Jump to content
Guest

Serban Huidu,implicat intr-un accident rutier.

Recommended Posts

S-a discutat la tv acest caz , din cate am auzit : Viteza mare ; Depasire inconstienta( aici inca exista dubii ) , nici nu sa sinchisit sa franeze .

V-a ajuta famiile celor decedati , frumos gest , dar nu mai poate readuce la viata pe cei 3 morti in accident .... daca stia bine ca avea probleme , de ce sa mai urcat la volan ?!

De inconstient ce a fost....degeaba ii mai ajuta acum,trebuia sa se gandeasca de nenumarate ori inainte sa se urce la volan + ca a plecat cu intreaga familie.

Link to comment
Guest Interzisa

Merita sa infunde puscaria ca oricine altcineva. Din pacate cred ca o sa recurga la scuza cu "operatia suferita la cap" si e posibil sa scape. Se pare ca e si el doar un alt mascarici. Oricum ai incerca sa iei situatia, vina e a lui, el i-a ucis.

Buna seara, de ce sa pun vina pe "äccidentul" de la cap? Pai cand a suferit accidentul respectiv de ce n-au specificat doctorii ca nu ma este apt pentru a conduce autoturism? Nu conteaza ca e Serban huidu, sa fie si Basescu, sa isi traga pedeapsa pentru faptele sale. In fata legii si in fata celui de sus, ar trebui sa fim toti egali, nu?

Din pacate in Romania ca si in orice tara democratica banu face legea si mortul e devina. Oare constiinta lui nu il va mustra ca a luat viata a doua persoane si celei de a 3-a a distrus-o? La puscarie persoane cu fapte de genu n-au ce cauta in libertate cu tot ca a fost omor din culpa.

Nu mai departe aici in Baia Sprie, un sentator a omorat un copil pe trecerea de pietoni, nici in ziua de azi nu a platit pentru crima lui, cand a suflat in fiola de s-a inverzit fiola, stiti ce motiv a invocat? "Am mancat mere si au fermentat in mine".. patetic, copilul e mort si el e liber.

Link to comment
Guest Interzisa

Oare constiinta lui nu il va mustra ca a luat viata a doua persoane si celei de a 3-a a distrus-o?

a murit si persoana aflata in coma, chiar azi dimineata

Dumnezeu sa ierte si el sa isi traga pedeapsa!!. Operatia la cap, neatentie, viteza, nici una din asta nu motiveaza moartea celor 3.

7 ani cu suspendare?? atat plateste viata 3 persoane?? Sau doar atat ca e el Huidu??

Link to comment

Huidu s-a aparat spundand ca era polei pe jos ,a intrat pe contrasens si cand a incercat sa redreseze ,s-a intamplat accidentul,or something like that. In fine ,daca asa scapi de 10 ani de puscarie in Romania,cu o singura scuza,care probabil nici nu e adevarata e grav.Sa se duca frate sa infunde puscaria,a ucis 3 oameni , nu conteaza ca a fost neintentionat,e vina lui , sa isi ispaseasca pedeapsa.

Link to comment

Viteza era clar mare. Altfel nu ar fi "lansat" loganul ala in aer in halul ala. Limita de viteza in zona aia e de 30 de km/h in conditii meteorologice nefavorabile. Cu siguranta daca avea 30-40 km/h in nici un caz nu il dadea peste cap de 3 ori, si nu facea botul la "martzanul" lui tocanitza. A avut 100 sau peste 100 cu siguranta. Deci, cu polei sau nu, nu mai are relevanta din moment ce masina a derapat nerespectand limitele de viteza.

Link to comment

Viteza era clar mare. Altfel nu ar fi "lansat" loganul ala in aer in halul ala. Limita de viteza in zona aia e de 30 de km/h in conditii meteorologice nefavorabile. Cu siguranta daca avea 30-40 km/h in nici un caz nu il dadea peste cap de 3 ori, si nu facea botul la "martzanul" lui tocanitza. A avut 100 sau peste 100 cu siguranta. Deci, cu polei sau nu, nu mai are relevanta din moment ce masina a derapat nerespectand limitele de viteza.

exact, nu stiu ce tip expert in masini sau whatever a zis ca daca masina aia, la cat de buna e, mergea cu 50km/h, oricat de prost era soferul tot se oprea.

asa ca huidu e un cretin

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment

daca accidentul se intampla invers iar huidu si familia lui era omorata de niste oameni oarecare atunci oare cum stateau lucrurile? cine le mai cauta scuze? sa fim seriosi ce tot huidu in sus si jos, a facut accident a omorat oameni acum va trabui sa plateasca pentru ce a facut, atatea scuze si pareri de rau si cioara vopsita.

  • Upvote 1
Link to comment

Huidu s-a aparat spundand ca era polei pe jos ,a intrat pe contrasens si cand a incercat sa redreseze ,s-a intamplat accidentul,or something like that. In fine ,daca asa scapi de 10 ani de puscarie in Romania,cu o singura scuza,care probabil nici nu e adevarata e grav.Sa se duca frate sa infunde puscaria,a ucis 3 oameni , nu conteaza ca a fost neintentionat,e vina lui , sa isi ispaseasca pedeapsa.

