Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BadDemons

Reevaluare !

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=425819&view=findpost&p=6042568

Am rugamintea sa-mi revocati suspendul pentru ca:

1 la mana eu joc de 1 saptamana pe acest cont si jignirile care au fost facute nu le-am facut eu, in consecinta nu trebuie sa suport eu acest suspend, actiunea in sine a fost facuta in data de 20 si acum suntem in data de 4 (mai bine de 2 saptamani);

2 la mana, Kitte "retardat" daca observi se referea la faptul ca el facea preluare in alianta lui in acel tarc ! Daca ii spunea prost tot 10 zile lua SS ?! Mi se pare aberant acest suspend !

3 la mana iar se dau suspenduri pentru un limbaj oarecum tendentios ?! ce mare jignire a fost aia ca l-a facut "retardat" facand referire la prostia lui ca isi prelua alianta !

Il rog pe Lord*Alex daca vede acest topic sa fie deacord cu revocarea suspendului !

Multumesc anticipat ! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Iti raspund si eu pe puncte?

1. Suspendul se da pe caracter/cont, nu pe persoana. Pozele sunt postate in termenul de 7 zile si s-a reacordat acest suspend atat de tarziu pentru ca Rede a revocat suspendul initial datorita unei neintelegeri.

2. I-am dat 5 zile, desi cam merita 10. Nu insistati cu reevaluarea. Si asa suspendul este mai mic decat se merita. Daca chiar nu stii ce inseamna ce a zis (suge o ceapa) si nu ai imaginatia sa deduci singur, search google.

Faptul ca a facut preluare in alianta trebuia sa il duca la excluderea din alianta/guilda, nu sa se apuce Ardee sa il insulte.

Retardat + inapt + suge o ceapa sunt insulte. Suficiente pentru un suspend. Si ca sa stii pe viitor, prost este o insulta inferioara acestora. Asta daca tot faceti clasamente.

3. Asta nu e limbaj oarecum tendentios. Este un limbaj urat (ca sa ma exprim delicat)

Nu iti ajuti cazul insistand ca omul chiar e prost si retardat, deci nu il insulta, ci ii spunea parerea lui sincera.

Alte nelamuriri?

Link to comment
Share on other sites

Da, am nelamuriri :

1. Daca suspendul a fost revocat, nu se revine la decizie dupa 8 zile, cand aceasta plangere deja a expirat ! Redemption a revocat suspendul pe buna dreptate pentru ca nu este un limbaj iesit din comun ! Inseamna ca daca stai On noaptea si te-ai uita cum se vorbeste pe post cel putin jumatate din server ar trebui sa primeasca ss 5 sau 10 zile in functie de cum ti se pare tie !

2. Cum sa nu insist cu reevaluarea atata timp cat consider ca ce-ai facut tu acum este o nedreptate ! Din fericire am dat search la google si spre surprinderea ta iata care este primul link care apare la "sugi o ceapa" http://www.youtube.com/watch?v=NmaVseklO9U ! De aici a venit aceasta expresie! Si chiar nu mi se pare un motiv de dat ss pentru o referire la un desen animat !

3. Este tendentios ... nicidecum urat ... ca il vezi tu urat este punctul tau de vedere ... dar eu nu sunt obligat sa suport consecintele suspendului acesta ! Fie si pentru o zi !

4. Daca ai sa astepti 2-3 ore ai sa vezi ca si Alex (Lord*Alex) ar fi deacord cu revocarea acestui suspend cu atat mai mult ca acum suntem in aceeasi guilda, ba mai mult suntem si amici foarte buni in joc ! Ce a fost ... a fost ... s-a trecut cu vederea, nu trebuie sa dezgropam mortii , mai ales ca Lord*Alex nu a cerut asa ceva !

In consecinta astept revocarea suspendului pentru a 2-a oara, am de dat un rr si chiar ma grabesc daca nu te superi ! :pray:

P.S. : Sunt deacord sa se dea suspenduri ... dar nu pe orice nimic !

