce vrei: zen,jw,sing,symboluri, etc.Le lene sa mearga cu mousu dupa ele, sa munceasca pentru iteme, sa steie ON care e esenta jocului asta , deaia se numeste MU ONLINE .In joc e ca si in real cum e romanu defapt, sa pacaleasca , sa nu munceasca.

 

 

corectule care esti

dadeai d/c si acuma vanezi pentru elite ???

Link to comment
Share on other sites

 

 

corectule care esti

dadeai d/c si acuma vanezi pentru elite ???

 

Pretene , eu nu dadeam niciun d/c :)) ,daca dadeam ma prindea la scan si luam 99 de atunci.Era cineva cu d/c alea,care vroia sa ne stearga din TOP 10 (ori biilionx sau Gunit), ceea ce a reusit Bastia cand ne-a postat in alianta pentru limbaj la Kitte si am luat cei 3 primii in top 60 zile suspend,asa ca lasa vrajeala ca nu tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...