Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Biggles

Reevaluare Biggles

Recommended Posts

In sfarsit aveti tupeu sa scrieti si voi cu toate ca vom lua warn,nu suport oamenii care stau si se uita cum semenii lor sunt acuzati pe nedrepti si ca sunt furati.Aici e clar un exemplu de preluare facuta cum NU TREBUIE de gunit,sa mai citeasca regulamentul odata si el si Kitte.Si da...eu stiu regulamentul pederost si il respect,spre deosebire de altii si acest om nu merita nefondata,hai cu warnul sau cu ce mai vreti,mai bine decat sa vad cum va bateti joc de un om care face cum scrie in regulament.

Link to comment
Share on other sites

Guest ToTo-Riina

sa dat nefondata pe nedrept NEDREPT, pentru ca preluarea e facuta de Sica si Gunit da pk, nu prea inteleg cum vine asta...

dupa cum ai spus regulile se modeleaza dupa placul adminiilor si daca ei vor sa iei ss iei,nu cotneaza daca e corecta sau nu preluarea nu conteaza cn a dat pk si cn a facut preluarea nu conteaza ca se poate revoca ssul si ai pierdut 3 zile degeaba astea nu conteaza, in schimb vei primi un scuze, daca ar fi revocata plangerea cu care ar trebui sa te multumesti :)

PS: mesajul asta o sa doara mult :)) si pe asta o sa iau ss :)

ba baiatule ai zapacit lumea , ai postat de 3 ori aceeasi prostie , te mai dai si jucator de MU

pai ma atotstiutorule , daca a preluat unu (Sica ) spotul .. BIGGLES NU MAI ARE NICI UN DREPT ASUPRA SPOTULUI .

putea oricine sa vina sa dea pk la toti , si 100 daca erau pe spot in afara de Sica ca nu lua SS , spotul era a lui Sica dupa preluare si facea ce vroia cu EL .

@@ Biggles am observat ca si tu t dai jucator , stii reguli stii TOT ,

1 . ce ai facut tu a fst vanatoare , trebuia sa raspunzi si gata , rezolvai orice problema . Ai vrut sa dai ss lu altu , ai luat tu .

2. DE CE AI PUS PRINTURI CU PK DE LA TOTI ?? credeai ca ia ss pt pk X4 ,X5 ?? =))))

acum injuratima =)))

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Biggles nu trebuia sa primeasca nefondata.

asa e, sa moara mimi

trebuia sa primeasca pentru vanatoare, sa se lecuiasca de a "NU RASPUNDE INTENTIONAT LA PRELUARE, CA SA ARDA UN SUSPEND LUI GUNIT"

biggles, nu mai fa pe fata mare, ca nu ti-a furat nimeni caii de la bicicleta si nu te-a pus nimeni sa stai cu mainile in san atunci cand ai vazut ca gunit iti punea intrebari de afk.

puteai sa-i raspunzi, puteai sa eviti toata tevatura asta.

asta daca nu cumva foloseai afk tools whatever, programelul ala, de care am auzit ca ar fi magie pura :)

ps: las-o balta pe-aia cu "gata, am luat suspend, acum ma las, inchide topicul, maine ma sinucid". tine doar la pizdele cu iq-ul mai mic decat numarul la pantof :)

Link to comment
Share on other sites

Biggles nu trebuia sa primeasca nefondata.

asa e, sa moara mimi

trebuia sa primeasca pentru vanatoare, sa se lecuiasca de a "NU RASPUNDE INTENTIONAT LA PRELUARE, CA SA ARDA UN SUSPEND LUI GUNIT"

biggles, nu mai fa pe fata mare, ca nu ti-a furat nimeni caii de la bicicleta si nu te-a pus nimeni sa stai cu mainile in san atunci cand ai vazut ca gunit iti punea intrebari de afk.

puteai sa-i raspunzi, puteai sa eviti toata tevatura asta.

asta daca nu cumva foloseai afk tools whatever, programelul ala, de care am auzit ca ar fi magie pura :)

ps: las-o balta pe-aia cu "gata, am luat suspend, acum ma las, inchide topicul, maine ma sinucid". tine doar la pizdele cu iq-ul mai mic decat numarul la pantof :)

Eu nu vreau sa raspund la cineva din diverse motive decat inainte de ultimul minut, e dreptul meu sa fac asta, cum e al lui sa ma preia Adica avantajele sunt numai de partea celui care preia sau sunt in functie de ce e scris in regulament?

