Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mutulik4u:)

Reevaluare

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=380884

Va vor sa analizati bine topic de mai sus ,sa va uitati ca asa cum sa intamplat in cazul meu cu FaneDL si am primit doar eu ss,si el nu ,ceva de genul sa intamplat si aici unde am luat eu ss ,in linkul de mai sus este un topic facut de mine din 2010 la plangeri in care am postat pe cineva,am luat si eu ss si acuzatul ptr ca amandoi aveam 1 limbaj neadecvat,dar in cazul in care a inchis Kitte plangerea depusa de FaneDL impotriva mea ,am primit doar eu ss ,ptr ca asa a decis ia ca doar eu am avut 1 limbaj neadecvat ,iar FaneDL era usa de biserica nu a vb urat si ca nu a fost o provocare

Daca un admin poate lua o asemenea decizie ,si poate gandi corect asa cum sa facut in topicul de sus,cred ca puteai si tu sa faci la fel Kitte si sa iei o decizie corecta si sa nu te grabesti sa iei decizii pripite ,cred ca ar fi trebuit sa te consulti cu unii colegi din Staff si apoi sa iei decizii,eu imi accept suspendul ,nu am nimic impotriva ,nu vreau sa se scoata ss`ul ,dar vreau asa cum eu am primit ss din limbajul neadecvat vreau la fel sa fie si in cazul lui FaneDL ,Kitte a zis ca nu ia dat lui ss ptr ca nu se vede o provocare,adica asta inseamna ca tu dai ss pe limbaj doar daca este o provocare sau cum?cum in topicul de sus am primit si eu ss doar ca a vazut adminul cuvintele mele urate acolo asa se vad si la FaneDL

Aici este plangerea inchisa de Kitte http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=430723

PS : As dori un raspuns de la Lancelot , -ija- ,[Creator] si altii care au o vechime mai mare pe acest server

Link to comment
Share on other sites

Te rog arata-mi un admin mai vechi ca mine . Succes! :)

Am inteles ideea, vrei reevaluare. F bine. Cand o sa intre un coleg, o sa te reevalueze.

Lancelot ,-ija- sunt destui ,eu pana pe db asta nu te-am mai vazut pe la plangeri ,nu doresc scoaterea suspendului ,am spus destul de clar ca il merit ,stiam ca o sa iau atunci cand am vb pe global ,dar vreau ca toata lumea sa suporte consecintele atata tot !

Link to comment
Share on other sites

Nu e relevant cand am venit eu in stafful Linkmania si nu are rost sa discutam pe tema asta mai departe.

Eu nu am zis ca ce au zis ei e frumos, doar ca au zis-o intre ei, pe tine si pe nimeni altcineva nu a deranjat cu nimic. Nu erati prezenti. Nu exista parte vatamata.

Cand am dat un suspend de limbaj intr-o situatie similara, pentru ceva zis de persoana care a postat, fara legatura cu plangerea, fara sa il reclame cineva, atunci s-a scos suspendul pentru ca nu a fost reclamat de nimeni.

Tu nu poti sa il reclami pe pozele lui. Poate reclama limbajul vulgar orice persoana care detine o poza. Care a "auzit" limbajul. Care a fost deranjat si vatamat de limbajul respectiv.

Tu nu erai acolo, deci nu ai fost vatamat, nu ai o plangere, nu exista motiv de suspend.

Dar asta e parerea mea si daca colegii mei au alta parerere, te asigur ca si-o vor exprima. Lance, ija, the mask, creator, cine o sa treaca pe la banati. Topicul este deschis.

Link to comment
Share on other sites

Nu e relevant cand am venit eu in stafful Linkmania si nu are rost sa discutam pe tema asta mai departe.

Eu nu am zis ca ce au zis ei e frumos, doar ca au zis-o intre ei, pe tine si pe nimeni altcineva nu a deranjat cu nimic. Nu erati prezenti. Nu exista parte vatamata.

Cand am dat un suspend de limbaj intr-o situatie similara, pentru ceva zis de persoana care a postat, fara legatura cu plangerea, fara sa il reclame cineva, atunci s-a scos suspendul pentru ca nu a fost reclamat de nimeni.

Tu nu poti sa il reclami pe pozele lui. Poate reclama limbajul vulgar orice persoana care detine o poza. Care a "auzit" limbajul. Care a fost deranjat si vatamat de limbajul respectiv.

Tu nu erai acolo, deci nu ai fost vatamat, nu ai o plangere, nu exista motiv de suspend.

Dar asta e parerea mea si daca colegii mei au alta parerere, te asigur ca si-o vor exprima. Lance, ija, the mask, creator, cine o sa treaca pe la banati. Topicul este deschis.