Link to comment
Share on other sites

Ai luat un cont de la un individ care a facut o prostie cu el. Chiar crezi ca ti-l scoate cineva pe motivul "nu eram eu" ? Arata-mi si mie unde s-a scos pe motivul asta.

Nu ma supar, dar s-a cerut reevaluare, chiar LordAlex a pus linkul. S-a facut reevaluare.

Erati in aceeasi guilda si ieri cand a lasat linkul pentru reevaluare. Putea scrie frumos " retrag plangerea, sunt de acord cu solutionarea ei precedenta". Fiind vorba de limbaj adresat lui, o putea retrage linistit.

Sugi o ceapa + retardat + inapt = insulte = 5 zile suspend.

Cand luati un cont va asumati riscurile asociate. Cand il dati va asumati riscurile asociate. Este un fapt.

Dar daca Alex s-a razgandit de ieri, il rog sa se prezinte pe aici. Totusi nu ne jucam de-a pune suspendul, scoate suspendul, pune suspendul, scoate suspendul.

Daca vrei sa fii suparat pe mine pentru ca fostul proprietar a primit un suspend si tu l-ai mostenit, eu nu o sa o iau personal. Am redus de la 10 la 5. Mai mult nu se poate.

Link to comment
Share on other sites

Ai luat un cont de la un individ care a facut o prostie cu el. Chiar crezi ca ti-l scoate cineva pe motivul "nu eram eu" ? Arata-mi si mie unde s-a scos pe motivul asta.

Nu ma supar, dar s-a cerut reevaluare, chiar LordAlex a pus linkul. S-a facut reevaluare.

Erati in aceeasi guilda si ieri cand a lasat linkul pentru reevaluare. Putea scrie frumos " retrag plangerea, sunt de acord cu solutionarea ei precedenta". Fiind vorba de limbaj adresat lui, o putea retrage linistit.

Sugi o ceapa + retardat + inapt = insulte = 5 zile suspend.

Cand luati un cont va asumati riscurile asociate. Cand il dati va asumati riscurile asociate. Este un fapt.

Dar daca Alex s-a razgandit de ieri, il rog sa se prezinte pe aici. Totusi nu ne jucam de-a pune suspendul, scoate suspendul, pune suspendul, scoate suspendul.

Daca vrei sa fii suparat pe mine pentru ca fostul proprietar a primit un suspend si tu l-ai mostenit, eu nu o sa o iau personal. Am redus de la 10 la 5. Mai mult nu se poate.

Sarut mana,

Imi cer scuze pentru atatea neintelegeri si "Totusi nu ne jucam de-a pune suspendul, scoate suspendul, pune suspendul, scoate suspendul". Imi retrag plangerea! Si daca se poate revocati! LordAlex sunt dar am ss pe forum.

O zi buna si multumesc

Link to comment
Share on other sites

Ai luat un cont de la un individ care a facut o prostie cu el. Chiar crezi ca ti-l scoate cineva pe motivul "nu eram eu" ? Arata-mi si mie unde s-a scos pe motivul asta.

Nu ma supar, dar s-a cerut reevaluare, chiar LordAlex a pus linkul. S-a facut reevaluare.

Erati in aceeasi guilda si ieri cand a lasat linkul pentru reevaluare. Putea scrie frumos " retrag plangerea, sunt de acord cu solutionarea ei precedenta". Fiind vorba de limbaj adresat lui, o putea retrage linistit.

Sugi o ceapa + retardat + inapt = insulte = 5 zile suspend.

Cand luati un cont va asumati riscurile asociate. Cand il dati va asumati riscurile asociate. Este un fapt.

Dar daca Alex s-a razgandit de ieri, il rog sa se prezinte pe aici. Totusi nu ne jucam de-a pune suspendul, scoate suspendul, pune suspendul, scoate suspendul.

Daca vrei sa fii suparat pe mine pentru ca fostul proprietar a primit un suspend si tu l-ai mostenit, eu nu o sa o iau personal. Am redus de la 10 la 5. Mai mult nu se poate.

esti prea proasta ... iesi si ia o gura de aer proaspat ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...