Jump to content
Vicentzo

Trucker

Recommended Posts

Trucker

Trucker-ul (camionagiul) este un job legal, acesta vizand aprovizionarea bizz-urilor cu produse, pentru ca playerii sa poata avea parte de beneficiile acestora. Produsele le veti lua din putea lua din urmatoarele locatii:

port LS, autostrada LV, dropcar SF.

Instructiuni de folosire:

1. Mergeti la locul de unde luati job-ul si scrieti /join, apoi /accept job. Click pentru locatie.

2. Luati o masina de trucker (camionagiu)*. Locatie LS, locatie SF, locatie LV

3. Dati /buyprods 200 pentru a umple masina cu produse.

4. Va plimbati din bizz in bizz pentru a vedea care are cel mai atractiv pret / produs.

5. Dati /sellprods in dreptul bizz-ului ales pentru a vinde produsele.

Comenzi disponibile:

/buyprods <cantitate>

/sellprods

Produsele cumparate le veti achizitiona la pretul de 50$ / produs. Pretul optim pentru vanzarea lor este de 100$ / produs.

Link to comment
Share on other sites

Am setat din nou o harta cu locurile biz-urilor ce se afla in joc.

De asemenea, locurile unde puteti gasi camioane/masini de trasport pentru job-ul trucker.

legenda:

rosu - unde se afla pe harta biz-urile.

verde - unde se pot gasi camioanele

verde + albastru - locurile de unde se pot alimenta camioanele.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Toate biz-urile dau cate $70/ produs, biz-ul de care se zice mai sus, cel de rent s-a rezolvat, a fost un restart si fugise de acolo:)

Am inteles ca aveti o problema la GS LV, am mutat BIz-ul dupa cum veti vedea in imaginea urmatoare, aveti loc sa intoarceti tir-ul si nu vi se va mai bloca acolo.

Mutat din fata, in stanga, se vede in poza:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi ca Phone Company sa fie unde era acum vreo 2-3 saptamani, la fostul Electricity si sa primesti 100 $ pe produs, deoarece e destul de greu sa ajungi cu tir-ul intreg prin pantele alea, tinand cont si ca multi intra in tine sa te rastoarne, sa iti fure masina, etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nyanknown

Trucker este un job bun,dar din pacate cand bizz-urile nu mai au nevoie de prods te plictisesti si esti nevoie sa-ti iei alt job.

Eu propun ca atunci cand bizz-urile nu mai au nevoie de prods sa se "rencarce" automant.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trucker este un job bun,dar din pacate cand bizz-urile nu mai au nevoie de prods te plictisesti si esti nevoie sa-ti iei alt job.

Eu propun ca atunci cand bizz-urile nu mai au nevoie de prods sa se "rencarce" automant.

da sa nu trebuiasca pleyerul cui i apartine sa reincarce prods....si sa nu se poata pune pret la pods mai jos d 65$ care e farmecu ca  cumperi bizz si lasi cei cu trucker sa moara...mai bn nu cumparati bizurile

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...