Jump to content
AnaMaria

Ce Muzica ascultam si cat de reusita e?!

Recommended Posts

DUPSTEP ! ! !

<< Comercial

Sunt Mai multe genuri,mixuri de dubstep pe rap suna cel mai bine...cautati si voi,..in Romania acest gen de muzica nu este prea cunoscut dar intr-un viitor apropiat cred ca va rupe in topuri....:D

Pe cateva beat-uri de hip-hop romanesc rasuna bine cateva sunete de dubstep cum ar fi... : Spike - Cine Vine ; Guess Who - Oriunde te duci/ Stiu deja Eli Din Timisoara & Mark - Stai Usor ( Original Song Profesor Green - Jungle ) si multe altele... :D

Si Bine InteleS http://www.youtube.com/watch?v=N-ti8vQV_d4 :-j

+1 :))))))

ganditi-va bine, cand promovati un anume gen sau subgen de muzica, va promovati si pe voi ( mai bine zis imaginea voastra si o parte din viata sociala, obiceiuri, trend etc. )

oricum, bv bursu si holybeer ptr "tupeul" de a aduce si aceste melodii in topic :)

Link to comment
Share on other sites

Morning all.

Ia ascult-o pe asta ... si eu am primit-o aseara ... e superba.

2j43v2ew3ak9pxy5e26.gif

Fiecare isi poate expune melodiile preferate ..chiar si manele ..ce simte ca il/o caracterizeaza ... in limita bunului simt. Nu trebuie sa radem unu de altu .."ia frate ce muzica asculta ala" .. nu nu .. treaba lui ..Topicu n-a fost facut in ideea de a rade unu de altu ..a fost in ideea de a socializa. Have a nice day and enjoy. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ca sa fiu on topic:

3 genuri diferite :)

cred ca in acest topic poate fi adusa in discutie si intrebarea: cum va influenteaza muzica ce o ascultati? asta daca este de acord si initiatoarea topicului. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

?"Madonna este urmata in clasament de Gaga, Britney Spears, Tina Turner, Beyonce, Aretha Franklin, Katy Perry, Cher, Elton John si Mariah Carey."

Imi poate explica si mie ce cauta Elton John intre divele muzicii pop? :)))))

Sry de spam, nu m-am putut abtine, am gasit asta printre cautari pe mighty google :P :))))

Link to comment
Share on other sites

ca sa fiu on topic:

3 genuri diferite :)

cred ca in acest topic poate fi adusa in discutie si intrebarea: cum va influenteaza muzica ce o ascultati? asta daca este de acord si initiatoarea topicului. :tiphat:

Se poate discuta orice legat de muzica care o ascultam ,atat timp cat nu face referire la persona care o asculta.. Nu cred ca muzica ne caracterizeaza in vre-un fel comportamentu sau personalitatea,nu cred sa fie vreo persoana pe forumu asta care n-ascultat manele cel putin o data ..Eu recunosc .. am ascultat si unele manele.. desi sunt antimanea .. acum fiecare cu parerea lui :) :D

Judge me if you can. :nanana:

Ce ma deranjeaza in mod evident ca se pierde naturaleta muzicii care e scoasa acum pe piata... Muzica electonica face legea in Discoteci si Cluburi ..asta e RAU!

Link to comment
Share on other sites

noua generatie ano, noua generatie...

oare cine mai asculta acum modern talking, sandra, led zeppelin, bonnie tyler, eric clapton etc? mai nimeni... dar ia sa intrebi de ultima melodie de la randy sau fly project sau mai stiu eu ce ...

@ formatiile au fost alese la intamplare, ideea principala e legata de perioada de aur a muzicii internationale (anii '80-'90) si paralela cu prezentul. pentru prescriptii si contraindicatii consultati google :P

Link to comment
Share on other sites

noua generatie ano, noua generatie...

oare cine mai asculta acum modern talking, sandra, led zeppelin, bonnie tyler, eric clapton etc? mai nimeni... dar ia sa intrebi de ultima melodie de la randy sau fly project sau mai stiu eu ce ...

@ formatiile au fost alese la intamplare, ideea principala e legata de perioada de aur a muzicii internationale (anii '80-'90) si paralela cu prezentul. pentru prescriptii si contraindicatii consultati google :P

Noua generatie,da... Noua generatia ... sunt afoni .. e mult mai simplu sa mixam prin cfalculator sa trecem vocea cantaretului prin Sintetizator ..filtere ..si hop piesa ...hai sa iti dau un miic exemplu

Alexandra stan :

Uite aici.

http://www.youtube.com/watch?v=nfDAbsj72aI

N-avea nici o treaba cu muzica... videoclipu plin de pipite in fundu gol ...voce trecuta prin calculator ..etc .. Fail ..too bad.

http://www.youtube.com/watch?v=2fRYDgndw8U&feature=relmfu

Aceas voce trecuta prin calculator acelas ritm asemanator dupa MrSaxBeat ..a vazut ca piesa MrSaxoBeat ..a prins la public si continua pe aceas linie melodica si acelas ritm ..doar putin schimbat .."Le dam prostilor ce vor adica femei sexy ..ca asta prinde la public ..dar noi n-avem nici o treaba cu muzica".

