Jump to content
luk

Mafia 17 - Pierduti in larg

Recommended Posts

Un grup de locuitori ai orasului New Jersey au castigat la un concurs organizat la radio o vacanta de lux pentru 10 zile in Puerto Rico , transportul urma sa fie facut cu un vas de croaziera , din New Jersey pana in indepartatul Puerto Rico , pe drum , intr-o seara , cativa castigatori, mai ametiti ce e drept,au incercat sa faca o gluma si sa fure toate telefonele celorlalti norocosi si sa le arunce in apa, zis si facut , numai ca dupa ce au facut asta , unul dintre ei a auzit o conversatie a unui om aflat intr-un ungher mai intunecat cum ca a doua zi vasul urma sa fie sabotat de un grup mai mic de persoane care cumva reusisera sa se infiltreze in cei castigatori , iar in acel moment cand sa il vada la fata pe individ , vasul s-a miscat putin si acesta a cazut si s-a lovit la cap , au urmat clipe de cosmar , vasul intrand in furtuna si eventual in Triunghiul Bermudelor , in acel moment alarma a fost data , capitanul a fost anuntat de sabotarea vasului, dar identitatea celor care urmareau sa faca asta inainte de a intra in Triunghi nu era cunoscut , erau infiltrati si nimeni nu avea incredere in nimeni .

Incepe prima zi de dupa intrarea in "Triunghiul Diavolului" :

1.Memmorex

2.Komisaru

3.Dark_

4.Kennyyy.

5.PCH11

6.punk34

7.Irnk

8.blk

9.DOC

10.fail_

11._alexa_

12.dievdash

13.Andix

14.Kanghu

15.Ursuletz

16.sunt eu , un haiduc

17.Wanksta

18.liquidlove

19.crazy_kid

20.smiley

La ora 22-23 inchidem ziua ..

Atentie !

NU VORBITI INTRE VOI(CU EXCEPTIA MAFIOTILOR,BINEINTELES. .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok , putini dornici de vorba , incepe noaptea .

Trimiteti tintele va rog .

edit: va rog nu mai postati dupa ce s-a terminat ziua. de acum dau warn cand sterg posturi. cititi regulile jocului!

Edited by blk
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Incepe ziua !

Este gasit trupul fara cap al lui Komisaru -politist competent- , iar capul acestuia gasit in frigiderul din camera lui Ursuletz

Sunt in viata :

1.Memmorex

2.

3.Dark_

4.Kennyyy.

5.PCH11

6.punk34

7.Irnk

8.blk

9.DOC

10.fail_

11._alexa_

12.dievdash

13.Andix

14.Kanghu

15.Ursuletz

16.sunt eu , un haiduc

17.Wanksta

18.liquidlove

19.crazy_kid

20.smiley

Link to comment
Share on other sites

pân? se strang voturile, as vrea sa aud si explica?ia lui ursulet. Deci, daca nu l-ai omorât tu: unde ai fost azi-noapte de nu ai observat un cap in frigiderul tau? imi imaginez ca daca erai cuminte la tine in camera ti-ai fi dat seama...

Link to comment
Share on other sites

pân? se strang voturile, as vrea sa aud si explica?ia lui ursulet. Deci, daca nu l-ai omorât tu: unde ai fost azi-noapte de nu ai observat un cap in frigiderul tau? imi imaginez ca daca erai cuminte la tine in camera ti-ai fi dat seama...

Azi`noapte dormeam , n`am simtit nimic , cum m`am urcat in pat am adormit deoarece eram obosit .

Link to comment
Share on other sites

Eu il votez pe Memmorex , cred ca mi`a pus somnifere in paharul cu apa si dupa el si`a facut treaba .

Right...Pentru ca e primu lucru logic pe care l-ar face un mafiot: Iti pun somnifere.Omor o persoana.II pun capu` la tine in frigider.Si dupa imediat dau vina pe tine.

Eu doar analizez informatile.Daca veneai cu o scuza mai buna poate te credeam.Dar asa nu-mi dai de ales.

Link to comment
Share on other sites

nu-nteleg de ce ne jucam atat .... exista posibilitatea in jocul asta sa pui cadavrul cuiva in camera altcuiva si nu stiu eu? e destul de clar, komisaru avea o lanterna si lukl n-a vrut sa o zica normal. ori e mafiot ori psihopat ori e inarmat si poate omori pe altcineva cu rol pozitiv ...

votez ursuletzu

ps: irnk doar nu te astepti sa iasa cineva in fata sa zica : " eu sunt politist, am investigat pe x si a iesit murdar "

poate mai schimb pe parcurs, daca descoperim ceva mai evident, desi e imposibil mai clar de atat ...

ps2: daca nu se strang voturi, cel mai probabil eu voi muri la noapte, daca se intampla asta, stiti ce aveti de facut :)

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am timp acuma, dar am sa revin pana maine cand se incheie ziua. In orice caz, nu vad cum altfel Komisaru sa fi murit, iar urmele mortii sale sa se gaseasca in casa lui Ursulet, daca nu ar fi avut obiect (lumanare / lanterna), iar Ursulet nu ar fi fost ucigasul - cel mai probabil un psy dupa exprimarea lui Lukl.

Votez Ursulet!

ps: Punk, ai nevoie sa vegheze cineva asupra ta? :whistle:(not in the gay way!)

Link to comment
Share on other sites

Daca am aparut eu , nu inseamna ca l`am omorat eu ...in fond lanterna arata cine la vizitat ...ar fi putut fi altcineva si apoi sa il fi investigat eu si sa fiu prins tap ispasitor .

daca te invata cineva ce sa zici, te invata prost

"Lanterna/Lumanare

• Daca posesorul este ucis noaptea, se va vedea de catre cine."

tu l-ai investigat si capul lui e la tine in camera? + ca parca ai zis ca n-ai facut nimic aseara, doar te-ai culcat si n-ai observat pe nimeni in camera ta, acum schimbi si zici ca ai investigat

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

votez Ursulet,

nu ca ar fi nevoie, dar ca sa ma justific sa nu fie probleme mai incolo. Mi se pare mult mai plauzibila chestia cu lanterna decat cu somniferele, apoi ar fi prea mare prostia sa ni se dea un nume pe tava si noi sa ne macelarim intre noi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...