Bun ,referitor la ce ai zis aici "Cand am dat un suspend de limbaj intr-o situatie similara, pentru ceva zis de persoana care a postat, fara legatura cu plangerea, fara sa il reclame cineva, atunci s-a scos suspendul pentru ca nu a fost reclamat de nimeni. " , eu am primit ss pe db`ul trecut ,am pus linkul mai sus ,nu am fost reclamat ,am pus poza eu ,am primit ss ,deaceea am si cautat linkul ,la-m postat ptr ca eu am fost banat odata ptr asa ceva si stiam ca ai sa aduci argumentul asta ,eu atunci nu am fost reclamat ,la fel cum nu este nici FaneDL acum,este o situatie similara cu ce a fost atunci

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat suspend pentru ceva ce se vedea in propria pozaa celui care postase (ma refer la limbaj, nu altceva) si s-a revocat atunci pe motivul ca nu l-a postat nimeni care a vazut in game acel limbaj, el nefiind legat de plangerea in sine.

Ma refer la acest db.

Hai sa asteptam reevaluarea, ok? :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat suspend pentru ceva ce se vedea in propria pozaa celui care postase (ma refer la limbaj, nu altceva) si s-a revocat atunci pe motivul ca nu l-a postat nimeni care a vazut in game acel limbaj, el nefiind legat de plangerea in sine.

Ma refer la acest db.

Hai sa asteptam reevaluarea, ok? :tiphat:

Ce a fost db trecut nu mai conteaza nu ?este o proba in care arata ca sa dat ss chiar daca nu ai fost acuzat de nimeni ,de care daca ai fi un admin care ia o decizie corecta ,ai fi tinut cont atunci cand mi-ai dat mie ss si de ce a zis el .Asa cum un coleg de al tau a putut da ss puteai face si tu in cazul meu

Link to comment
Share on other sites

Pentru aproape orice poti aduce precedente. Unele in favoarea ta si altele contra ta.

In general se iau in considerare cele mai recente. Eu mi-am exprimat o parere si am argumentat-o cu faptul ca nu exista parte vatamata si ca exista un precedent recent, pe acest db, pe care il cunosc si s-a gandit asa cum iti spun acum.

Toata lumea stie ca eu sunt nesuferita la plangerile de limbaj. Dar nu vad rostul sa ii dau si sa vina Lance sau ija maine si sa il scoata, apoi sa imi cer scuze si pentru ce ? Daca nimeni nu a vazut in game acel limbaj si nimeni nu l-a postat, de ce trebuie sa ne preocupe?

Dar hai sa asteptam un coleg, azi - maine - poimaine va intra alt moderator si va da un raspuns. Eu cred ca putem astepta.

Noapte buna.

Link to comment
Share on other sites

Pentru aproape orice poti aduce precedente. Unele in favoarea ta si altele contra ta.

In general se iau in considerare cele mai recente. Eu mi-am exprimat o parere si am argumentat-o cu faptul ca nu exista parte vatamata si ca exista un precedent recent, pe acest db, pe care il cunosc si s-a gandit asa cum iti spun acum.

Toata lumea stie ca eu sunt nesuferita la plangerile de limbaj. Dar nu vad rostul sa ii dau si sa vina Lance sau ija maine si sa il scoata, apoi sa imi cer scuze si pentru ce ? Daca nimeni nu a vazut in game acel limbaj si nimeni nu l-a postat, de ce trebuie sa ne preocupe?

Dar hai sa asteptam un coleg, azi - maine - poimaine va intra alt moderator si va da un raspuns. Eu cred ca putem astepta.

Noapte buna.

Bun daca la el nu a vazut nimeni in game limbajul si nu la postat,in linkul de mai sus de ce a fost nevoie doar de un admin sa vada ca sa imi de-a ss ?astea sunt niste aberatii ,ori pentru toti sunt aceleasi reguli ,ori nu mai sunt si am terminat,iar pe mine ma preocupa ,ptr asa cum am luat eu pentru limbaj putea lu-a si el

Link to comment
Share on other sites

Acum vad ca deja reevaluam plangerea ta de pe db trecut. Poti sa imi dai un link pe privat daca vrei parerea mea acolo, dar iti dai seama ca nu este relevanta aici.

Mi se pare interesant ca zici ca joci din 2006 si vrei un admin "mai vechi". :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Acum vad ca deja reevaluam plangerea ta de pe db trecut. Poti sa imi dai un link pe privat daca vrei parerea mea acolo, dar iti dai seama ca nu este relevanta aici.