Pai eu daca il citesc si vad ca unu nu se deranjeaza sa faca preluarea mai repede si lasa 4-5 minute sa treaca la a 2a intrebare desi in regulament intrebarea 3 e in minutul 4, eu nu ii raspund pentru ca a ratat preluarea si intrebarea din minutul 4 la el devine minutul 00 pt mine ca nu am chef sa astept 7 minute sa puna el a 3-a intrebare ca sa-i raspund. Prin urmare daca vrei sa faci preluare pui 3 intrebari in primele 4 minute si eu sunt "obligat sa iti raspund" cum spun moderatorii in minutul 4, in minutul 7 nu mai sunt, pentru ca nu am chef sa te astept pe tine la a 3 a intrebare decat timpul scris in regulament.. Si daca vrei sa fii generos la preluare cu minutele dupa ce ai pus a 3a intrebare in minutul 4 faci printul cu F4 in minutul 6-7.. cat vrei tu.

Fraza care s-a scos din regulament sec, fara sa se modifice restul sau sa se adauge ceva a creat confuzii intre jucatori, confuzie de care profita vanatorul de sica.

Link to comment
Share on other sites

nu am chef sa ma cert cu tine, nici nu m-am uitat prea bine peste pozele din plangerea aia, nici nu-mi pasa, da' nu mi se pare normal sa se faca scandal ca s-a luat suspend pentru nefondata, in conditiile in care, s-a efectuat preluarea ok.

da, probabil s-o fi prelungit cu un minut preluarea, ata ete. joci fotbal? daca da, atunci considera urmatoarea analogie: jucatorul x e faultat in fata careului, dar isi muta mingea mai in spate, sa bata lovitura libera. e aceeasi marie, da' cu alta palarie. nu e ca si cum si-ar muta-o in fata, cat mai aproape de poarta (sau ca si cum preluarea ar fi fost de 4 minute)

da, probabil o fi scris biggles in loc de Biggles si AFK? in loc de afk?, da' care-i problema? nu cred ca e cazul sa invoci asta ca fiind un motiv suficient de pertinent incat sa se considere preluarea gresita

am scris (concluzia mea, proprie si personala) mai sus

ori a folosit un programel de auto-print la "afk?" si s-a trezit cu spotul preluat

ori a fost on, a vazut ca i se face preluare, da' a zis ca e gresita si a vrut sa ii arda un suspend lui gunit

salut

Link to comment
Share on other sites

Biggles nu trebuia sa primeasca nefondata.

asa e, sa moara mimi

trebuia sa primeasca pentru vanatoare, sa se lecuiasca de a "NU RASPUNDE INTENTIONAT LA PRELUARE, CA SA ARDA UN SUSPEND LUI GUNIT"

biggles, nu mai fa pe fata mare, ca nu ti-a furat nimeni caii de la bicicleta si nu te-a pus nimeni sa stai cu mainile in san atunci cand ai vazut ca gunit iti punea intrebari de afk.

puteai sa-i raspunzi, puteai sa eviti toata tevatura asta.

asta daca nu cumva foloseai afk tools whatever, programelul ala, de care am auzit ca ar fi magie pura :)

ps: las-o balta pe-aia cu "gata, am luat suspend, acum ma las, inchide topicul, maine ma sinucid". tine doar la pizdele cu iq-ul mai mic decat numarul la pantof :)

Eu nu vreau sa raspund la cineva din diverse motive decat inainte de ultimul minut, e dreptul meu sa fac asta, cum e al lui sa ma preia Adica avantajele sunt numai de partea celui care preia sau sunt in functie de ce e scris in regulament?

