Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

atentat

pk pe spot

Recommended Posts

Eu nu am facut poza la spot...victor a facut..

Decat eu puteam pune plangere pt pk deoarece pe ei i-au omorat mobi.

Am citit regulamentul de cateva ori si nu scrie nicaieri ca nu e voie sa fac asa.

Model Reclamatie PK pe spot.

1. Un Screen shot facut in momentul cand reclamantul este singur pe spot (sau cu party).

2. Screenshot facut in momentul decesului. Este obligatoriu sa mai scrie inca sus stanga numele celui care a facut pk.

Nu se aplica atunci cand status-ul celui care omoara nu se modifica (cel omorat este Murderer 1st Stage , Murderer 2nd Stage sau cel care omoara are selfdefence activat).

Se aplica numai la PK-uri pentru spot sau drop.

PK va fi considerat provocat doar in situatia in care cel care ucide a fost insultat foarte grav

PK in arena nu este pedepsit.

Am respectat in totalitate regulamentul.

In prima este un print in care eu sunt pe spot cu party.Se vede foarte clar ca suntem aceeasi in party si ca este acelasi spot.

In a 2-a este o poza cu mn in momentul decesului.

Conform actualului regulament plangerea mea e corecta.

La fel ca toate regulile:acestea trebuie interpretate in sensul aplicarii lor,nu in sensul neaplicarii.(Acest principiu este specific tuturor legilor si regulamentelor.Daca mie mi se considera plangerea ca fiind incorecta inseaman ca aici guverneaza alte reguli decat cele afisate noua.)

Link to comment
Share on other sites

Orice persoana care are cat de cat o notiune juridica si a studiat regulamentele si legile interpreteaza cum am facut eu.

Daca aici se aplica alte regulamente decat cele contrare firii umane este altceva.

Eu vorbesc din cunostiinta de cauza.

Daca am fi in viata reala si nu s-ar da sanctiune ar fi o absurditate.

Parerea mea este ca:daca vrei sa dai verdicte la alti oameni trebuie sa ai si ceva notiuni.(sper sa nu deranjeze pe nimeni)

Nu stiu daca s-a mai ivit problema asta sau nu,dar daca s-a mai ivit si vroia ca eu NEAPARAT sa fac poza cu spotu ar trebui sa se fi precizat,adica sa se fi modificat regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Pana diseara vom lua o decizie.

In trecut nu s-au acceptat poze de la 2 playeri pentru acceasi plangere.

Litera legii zice sa fie toate pozele tale. Spiritul ei spune sa aparam pe cei nevinovati.

Un lucru il pot spune acum cu certitudine : de la mine nu vei avea suspend pentru nefondata.

Nu faceti chat la plangeri, las deschis doar pentru atentat.

Link to comment
Share on other sites

Pana diseara vom lua o decizie.

In trecut nu s-au acceptat poze de la 2 playeri pentru acceasi plangere.

Litera legii zice sa fie toate pozele tale. Spiritul ei spune sa aparam pe cei nevinovati.

Un lucru il pot spune acum cu certitudine : de la mine nu vei avea suspend pentru nefondata.

Nu faceti chat la plangeri, las deschis doar pentru atentat.

Ai dreptate cu: Spiritul ei spune sa aparam pe cei nevinovati.

Asta inseamna ca adminii trebuie sa garantezesi sa ocroteasca drepturile noastre.In cazul de fata eu sunt cel nevinovat care am fost atacat pe spot(lucru care se vede foarte clar).

In legatura cu regula pe care am zis-o eu:,,legea trebuie interpretata in sensul aplicarii ei,iar nu in sensul neaplicarii" este un principiu arhicunoscut.(art 978 din Cod Civil)-->asta e litera legii.In regulamentul de fata nu se poate face o interpretare literala deoarece intre formularea textului interpretat si cazurile din practica ce se incadreaza in ipoteza sa pot aparea neconcordante.

Din cate vad ai sesizat si tu ca regulamentul este cat de cat vag si este supus interpretarii.

Link to comment
Share on other sites

E putin cam nedrept sa imi dai ss pentru pk pe spot atata timp cat el nu are poza cu spotu

Ok iteleg am gresit ca am dat pk dar adumi dovada ca e spotu tau si sunt dispus sa accept suspendul :tiphat:

In timpul pk'ului victor posesorul spotului nici macar nu era pe spot , deci atentat nu are nici o dovada ca ala era spotu lui. :-??

Link to comment
Share on other sites

E putin cam nedrept sa imi dai ss pentru pk pe spot atata timp cat el nu are poza cu spotu

Ok iteleg am gresit ca am dat pk dar adumi dovada ca e spotu tau si sunt dispus sa accept suspendul :tiphat:

In timpul pk'ului victor posesorul spotului nici macar nu era pe spot , deci atentat nu are nici o dovada ca ala era spotu lui. :-??

Uitate cine e party master la printul lui victor.

Mie sincer mi se pare penibil sa spui un asemenea lucru.Ce ai zis tu e intrecut doar de cei care-si pun singuri poza cu elite si care zic ca poza e de pe alt server.

Citeste ce am vorbit noi mai sus si ai sa vezi ca totul sta in nuantza de a interpreta textul asa ca ce zici tu nu mai are importanta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...