Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tyger007

bug exxploit

Recommended Posts

ce vina au playerii ca exista bug-uri in jocu asta? nu inteleg, si dc nu le rezolvati? a, stiu, sa puneti o regula ca e interzis folosirea bug-urilor, ca sa nu va mai bateti voi capu(staffu link) cu rezoilvarea bugurilor din joc. Si pac, playeru e de vina ca e prost jocul conceput. Daca asta e jocu cu buguri, asa i-l folosim, nu vreti asa? rezolvati-l . Auzi, permanent ca folosesti bugul din joc ??? Ca sa mai joc mu(linkmania) cer schimbarea acestei reguli (si o reevaluare a adminilor ar fi binevenita) sau sa se rezolve bugurile din joc .

Deci? cum ar fi mai bun ?

Link to comment
Share on other sites

Despre ce "bug" e vorba ? Exact cum pui tu problema, o punem si noi : De ce nu raportati un bug atunci cand il gasiti ? E mult mai simplu sa mergi pe "burta" atunci cand gasesti un "bug" care te avantajeaza decat sa il raportezi, nu ?

Uite ce am gasit aici :)

Link to comment
Share on other sites

Confundati prea tare o functie pe forum/joc cu una de game developer, de aveti impresia ca un moderator/game master poate sa modifice orice in MU. Nu poate sa modifice nimic, tocmai de asta vi se interzic niste lucruri, sa nu le faceti, pentru a nu va crea voua avantaj fata de ceilalti playeri. Ce e greu?

Link to comment
Share on other sites

ce vina au playerii ca exista bug-uri in jocu asta? nu inteleg, si dc nu le rezolvati? a, stiu, sa puneti o regula ca e interzis folosirea bug-urilor, ca sa nu va mai bateti voi capu(staffu link) cu rezoilvarea bugurilor din joc. Si pac, playeru e de vina ca e prost jocul conceput. Daca asta e jocu cu buguri, asa i-l folosim, nu vreti asa? rezolvati-l . Auzi, permanent ca folosesti bugul din joc ??? Ca sa mai joc mu(linkmania) cer schimbarea acestei reguli (si o reevaluare a adminilor ar fi binevenita) sau sa se rezolve bugurile din joc .

Deci? cum ar fi mai bun ?

eu cred ca stiati destul de bine de acel bug,si de faptul ca se da 99 daca esti prins ca il folosesti. boddom a luat si el permanent pe dl de 26 de rr tot pt bugul asta.

Link to comment
Share on other sites

Da dar ideea pe care vrea sa o zica e el e alta.. daca exista un bug al jocului de ce nu se rezolva.. ? nu moderatori sau gm sa il rezolve si persoanele de la Tehnic.. (daca sunt ) sau cel care are acces la server.. la asta se refera el.

Link to comment
Share on other sites

Este si asta bug cum este si statul in duel pe spot, sau datul punctelor peste cap si poate si alte exemple.

Asa este setat jocul. Dar cand te folosesti de aceste lucruri sa castigi foloase in detrimentul altor playeri se incadreaza la exploit si se pedepsesc ca atare.

Moderatorii/tehnicienii/gmii nu au acces la server si setarile acestuia, la cat de des vi s-a spus credeam ca pana acum stie toata lumea treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

Asa este setat jocul.

de unde stii ca asa este setat jocul ? esti tehnician? in fine, nu conteaza intrebarea, conteaza dc playerul este pasiv de permanent de folosirea bug-ului(ca doar nu este hack) pt ca nu el a creeat acel bug, hai sa zicem pt folosirea bug-ului ar fi destul o pedeapsa sa zicem...30 zile ... ca oricum e destul de mult 30 si are mult de pierdut, am dat un exemplu, dar permanent e bataie de joc. Am inteles ca si Boddom (HH) a luat permanent dar daca voi nu stiti sa-i sustineti cauza , e treaba voastra, dar cand un coleg de-al meu ia o pedeapsa, nemeritata ca sa zik asa, normal ca fac valuri.

Lancelot si oick nu cred ca au treaba cu topicu asta pt ca se stie de ce...nu ii atac, dar vreau ceva pareri din afara, nu din HH.

Link to comment
Share on other sites

Uite si parerea mea.

