Jump to content
Andu

Descoperire macabra: Cadavrul unui nou-nascut, gasit în toaleta unui tren accelerat

Recommended Posts

tren-vagoane-control-2-darius-mitrache.jpg

Cadavrul unui nou-n?scut a fost descoperit, luni diminea??, într-o toalet? a unui tren accelerat pe ruta Arad-Mangalia, procurorii const?n?eni încercând s? afle dac? bebelu?ul s-a n?scut mort sau a fost ucis.

Potrivit procurorilor const?n?eni, cadavrul b?ie?elului a fost descoperit la sosirea trenului în gara Mangalia, dup? ce fusese tras în depou.

Cadavrul bebelu?ului era învelit în doi saci de plastic ?i pus într-o geant?, care a fost apoi abandonat? în toaleta unui vagon.

Pe corpul bebelu?ului nu au fost g?site urme de violen??, iar anchetatorii încearc? acum s? stabileasc? dac? acesta a fost omorât imediat dup? na?tere sau s-a n?scut mort.

Rezultatele necropsiei arat? c? nou-n?scutul a fost murit asfixiat, iar decesul s-a produs cu cel pu?in o zi în urm?.

Anchetatorii încearc? s? stabileasc? unde au urcat persoanele care au abandonat bebelu?ul ?i s? o g?seasc? pe mama acestuia.

Trenul accelerat a plecat din Arad duminic?, la ora 18.45, ?i a ajuns la Mangalia, luni, la ora 10.50.

Sursa

Link to comment

Au ceva de lucru, trenul acela are aproximativ 15 opriri. Sunt curios in cazul in care v-a gasi, de unde provine pruncul.

Mai putin conteaza asta cat conteaza gasirea infractoarei .

Si copilul nu provine din maicasa , aia care l-a "depozitat" ? Personal nu am vazut copii abandonati de altcineva decat parintii lor. Tu ce opinie ai in aceasta privinta ?
Link to comment
Probabil nu a vrut sa-l faca si dintr-o prostie a ramas insarcinata. Si daca tot nu il dorea, s-a gandit ca ar fi mai bine sa il omoare. Nici acum nu imi vine sa cred cum a putut sa faca asa ceva. :|
Te pomenesti ca e vorba despre o pitipoanca cu frica parintilor. Tin minte ca am mai vazut cazuri similare.
Link to comment

Daca tot stii ca ea l-a omorat , de ce nu 'rezolvi' cazul ?

Lumineaza-ne si pe noi..

Pai , prin eliminare daca o luam sansele sunt foarte mici ca altcineva sa omoare copilul unei mame fara ca aceasta sa depisteze ca este o problema , copilul lipseste. Iar in putinele cazuri despre care vorbesc , o parte din vina inca ramane asupra mamei. Neglijenta.
Link to comment

Dumnezeu nu lasa asemenea cazuri nedescoperite, sunt sigura ca (nu ii pot gasi un nume) mama nu o poti numii, va fi gasita ... trebuie sa apleze la un spital daca nasterea a fost in tren sau daca a fost intr-un spital, fiecare nou nascut este inregistrat cand va descoperi autoritatile ca persoana respectiva s-a prezentat la domiciliu fara bebelus, o va lua la intrebari, (pedeapsa cu moartea e prea putin pentru persoanele care comit o asemenea crima strigatoare la cer)

P.S ma trec fiori, daca nu si-a dorit copilul de ce nu l-a lasat la un orfelinat? Cum poate o asemenea persoana sa aiba asa sange rece? Socant!

Link to comment
P.S ma trec fiori, daca nu si-a dorit copilul de ce nu l-a lasat la un orfelinat? Cum poate o asemenea persoana sa aiba asa sange rece? Socant!
Poate pentru ca orfelinatul de copii nu este un loc prea placut si cred ca stim cu totii asta. Daca ar fii fost cat de cat placut pentru copii care au fost 'respinsi' de catre parinti eu sunt de parere ca ar imigra mai multi acolo, chiar daca nu i-ar fii respins parintii.
Link to comment

P.S ma trec fiori, daca nu si-a dorit copilul de ce nu l-a lasat la un orfelinat? Cum poate o asemenea persoana sa aiba asa sange rece? Socant!
Poate pentru ca orfelinatul de copii nu este un loc prea placut si cred ca stiim cu totii asta. Daca ar fii fost cat de cat placut pentru copii care au fost 'respinsi' de catre parinti eu sunt de parere ca ar imigra mai multi acolo, chiar daca nu i-ar fii respins parintii.

