Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SoGooD

reevaluare

Recommended Posts

Are dreptul dupa preluare sa ia in party pe cine vrea. Ce iti da tie dreptul sa ii omori?

kite tu ai orbu gainii?

Poza cu party'u /spot de pe characterul BkNight : http://imageshack.us/f/13/screen092318360030.jpg/

Poza cu pk de pe Pacifier : http://imageshack.us/f/708/screen092218400001.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Model Reclamatie PK pe spot.

1. Un Screen shot facut in momentul cand reclamantul este singur pe spot (sau cu party).

2. Screenshot facut in momentul decesului. Este obligatoriu sa mai scrie inca sus stanga numele celui care a facut pk.

Nu se aplica atunci cand status-ul celui care omoara nu se modifica (cel omorat este Murderer 1st Stage , Murderer 2nd Stage sau cel care omoara are selfdefence activat).

Se aplica numai la PK-uri pentru spot sau drop.

PK va fi considerat provocat doar in situatia in care cel care ucide a fost insultat foarte grav

PK in arena nu este pedepsit.

Eu inca observ acelasi regulament. Deci bk-u are poza cu spot si alalalt cu pk?

Daca elfa ii dadea pk la bk si ii lua spotul era ok pentru ca are drepturi la spot?

Elfei ii trebuie poza cu spot, cel putin asa scrie in regulament. Daca voi nu vreti sa dati nefondate spuneti-o si aia e. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi place mie cand se dau ss-uri de-a cucului doar sa bifati o activitate pe zi. Unde s-a mai vazut sa se dea ss fara ca cei care sunt implicati sa se apere? Vad ca pe link mai intai se da ss si apoi te poti apara, apoi poti sa stai si cu lunile cu ss-ul dat gresit ca sunteti ocupati sa aveti degetul in fund ( ex graitor Arde si elful lui) Oricum, am vazut, lenea e la un nivel inalt.

Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze ptr neimplicare moderatorilor.. vreau sa va arat un caz identic

un schimb de pm intre mine si ija

in legatura cu plangerea ACEASTA si cu topicul prin care se retrage suspendul acordat in urma plangeri ACEST

Nu vreau sa deschid alt topic la plangeri sau banati si o sa incerc prin acest mesaj sa iti atrag atentia faptului ca ai gresit in a revoca suspendul.

PETRUT nu a fost pe spot cand am inceput preluarea, daca te uiti la primele poze de la preluare.. el a venit dupa.. am facut preluarea si spotul numai era al lui din acel moment ci al meu.. chiar daca caracterele respective inca erau pe spot impreuna cu petrut.

Daca eu imi fac party cu cine vreau eu pe spotul meu si cineva vine si da pk caracterelor din party-ul meu, eu avand printuri cu spotu(preluare) si fiecare caracter avand print cu mine in party + momentul pk-ului, acest lucru nu se pedepseste de regulament ?

el a venit in timpul preluarii, nu a fost acolo de la inceput !

Te rog analizeaza plangerea si topicul de la banati si astept un raspuns din partea ta in cel mai scurt timp posibil. Multumesc si o zii buna!

Preluarea este facuta de iTi (corecta).

Aici apare PETRUT pe spot.: http://imageshack.us/photo/my-images/815/aparepetrut.jpg/

Aceasta poza care se vrea cu spotul (a lui Bogz) : http://imageshack.us/photo/my-images/269/screen060307490000.jpg/ nu este valabila pentru ca apare si PETRUT in ea.

Singurul care putea posta pk pe spot este iTi. Daca vroia si Bogz sa aiba aceasta posibilitate trebuie sa aiba o poza ca spotul gol (ceea ce nu a fost posibil) si in cel mai rau caz o poza cu spotul + cei care au fost preluati.

Dupa ce ai preluat si iei pe cineva in party, el are dreptul asupra spotului doar daca in poza lui nu mai apare si alt caracter inafara de cele preluate.