De vina sunt ce-i de la Web-Zen, fisierele de la serverele de mu sunt postate de ei pe pagina lor principala, dar sunt BETA, deci noi suntem cobai lor, daca ai cunostinte in programare se poate rezolva si bugul, modifici Range la Fire Burst, ca nu este Range 3 cum scrie pe skill, este undeva pe la 7-8 sau chiar mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest Magnnum

ce vrem sa spunem ca SmileDL nu sa folosit de bug cu intentie cred ca nici nu stia ca e bug

consider prea mare ss in cazul lui

daca nu ar avea gura prea mare si face acuzatii aiurea poate ar scapa mai usor

cred ca 99 ar trebuii dat cand cineva se foloseste cu intentie de bug si nu cand nici macar nu isi da seama ca e un bug

cred ca smile 30 de zile ar fii de ajuns

Link to comment
Share on other sites

Guest taranuldelatara

magnnum , nu tu ai incercat sa scapi de ss , spunand : `curva` nu e jignire ? :D e bug exploit - ss

Link to comment
Share on other sites

Lancelot si oick nu cred ca au treaba cu topicu asta pt ca se stie de ce...nu ii atac, dar vreau ceva pareri din afara, nu din HH.

adica ?? era vreun dl de nu puteam lua CS de el ?? nici macar nu e in ally care se bate pt CS . ce treaba are HH cu 99 lu smileDL ??

se stia de bug-ul asta inca de anu trecut si nu s-a facut nimic . primul a fost boddom , al doailea smileDL .

de bugu TyreXelu , la fel , anu trecut era in floare . l-a facut bilii (hh) de 2 ori , gata lau bagat in regulament .

Link to comment
Share on other sites

ce au bagat in regulament? :-??

alt + f4 in kalime

PS : poate au uitat sa adauge in regulament , dar la a 2-a planegere impotriva lui billionx , a spus odyzeus ca de acum incolo se da 99

Link to comment
Share on other sites

de bugu TyreXelu , la fel , anu trecut era in floare . l-a facut bilii (hh) de 2 ori , gata lau bagat in regulament .

aveti sechele cu Tyrexelu , nu mai faceti atata tam-tam .. compara astea 2 cu ce zici tu si ia vezi unde e bug exploit , aici trebuia nu trebuia permanent domnu' zgaiba?

sunt din alianta cu tine si ai "uitat" de ei ...

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=431633

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432379

si daca tot va simtiti atat de persecutati de pui HH ala in paranteza , se pare ca tre sa iti reamintesc de bug exploit Papi-Boddom , auto exit tarc bk Gunit - EliTe si disconnecturile date de biilionx ?

sfinitilor... mi-ar fi rusine

Link to comment
Share on other sites

Guest Magnnum

una e cand folosesti un bug fara sa stii sau fara sa vrei

si alta e cand folosesti cu buna stinta :)))

hh stie toate bugurile ma primiti la voi in guild sa le invat ???

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa deosebesti intentia de nestiinta.

Iar necunoasterea Regulamentului (aici mentionez explicit bug-urile) nu te absolva de pedeapsa.

Cat despre aplicarea Regulamentului este pentru toti la fel...asa cum se vede sunt destui din guilde/aliante diferite care au fost privati de a mai juca pe linkmania.

Link to comment
Share on other sites

de bugu TyreXelu , la fel , anu trecut era in floare . l-a facut bilii (hh) de 2 ori , gata lau bagat in regulament .

aveti sechele cu Tyrexelu , nu mai faceti atata tam-tam .. compara astea 2 cu ce zici tu si ia vezi unde e bug exploit , aici trebuia nu trebuia permanent domnu' zgaiba?

sunt din alianta cu tine si ai "uitat" de ei ...

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=431633

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432379

si daca tot va simtiti atat de persecutati de pui HH ala in paranteza , se pare ca tre sa iti reamintesc de bug exploit Papi-Boddom , auto exit tarc bk Gunit - EliTe si disconnecturile date de biilionx ?

sfinitilor... mi-ar fi rusine

tu citesti tot ?? sau vii doar sa te lauzi ??

ati omorat forumu asta cu " aveti sechele cu TyreXeLu " , iti raspund tot eu , nu am avut niciodata sechele cu nimeni .

tu inca ai cu boddom si Gunit ??

si d/c date de billi i-a adus vreo 3 conturi blocate si bug-ul papi-boddom cum il numesti u , il stiati si voi db trecut , si au primit si ei ce au meritat . numai tyrex NU .

si iar sa iti aduc aminte ca pe db trecut TyreXeLu nu a luat 99 pt bug - exploit ???

Link to comment
Share on other sites

Guest Magnnum

una e cand folosesti un bug fara sa stii sau fara sa vrei

si alta e cand folosesti cu buna stinta :)))

hh stie toate bugurile ma primiti la voi in guild sa le invat ???

HH nu mai exista. si nu`i baga pe toti intr`o oala :)

atunci vin in ce guild ati facut cine stie bugurile,d/c.programe e smcher eu din pacate nu stiu

Dar pot invata :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...