Mi se pare interesant ca zici ca joci din 2006 si vrei un admin "mai vechi". :tiphat:

Nu doresc o parere fata de ce sa intamplat atunci ,a fost corecta decizia ,deasta am si cautat aceea plangere ,ca sa pot arata ca poate primi si el ss chiar daca nu a fost postat direct de cineva,exact ce ai zis tu ca nu ii poti da ptr ca nu a fost reclamat de nimeni ,asa am primit eu raspuns atunci ca nu trebuie sa fiu reclamat ca sa primesc ss ,a fost suficient sa existe cuvintele mele acolo

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu mai conversam aici. Daca mai consideri ca avem orice de discutat, raspund la pm-uri. Destul de prompt zic eu.

Lasam deschis pentru reevaluare. Nu mai posta, am zis amandoi tot ce era posibil sa fie zis pe subiect.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu mai conversam aici. Daca mai consideri ca avem orice de discutat, raspund la pm-uri. Destul de prompt zic eu.

Lasam deschis pentru reevaluare. Nu mai posta, am zis amandoi tot ce era posibil sa fie zis pe subiect.

Exemplu:

Vorbesc cu reload despre tine(sa-ti facem,sa-ti bagam,sa-ti scoatem,etc)pe guild,chat,privat si din anumite motive

pun printul ptr a posta alta persoana ptr limbaj global.

Inteleg ca ss o sa ia doar cel care vb pe global?

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu mai conversam aici. Daca mai consideri ca avem orice de discutat, raspund la pm-uri. Destul de prompt zic eu.

Lasam deschis pentru reevaluare. Nu mai posta, am zis amandoi tot ce era posibil sa fie zis pe subiect.

Exemplu:

Vorbesc cu reload despre tine(sa-ti facem,sa-ti bagam,sa-ti scoatem,etc)pe guild,chat,privat si din anumite motive

pun printul ptr a posta alta persoana ptr limbaj global.

Inteleg ca ss o sa ia doar cel care vb pe global?

pe db`ul trecut nu sa intamplat asa ,chiar daca nu am fost postat de cineva am primit ss,am pus link`ul mai sus unde sa intamplat asa ceva....,deaceea am si facut reevaluare asta ca sa arat ca se poate lua ss chiar daca nu esti postat de nimeni asa cum zice Kitte si se afla doar din intamplare limbajul tau acolo

Link to comment
Share on other sites

Regula de baza: comportamentul civilizat.

1. Jigniri/Insulte

Insultele sau jigirile aduse jucatorilor se penalizeaza astfel:

- Primul avertisment: suspend minim 5 zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 10 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 20 de zile

- Al patrulea avertisment : suspend minim 35 de zile

- A cincilea avertisment: suspend minim 98 de zile

Trebuie sa se vada toata discutia in screen shot-uri, cu F4 pe tot ecranul.

Insultele pot fi reclamate doar de catre persoana insultata.

Nu se da suspend pentru insulte ( ex: fraiere, prostule, moaca, tontule, marsh, jet, noob, but) daca cel acuzat nu le foloseste repetat.

Se da suspend pentru "n00b e mata" , "but e mata" si orice alta referire la parinti,rude etc, daca sunt folosite in context jignitor

2. Limbaj

Injuraturile, semnele obscene si limbajul vulgar/obscen se penalizeaza astfel:

- Primul avertisment: suspend minim 10 de zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 20 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 40 de zile

- Al patrulea avertisment: suspend minim 70 de zile

- Al cincilea avertisment: suspend minim 99 de zile

Limbajul indecent, semnele obscene si injuraturile exprimate cu normal chat pot fi reclamate si de alte persoane decat cea careia ii sunt adresate.

Injuraturile se pedepsesc indiferent daca sunt explicite sau prescurtate.

Pentru astfel de plangeri NU este obligatorie postarea pozelor cu F4 pe tot ecranul.

Pentru prescurtari de genul sms, mm se va lua in considerare contextul in care sunt acestea adresate. Daca contextul nu este de conflict sau jignitor, acestea nu se vor solda cu suspend. Pentru astfel de prescurtari este obligatorie postarea pozei cu f4 pe tot ecranul.

Se da in continuare pentru smf, svf, fmm etc.

Exista doua tipuri de suspend pentru limbajul necorespunzator.

Dupa cum vezi, pentru jigniri/insulte nu ai fost sanctionat nici tu nici respectivul cu care te certai, deoarece dupa parerea moderatorului ce a rezolvat plangerea, acestea nu au fost suficiente pentru a acorda suspend.

Tu ai fost sanctionat pentru limbaj cu subinteles, mai exact pentru ultimul rand din chat. Colegul de cearta nu a folosit astfel de expresii vulgare (injuraturi directe) pentru a fi sanctionat similar tie.

Si ca un ultim punct; reevaluarile privesc suspendul ce l-ai primit, nu suspendul ce nu l-a primit alt jucator.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...