Am inteles. Si in cazul de fata ce trebuia facut? Petrut dadea pk la toti care veneau pe spot. Singurul lucru care se putea face este ca iTi(un char non rr) sa ii dea pk unui bk aproape full ? Scuza-ma dar nu mi se pare logic chiar daca regulamentul zice poza spot + pk. Cum puteam sa fac poza cu spotul de pe bogz daca petrut nu pleca de pe spot ? sa ii dau pk nu puteam nici macar cu bogz ii activam self si imi dadea el mie.

Putea sa ii dea pk oricine pentru ca nu avea dreptul asupra acelui spot (din pacate nici Bogz nu avea dreptul asupra lui).

pe scurt am facut preluare cu un char.. am venit si cu alt char am facut pt intre cei 2.. charul cu care am facut preluare era non rr, celalalt avea rr.. au dat pk la cel cu rr iar cel non rr a murit.. concluzie .. charul cu rr pe care am luat pk nu avea poza cu spot

Link to comment
Share on other sites

e grele ma :crazy: ... cand iei ban dupa 10 min vine gm-ul si iti da d/c dar cand e vorba de reevaluari trb sa astepti sa iasa ss-ul sa iti raspunda cnv

ps: am fost acolo cand a venit gm-ul si a dat d/c dupa ce kitte a dat banul

Link to comment
Share on other sites

Va rog nu mai faceti conversatie. Asteptati reevaluarea.

S-a dat dc "asa de repede" pentru ca eu mereu solicit asta imediat dupa ce activez un suspend. Daca am un coleg GM on, se rezolva imediat. Daca nu, cu prima ocazie.

Asa e si normal. Alte dati va plangeti ca X e pe caracter si suspendul activat.

Orice face omul oricum nu va convine.

Eu mi-am spus deja parerea in plangere. Deci asteptam un coleg. Cat timp va dura este ceva ce eu nu mai pot controla, degeaba comentati pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Va rog nu mai faceti conversatie. Asteptati reevaluarea.

S-a dat dc "asa de repede" pentru ca eu mereu solicit asta imediat dupa ce activez un suspend. Daca am un coleg GM on, se rezolva imediat. Daca nu, cu prima ocazie.

Asa e si normal. Alte dati va plangeti ca X e pe caracter si suspendul activat.

Orice face omul oricum nu va convine.

Eu mi-am spus deja parerea in plangere. Deci asteptam un coleg. Cat timp va dura este ceva ce eu nu mai pot controla, degeaba comentati pe tema asta.

Kite nu stiu cum sa iti spun sa nu te jicnesc sincer nu vreau asta.. dar pana acu n-am vazut o plangere pentru pk pe spot care sa copntina 2 printuri de pe 2 char diferite.

Uite si la ghid de postare e de pe acelasi char : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=345438

Asta e urat la voi ca jonglati cu regulamentul cum vreti fara sa fiti sanctionati , playerul cand greseste il ingropati de viu ...

Si acu daca lui bogdan i se scoate suspendul a stat dejaba 2-3 zile cu suspend pentru ca? Nu cred ca tie ti-ar conveni sa fii in locul lui, omu isi pierde noptile si timpul aici si voi va bateti joc

Link to comment
Share on other sites

Va rog nu mai faceti conversatie. Asteptati reevaluarea.

S-a dat dc "asa de repede" pentru ca eu mereu solicit asta imediat dupa ce activez un suspend. Daca am un coleg GM on, se rezolva imediat. Daca nu, cu prima ocazie.

Asa e si normal. Alte dati va plangeti ca X e pe caracter si suspendul activat.

Orice face omul oricum nu va convine.

Eu mi-am spus deja parerea in plangere. Deci asteptam un coleg. Cat timp va dura este ceva ce eu nu mai pot controla, degeaba comentati pe tema asta.

Kitte draguto tu esti mai proasta ca apa calda, sincer nu stiu ce tampiti te-au pus pe tine moderator pe forum, din ce am vazut eu pe aici tu esti cea care rezolvi toate "cazurile" lui asa zis-ul SoulMaster, daca esti in guilda cu el adica "Royal" si daca ti-o trage la masea inseamna ca trebuie sa favorizezi anumite persoane? Asa as putea si eu sa fac o cerere pentru admin, sa pup pe cativa in fund (din cate vad pupincurismul e un sport foarte cunoscut si apreciat in randul adminilor mai nou) si sa ma apuc sa imi favorizez prietenii si tarfele carora le-o mai dau la masea din cand in cand. Daca esti complect inapta si iti place sa fi pupincurista de ce nu te-ai dus in partid mai domnisoara, asta daca iti pot spune domnisoara, cine stie poate jignesc domnisoarele din lumea intreaga.