Pai eu daca il citesc si vad ca unu nu se deranjeaza sa faca preluarea mai repede si lasa 4-5 minute sa treaca la a 2a intrebare desi in regulament intrebarea 3 e in minutul 4, eu nu ii raspund pentru ca a ratat preluarea si intrebarea din minutul 4 la el devine minutul 00 pt mine ca nu am chef sa astept 7 minute sa puna el a 3-a intrebare ca sa-i raspund. Prin urmare daca vrei sa faci preluare pui 3 intrebari in primele 4 minute si eu sunt "obligat sa iti raspund" cum spun moderatorii in minutul 4, in minutul 7 nu mai sunt, pentru ca nu am chef sa te astept pe tine la a 3 a intrebare decat timpul scris in regulament.. Si daca vrei sa fii generos la preluare cu minutele dupa ce ai pus a 3a intrebare in minutul 4 faci printul cu F4 in minutul 6-7.. cat vrei tu.

Fraza care s-a scos din regulament sec, fara sa se modifice restul sau sa se adauge ceva a creat confuzii intre jucatori, confuzie de care profita vanatorul de sica.

@mai lasa-te, esti neimplicat.

Link to comment
Share on other sites

Biggles nu trebuia sa primeasca nefondata.

asa e, sa moara mimi

trebuia sa primeasca pentru vanatoare, sa se lecuiasca de a "NU RASPUNDE INTENTIONAT LA PRELUARE, CA SA ARDA UN SUSPEND LUI GUNIT"

biggles, nu mai fa pe fata mare, ca nu ti-a furat nimeni caii de la bicicleta si nu te-a pus nimeni sa stai cu mainile in san atunci cand ai vazut ca gunit iti punea intrebari de afk.

puteai sa-i raspunzi, puteai sa eviti toata tevatura asta.

asta daca nu cumva foloseai afk tools whatever, programelul ala, de care am auzit ca ar fi magie pura :)

ps: las-o balta pe-aia cu "gata, am luat suspend, acum ma las, inchide topicul, maine ma sinucid". tine doar la pizdele cu iq-ul mai mic decat numarul la pantof :)

Eu nu vreau sa raspund la cineva din diverse motive decat inainte de ultimul minut, e dreptul meu sa fac asta, cum e al lui sa ma preia Adica avantajele sunt numai de partea celui care preia sau sunt in functie de ce e scris in regulament?

Pai eu daca il citesc si vad ca unu nu se deranjeaza sa faca preluarea mai repede si lasa 4-5 minute sa treaca la a 2a intrebare desi in regulament intrebarea 3 e in minutul 4, eu nu ii raspund pentru ca a ratat preluarea si intrebarea din minutul 4 la el devine minutul 00 pt mine ca nu am chef sa astept 7 minute sa puna el a 3-a intrebare ca sa-i raspund. Prin urmare daca vrei sa faci preluare pui 3 intrebari in primele 4 minute si eu sunt "obligat sa iti raspund" cum spun moderatorii in minutul 4, in minutul 7 nu mai sunt, pentru ca nu am chef sa te astept pe tine la a 3 a intrebare decat timpul scris in regulament.. Si daca vrei sa fii generos la preluare cu minutele dupa ce ai pus a 3a intrebare in minutul 4 faci printul cu F4 in minutul 6-7.. cat vrei tu.

Fraza care s-a scos din regulament sec, fara sa se modifice restul sau sa se adauge ceva a creat confuzii intre jucatori, confuzie de care profita vanatorul de sica.

@mai lasa-te, esti neimplicat.

la cati neimplicati s-au implicat ce mai conteaza, + ca sunt sunt interesat si eu cum se aplica regulamentul si vreau raspunsuri+ ca ai parvenit si tu acum cu hh, dar eu stiu cine esti si ar fi trebuit tu sa-ti vezi de treaba ta milogule.

Link to comment
Share on other sites

Guest Carotella

era clar afk omu :) pozele le`a facut cu AFK tools ala. daca era on zicea ceva cand am venit cu BK pe spot sau cand am zis cu Sica "preluat"i. si in + dupa ce v`am dat pk mi`ai zis pe prv "ce crezi ca daca scri "preluati" inseamna ca ne`ai preluat" mare pacat ca nu am print cand ai zis asta :) era dovada foarte clara ca ai AFK tools .

