Jump to content
Andu

Elixirul vietii, descoperit de expertii NASA: Un supliment alimentar care prelungeste viata

Recommended Posts

sticla-afp.jpg

Savan?ii americani au creat o linie de suplimente alimentare - dup? cercet?ri realizate împreun? cu exper?ii de la NASA -, care au capacitatea de a proteja ?i de a prelungi via?a.

Cercet?torii de la NASA ?i Johnson Space Centre (JSC) au lucrat împreun? pentru a crea formula nutri?ional? AmeriSciences AS10, despre care afirm? c? are capacitatea de a prelungi via?a, atunci când organismul este supus unor factori de stres, precum radia?ia, informeaz? femalefirst.co.uk.

AmeriSciences AS10 este un antioxidant puternic în form? lichid? ?i cu efect de anti-îmb?trânire, alc?tuit exclusiv din ingrediente ob?inute din fructe ?i legume.

Acest produs face parte dintr-o gam? mai larg? de suplimente nutri?ionale, precum multivitaminele AS 10 Life, ob?inute tot în urma colabor?rii cu NASA ?i JSC.

În cadrul unui studiu separat, care a analizat beneficiile asupra s?n?t??ii celulare, cercet?torii au utilizat tehnologia facial? VISIA ?i au observat astfel la nivelul pielii o reducere vizibil? a petelor cauzate de vârst?, a v?t?m?rilor tegumentului produse de razele ultraviolete, a petelor de ro?ea?? ?i a pistruilor, în aproximativ dou? luni de la începerea administr?rii noului produs.

AmeriSciences AS10 are o formul? special? cu un grad de disolu?ie de 95% - ceea ce înseamn? c? 95% din vitaminele, mineralele ?i fitonutrimentele din aceste suplimente sunt absorbite de organism, spre deosebire de actualele suplimente din comer?, care au o rat? cuprins? între 25% ?i 50%.

Produsul AmeriSciences AS10 asigur? o "plas? de siguran??" de vitamine ?i minerale esen?iale pentru men?inerea s?n?t??ii optime ?i respect? una dintre recomand?rile guvernului american pentru popula?ie - aceea de a mânca cinci por?ii de fructe ?i legume proaspete în fiecare zi.

Produsul este îmbuteliat într-un ambalaj care seam?n? cu o sticl? de vin ?i se adreseaz? tuturor acelor persoane care se simt obosite ?i epuizate din cauza unui stil de via?? neechilibrat ?i a unor caren?e nutri?ionale.

Sursa

Link to comment

Nu ai de unde sa stii asta, sunt doar povesti , desi pare cat se poate de adevarat datorita stilului de viata .

Da, ?i eu am observat c? fa?? de acum n sute de ani, speranta de via?? a sc?zut dramatic. mellow.gif

ON:

This statement has not been evaluated by the Food and Drug Administration.

This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Un alt supliment nutritiv care nu are absolut nimic special în compara?ie cu alte suplimente. La unele capitole, are chiar în minus.

Link to comment
Guest constanta

Dara-r doamne sa fie 1 leu in magazin sa le dau bunicilor mei sa ma vada si pe mine la nunta ! :)

# Facatura,nu cred in asa ceva ca iti prelungeste viata.

## Cand mori,atunci mori.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...