Se pare ca in ultimul timp toti adminii s-au transformat in "gaozari" , nu mai aveti bun simt, va lipseste complect, cat despre fairplay .... cred ca va lasa rani pe ochi cuvantul asta cand il cititi. Mai pe scurt ati futut serverul asta de tot, ar fi cazul sa incetati sa acuzati playeri care folosesc hack-uri si alte cele pentru ca nu ei au stricat serverul, ci incompetenta voastra de a fi corecti, de a asculta sugestiile altor playeri si de a rezolva problemele a stricat serverul!

Asa ca un ultim cuvant in "testament" (ca sa zic asa) tot grupul de admini/moderatori puteti sa luati serverulu si sa il indesati lui Kitte in locul ferit de soare! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Va rog nu mai faceti conversatie. Asteptati reevaluarea.

S-a dat dc "asa de repede" pentru ca eu mereu solicit asta imediat dupa ce activez un suspend. Daca am un coleg GM on, se rezolva imediat. Daca nu, cu prima ocazie.

Asa e si normal. Alte dati va plangeti ca X e pe caracter si suspendul activat.

Orice face omul oricum nu va convine.

Eu mi-am spus deja parerea in plangere. Deci asteptam un coleg. Cat timp va dura este ceva ce eu nu mai pot controla, degeaba comentati pe tema asta.

Kitte draguto tu esti mai proasta ca apa calda, sincer nu stiu ce tampiti te-au pus pe tine moderator pe forum, din ce am vazut eu pe aici tu esti cea care rezolvi toate "cazurile" lui asa zis-ul SoulMaster, daca esti in guilda cu el adica "Royal" si daca ti-o trage la masea inseamna ca trebuie sa favorizezi anumite persoane? Asa as putea si eu sa fac o cerere pentru admin, sa pup pe cativa in fund (din cate vad pupincurismul e un sport foarte cunoscut si apreciat in randul adminilor mai nou) si sa ma apuc sa imi favorizez prietenii si tarfele carora le-o mai dau la masea din cand in cand. Daca esti complect inapta si iti place sa fi pupincurista de ce nu te-ai dus in partid mai domnisoara, asta daca iti pot spune domnisoara, cine stie poate jignesc domnisoarele din lumea intreaga.

Se pare ca in ultimul timp toti adminii s-au transformat in "gaozari" , nu mai aveti bun simt, va lipseste complect, cat despre fairplay .... cred ca va lasa rani pe ochi cuvantul asta cand il cititi. Mai pe scurt ati futut serverul asta de tot, ar fi cazul sa incetati sa acuzati playeri care folosesc hack-uri si alte cele pentru ca nu ei au stricat serverul, ci incompetenta voastra de a fi corecti, de a asculta sugestiile altor playeri si de a rezolva problemele a stricat serverul!

Asa ca un ultim cuvant in "testament" (ca sa zic asa) tot grupul de admini/moderatori puteti sa luati serverulu si sa il indesati lui Kitte in locul ferit de soare! :tiphat:

Sa nu uitam ca domnu Lancelot , la asemeanea limbaj la adresa unui moderator, pe forum , a aplicat suspend pe caracterul de joc.Nu ma strofoc sa caut link-uri sper sa ii dati ce merita , un user blocat pe forum = cu 0 pt el...poate de asta isi si permite sa vb asa.

@Cat despre suspend , mi se pare a fi acordat corect si nu pt ca sunteti hh si pt ca asa mi se pare corect. Am facut si eu o plangere asemanatoare pe db-ul trecut si a rezolvat Lancelot cum a crezut el de cuvinta ca este corect.

@no warn sunt cuminte promit :)

Link to comment
Share on other sites

Ce limbaj la uni.