Pai atunci, mai bine faci crima asupra unui ingeras? Eu nu stiu cum sunt altii dar eu le-as strange de gat pe astea ..si cand as vedea ca aproape isi dau duhu ..le-as lasa sa respire si tot asa ..atat le-as chinuii pana ar invata ce e aia o responsbilitate, iti place sa faci sex? asumati responsabilitatea sau foloseste dracului prezervativu, nu face copii ca pe urma sa ii omori fara nici ce-a mai mica sansa la viata... suflet nevinoavat, altii vor sa aiba copii si nu pot..si altii isi bat joc.

P.s Pe mine m-a marcat in mod negativ, imi vine in minte tot felu de imagini despre acel bebelus.. In fine, o zi buna..

Link to comment

Pai atunci, mai bine faci crima asupra unui ingeras?
In contextul in care acel ingeras are mai multe sanse sa iti dea in cap pe strada, in contextul in care acel ingeras o sa aiba parte de un accident grav care il va lasa cu sechele, in contextul in care acel ingeras ajunge un alt specimen cu IQ-ul mai mic decat numarul sau de la picior, in contextul in care acel ingeras ajunge om politic si iti mananca tie salariul sa aiba el ceafa groasa, in contextul in care acel ingeras ajunge in strainatate si iti pateaza numele de roman , deja patat, da.

De aici nu vreau sa intelegi ca nu ar fi trebuit sa supravietuiasca, ci doar sa nu dramatizezi situatia. Suntem in Romania si avem doua solutii, ramanem si ne mancam intre noi sau plecam. Si daca ma intrebi "daca as fii fost eu in locul lui" as zice ca as fii avut norocul de a scapa de grijile unei vieti in asa zis-ul loc potrivit.

Link to comment
Guest Interzisa

Pai atunci, mai bine faci crima asupra unui ingeras?
In contextul in care acel ingeras are mai multe sanse sa iti dea in cap pe strada, in contextul in care acel ingeras o sa aiba parte de un accident grav care il va lasa cu sechele, in contextul in care acel ingeras ajunge un alt specimen cu IQ-ul mai mic decat numarul sau de la picior, in contextul in care acel ingeras ajunge om politic si iti mananca tie salariul sa aiba el ceafa groasa, in contextul in care acel ingeras ajunge in strainatate si iti pateaza numele de roman , deja patat, da.

De aici nu vreau sa intelegi ca nu ar fi trebuit sa supravietuiasca, ci doar sa nu dramatizezi situatia. Suntem in Romania si avem doua solutii, ramanem si ne mancam intre noi sau plecam. Si daca ma intrebi "daca as fii fost eu in locul lui" as zice ca as fii avut norocul de a scapa de grijile unei vieti in asa zis-ul loc potrivit.

Daca si cu parca se plimba intr-o barca, daca nu era parca se ineca.. In cazul asta NU merge. Cine suntem noi sa luam viata cuiva? Propriului prunc? Sunt atatea metode de previnirea unei sarcini nedorite suntem totusi in secolul XXI si nu tin cont ca se intampla in Romania, de ce ne plangem de mila? De ce nu facem ceva? In cazul asta legea ar trebui sa fie stricta si astfel de femei "Trase pe roata", cand a stat la "pauza" i-a placut? Si cand vine vorba sa isi asume o responsabilitate urmate faptei "ei", alege calea usoara ? Putea sa fie un tigan ..putea sa fie handicapat, trebuia sa il faca, nici un animal de pe lumea asta nu face ce a facut faptura aia.

Atat timp cat fugim de responsabilitati si alegem calea usoara o sa se intample cazuri ca, cazul de mai sus. Tudore nu te contrazice cu mine pe tema asta, n-o scoti la capat.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...