Pai si atunci de ce nu il trag la raspundere pentru ca mergea ca dementul cand era polei pe jos?

Link to comment

Nu mai departe aici in Baia Sprie, un sentator a omorat un copil pe trecerea de pietoni, nici in ziua de azi nu a platit pentru crima lui, cand a suflat in fiola de s-a inverzit fiola, stiti ce motiv a invocat? "Am mancat mere si au fermentat in mine".. patetic, copilul e mort si el e liber.

Pai cat timp e senator nici nu poate fi tras la raspundere in conditiile in care beneficiaza de imunitate. Dupa ce-si va pierde calitatea asta va putea fi condamnat. Ce-i drept, probabil la maxim 2 ani cu suspendare conditionata, conform practicii noastre judiciare si alte circumstante. Prefectul din Cluj care a ucis din culpa o femeie insarcinata si implicit fatul, a primit 1 an si 2 luni cu suspendare cu retinerea unor circumstante atenuante.

Dumnezeu sa ierte si el sa isi traga pedeapsa!!. Operatia la cap, neatentie, viteza, nici una din asta nu motiveaza moartea celor 3.

7 ani cu suspendare?? atat plateste viata 3 persoane?? Sau doar atat ca e el Huidu??

Suspendare conditionata se poate acorda doar daca primeste o pedeapsa cu inchisoarea de maxim 3 ani, deci daca prin absurd i s-ar da 7 ani, ar fi cu executare. El risca sa primeasca 10 ani, dar riscul asta e doar unul abstract; va dati seama ca doar in circumstante extraordinare cu un ridicat nivel de pericol social s-ar da cuiva 10 ani pt ucidere din culpa.

Exista sanse destul de mari sa primeasca o pedeapsa cu inchisoarea cu executare efectiva, dar asta in conditiile in care nu i se retin circumstante atenuante sau alte aspecte favorabile lui. Numarul de victime e important, dar ramane in continuare la aprecierea instantei daca sporeste pedeapsa pe considerentul asta. Dar de regula se sporeste.

Ce-mi place e ca majoritatea care-si dau cu parerea despre cazul de fata considera direct, fara exceptii, ca e foarte usor sa dai cativa bani si sa scapi de condamnare ori inchisoare, ceea ce ar face sistemul judiciar din tara noastra incredibil de ineficient. A ucide 3 oameni din culpa nu e aceeasi chestie cu a omori 3 persoane cu intentie, iar greseala ii face pe unii sa spuna ca merita 25 (pedeapsa nelegala) de ani sau chiar 30 (pedeapsa inexistenta). Nu ii iau apararea, evident ca merita sa faca inchisoare (macar o perioada), ci incerc doar sa explic notiuni neintelese.

  • Upvote 2
Link to comment

Huidu a avut mare noroc pentru ca el si familia s-a nu s-au ranit dar nu el este important in povestea asta , A OMORAT 3 OAMENI si voi ii plangeti de mila ? Are noroc ca nu e mort , si-a facut-o cu mana lui . Viteza mare nu avea , nu avea cum sa aiva mai mare de 70-80 printre curbe acolo . Puscarie nu se stie daca va face , conteaza cum s-a produs accidentul , nu se stie daca a derapat , a adormit sau a sarit ceva in fata masinii . Are ghinion ca e persoana publica , politia sigur isi v-a face treaba calumea ca sa nu-si pateze "reputatia" ( nu ca ar avea una prea buna ) . Tutosi , nu trebuie vorbit despre Huidu acum , oamenii care i-a lovit sunt intr-o situatie de doliu , ieri inca un om lovit de el a murit deci ... nu acum trebuie vorbit despre emisiunea sau sufletul lui .

  • Upvote 1
Link to comment

În secolul XXI, la posturi na?ionale de ?tiri, ei înc? cheam? numerologi, astrologi ?i vr?jitoare . . .

Întrebare : De ce a f?cut Huidu accident ?

Rezumat r?spunsuri : Pentru c? este rac ?i pe deasupra mai este ?i "plin de cifra 7 pân? peste cap".

Prietene , cum ar spune Mircea Badea , cred ca suntem si noi destul de maturi sa nu credem in astfel de tampenii televizate. :))
Link to comment

Merita sa infunde puscaria ca oricine altcineva. Din pacate cred ca o sa recurga la scuza cu "operatia suferita la cap" si e posibil sa scape. Se pare ca e si el doar un alt mascarici. Oricum ai incerca sa iei situatia, vina e a lui, el i-a ucis.

Nu inteleg de ce i s-a mai dat voie sa conduca in the first place...oh well, nu-i doar vina lui, ci si al unui popor stupid si condus prost ca al nostru.

Link to comment

Singura problema a lui Huidu , dupa parerea mea , e faptul ca el a incercat sa arate ca si-a revenit mult mai repede fata de cat trebuia dupa accidentul din Austria si asta cred ca s-a vazut foarte bine in acest accident din Brasov.Eu cred ca acea cazatura si-a lasat amprente si un om cu o operatie ca a lui isi revine greu sau deloc.Acum ramane de vazut daca va face puscarie sau nu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...