Sa nu uitam kitty e o doamna si nu merita limbajul vostru la adresa ei si ma bucur ca a revenit isi pierde timpul sa rezolve plangerile impartial zic eu si voi o injurati:((

las ma ca de erai in locu lui te vedeam eu ce doamna era. Mai ales tu cu limba ta romana pocita ^_^

Link to comment
Share on other sites

mi se pare normal sa dai ss pentru asta,dar numai dupa ce modifici in regulament,daca stau sa caut,cu siguranta gasesc pe unii care au luat nefondata pentru ca au postat fix la fel,de ce se fac diferente?normal ca apar vorbe ca adminul x ajuta guilda y,chiar daca e doar o coincidenta(cum poti sa spui ca ajuta pe royal cand stiti bine cazul cu magus si ceilalti?:) )

Link to comment
Share on other sites

Va rog nu mai faceti conversatie. Asteptati reevaluarea.

S-a dat dc "asa de repede" pentru ca eu mereu solicit asta imediat dupa ce activez un suspend. Daca am un coleg GM on, se rezolva imediat. Daca nu, cu prima ocazie.

Asa e si normal. Alte dati va plangeti ca X e pe caracter si suspendul activat.

Orice face omul oricum nu va convine.

Eu mi-am spus deja parerea in plangere. Deci asteptam un coleg. Cat timp va dura este ceva ce eu nu mai pot controla, degeaba comentati pe tema asta.

Kitte draguto tu esti mai proasta ca apa calda, sincer nu stiu ce tampiti te-au pus pe tine moderator pe forum, din ce am vazut eu pe aici tu esti cea care rezolvi toate "cazurile" lui asa zis-ul SoulMaster, daca esti in guilda cu el adica "Royal" si daca ti-o trage la masea inseamna ca trebuie sa favorizezi anumite persoane? Asa as putea si eu sa fac o cerere pentru admin, sa pup pe cativa in fund (din cate vad pupincurismul e un sport foarte cunoscut si apreciat in randul adminilor mai nou) si sa ma apuc sa imi favorizez prietenii si tarfele carora le-o mai dau la masea din cand in cand. Daca esti complect inapta si iti place sa fi pupincurista de ce nu te-ai dus in partid mai domnisoara, asta daca iti pot spune domnisoara, cine stie poate jignesc domnisoarele din lumea intreaga.

Se pare ca in ultimul timp toti adminii s-au transformat in "gaozari" , nu mai aveti bun simt, va lipseste complect, cat despre fairplay .... cred ca va lasa rani pe ochi cuvantul asta cand il cititi. Mai pe scurt ati futut serverul asta de tot, ar fi cazul sa incetati sa acuzati playeri care folosesc hack-uri si alte cele pentru ca nu ei au stricat serverul, ci incompetenta voastra de a fi corecti, de a asculta sugestiile altor playeri si de a rezolva problemele a stricat serverul!

Asa ca un ultim cuvant in "testament" (ca sa zic asa) tot grupul de admini/moderatori puteti sa luati serverulu si sa il indesati lui Kitte in locul ferit de soare! :tiphat:

Sa nu uitam ca domnu Lancelot , la asemeanea limbaj la adresa unui moderator, pe forum , a aplicat suspend pe caracterul de joc.Nu ma strofoc sa caut link-uri sper sa ii dati ce merita , un user blocat pe forum = cu 0 pt el...poate de asta isi si permite sa vb asa.

@Cat despre suspend , mi se pare a fi acordat corect si nu pt ca sunteti hh si pt ca asa mi se pare corect. Am facut si eu o plangere asemanatoare pe db-ul trecut si a rezolvat Lancelot cum a crezut el de cuvinta ca este corect.

@no warn sunt cuminte promit :)

Hai dute pupa si tu in fund pe cativa mai avocatul poporului, in primul rand nu mai joc linkmania, am lasat contul cuiva din joc.

Ce limbaj la uni.

Sa nu uitam kitty e o doamna si nu merita limbajul vostru la adresa ei si ma bucur ca a revenit isi pierde timpul sa rezolve plangerile impartial zic eu si voi o injurati:((

Si tu mai pupincurist analfabet ai invatat sa scri corect in romana? O sa fie ea doamna cand o sa ajung eu pilot pe F16 :violent:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...