Link to comment
Share on other sites

Guest Carotella

si ce nu e bine la ea? daca omu o fost afk 6 minute nu este logic ca a fost afk si 5 minute? :)

ca scriu biggles sau ca scriu Biggles cred ca iti dai seama la cine ma refer.. dar daca ai /filter Biggles si nu`ti suna alarma normal ca nu`ti convine ca nu am scris Biggles nu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

pei normal , cred ca asta este cea mai mare frustrare a lui ca a avut afk tools si nu a putut opri o preluare (probabil deasta face si atata nazuri pe partea cu numele) ; stiu ca ti-a zis gunit ca-ti da preluarea pe pm inainte sa postezi , dar tu pe baza programului de afk ai fost foarte sigur ca preluarea nu a fost corecta , e aici te-ai inselat si zi mersi ca ai luat doar o nefondata si nu mai mult .

Link to comment
Share on other sites

Pai eu n`am vazut nici un print in momentul in care Sica facea preluarea, daca era on asa cum sustine Biggles si constata ca preluarea este gresita, facea print la intrebari, ca ulterior sa si poata demonstra ceva. El dormea de rupea pamantul, s-a trezit cand a luat PK(atunci a sunat alarma), era tare curios cum de nu ia functionat programelul ala de afk, si s-a gandit sa se uite peste printurile de PK, atunci a descoperit ca nick`ul lui este scris fara majuscule. Ar trebui sa fie extrem de multumit cu cele 5 zile pauza pentru nefondata, poate alt moderator i-ar fi dat 60 pentru macro/bot.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu vreau sa raspund la cineva din diverse motive decat inainte de ultimul minut, e dreptul meu sa fac asta, cum e al lui sa ma preia Adica avantajele sunt numai de partea celui care preia sau sunt in functie de ce e scris in regulament?

Pai eu daca il citesc si vad ca unu nu se deranjeaza sa faca preluarea mai repede si lasa 4-5 minute sa treaca la a 2a intrebare desi in regulament intrebarea 3 e in minutul 4, eu nu ii raspund pentru ca a ratat preluarea si intrebarea din minutul 4 la el devine minutul 00 pt mine ca nu am chef sa astept 7 minute sa puna el a 3-a intrebare ca sa-i raspund. Prin urmare daca vrei sa faci preluare pui 3 intrebari in primele 4 minute si eu sunt "obligat sa iti raspund" cum spun moderatorii in minutul 4, in minutul 7 nu mai sunt, pentru ca nu am chef sa te astept pe tine la a 3 a intrebare decat timpul scris in regulament.. Si daca vrei sa fii generos la preluare cu minutele dupa ce ai pus a 3a intrebare in minutul 4 faci printul cu F4 in minutul 6-7.. cat vrei tu.

Fraza care s-a scos din regulament sec, fara sa se modifice restul sau sa se adauge ceva a creat confuzii intre jucatori, confuzie de care profita vanatorul de sica.

up, cum am explicat mai sus, de ce se pleaca de la premiza ca e neaparat un avantaj pentru cel preluat sa dureze preluare mai mult timp, de ce cel preluat nu are dreptul sa raspunda dupa regulament la a 3 a intrebare in minutul 4 si nu cand pofteste cel care preia. Deci trebuie sa raspecti legile preluarii si nu sa te intinzi ca un carnat pt ca eu sunt on si vreau sa-ti ofer onoarea sa stai numai patru minute sa ma intrebi daca sunt sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Discutia a luat-o spre zari destul de indepartate.

Elementele esentiale in cazul de fata sunt urmatoarele:

- cele 5 minute la preluare sunt cerute ca sa demonstrezi ca cineva e afk; la 4 minute nu demostrezi ca sunt afk, dar la 6 minute demostrezi cu si mai multa tarie; daca esti afk 6 minute inseamna ca ai fost afk si 5 minute,

- nu scrie niciunde ca numele trebuie scris cu litere mari sau mici; ceea ce e important e ca din printuri sa reiasa ca cei intrebati de afk stiu ca li se adreseaza lor;

- cand esti intrebat de afk esti obligat sa raspunzi, scrie negru pe alb in regulament; in plus au mai fost cazuri in trecut cand cei care verificau preluari in loc sa raspunda au luat suspend; scandalul de fata nu ar fi existat daca la intrebarea "Biggles afk?" ai fi spus un simplu "nu", adica ai fi apasat 2 taste. Dar in loc sa apesi cele 2 taste ai preferat sa apesi cateva zeci de taste ca ne faci pe noi incompetenti. Imi pare rau dar te inseli.

Cei neimplicati au fost avertizati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...