Aici ani 90`

Simteai ca vocea te patrunde in maduva oaselor.

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

nu fi rea... numa sincera :))))

gata ca deviem :P

http://www.youtube.com/watch?v=gKOKjI-Gbfo --- i just remembered, tine de cultura si poate traditiile noastre :) merita pusa in topic

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

nu fi rea... numa sincera :))))

gata ca deviem :P

http://www.youtube.com/watch?v=gKOKjI-Gbfo --- i just remembered, tine de cultura si poate traditiile noastre :) merita pusa in topic

Nu sunt rea..doar sincera .. :))

In fine ,ficare asculta ce vrea.. :-j

Link to comment
Share on other sites

feel the music, don't live by it :) :boohoo:

edit: ah, zilele trecute am auzit pe undeva cumva o melodie de la Valahia :)))) tre sa recunoastem, poate multi dintre noi au ascultat macar o data Andre, Valahia, Costi Ionita, Cream, N&D si ce mai era =))))

lasa-ma papa la mare :)))) :banana2: B-)

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

ma simt jignit :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

ma simt jignit :crybaby:

De ce scumpule ?:hug: :kiss: ;;)

Asta o ador

http://www.youtube.com/watch?v=ngS8vBmrvUs

Scz de edit.

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

ma simt jignit :crybaby:

e bine ca te simti, nu conteaza cum :))) glm :kiss:

Link to comment
Share on other sites

n-am sa comentez :P recunosc, am la activ cateva genuri de muzica mai greu de inteles :P dar totusi, macar exprima ceva, nu ca anumite exemple de mai sus. acu ar fi trebuit sa ascultam si parerea unui baiat legat de video :))))))

Parerea unui baiat se va rezuma ..la material de "La*a" =))

Asta e .. asa se promoveaza muzica in ziua de azi.. :-j

ma simt jignit :crybaby:

De ce scumpule ?:hug: :kiss: ;;)

Glumesc B-) ....aveti cu totul dreptate, sunt intru totul de acord

Link to comment
Share on other sites

feel the music, don't live by it :) :boohoo:

edit: ah, zilele trecute am auzit pe undeva cumva o melodie de la Valahia :)))) tre sa recunoastem, poate multi dintre noi au ascultat macar o data Andre, Valahia, Costi Ionita, Cream, N&D si ce mai era =))))

lasa-ma papa la mare :)))) :banana2: B-)

Ioi asta mi-a mancat capu .. adevaru sa spun sincer ..era :wub: de tipu din videoclip :)))

Si acum ii stiu versurile .. vocea prin calculator ..dar ..imi aduce aminte de cand eram mai tinerica .. mama ce mai dadeam din fund =)))

EDIT .ce mi-ai facut maevo?? ..iar m-am dat pe "Andree" ..duduie sistemu ..

Link to comment
Share on other sites

feel the music, don't live by it

edit: ah, zilele trecute am auzit pe undeva cumva o melodie de la Valahia :)))) tre sa recunoastem, poate multi dintre noi au ascultat macar o data Andre, Valahia, Costi Ionita, Cream, N&D si ce mai era =))))

lasa-ma papa la mare :)))) :banana2: B-)

Ioi asta mi-a mancat capu .. adevaru sa spun sincer ..era :wub: de tipu din videoclip

Si acum ii stiu versurile .. vocea prin calculator ..dar ..imi aduce aminte de cand eram mai tinerica .. mama ce mai dadeam din fund =)))

EDIT .ce mi-ai facut maevo?? ..iar m-am dat pe "Andree" ..duduie sistemu ..

summer frenzy anohoolic :P incearca si "asa's baietii" de la Angels sau "suzana, mi-ai furat banana" =))))

Link to comment
Share on other sites

feel the music, don't live by it

edit: ah, zilele trecute am auzit pe undeva cumva o melodie de la Valahia :)))) tre sa recunoastem, poate multi dintre noi au ascultat macar o data Andre, Valahia, Costi Ionita, Cream, N&D si ce mai era =))))

lasa-ma papa la mare :)))) :banana2: B-)

Ioi asta mi-a mancat capu .. adevaru sa spun sincer ..era :wub: de tipu din videoclip

Si acum ii stiu versurile .. vocea prin calculator ..dar ..imi aduce aminte de cand eram mai tinerica .. mama ce mai dadeam din fund =)))

EDIT .ce mi-ai facut maevo?? ..iar m-am dat pe "Andree" ..duduie sistemu ..

summer frenzy anohoolic :P incearca si "asa's baietii" de la Angels sau "suzana, mi-ai furat banana" =))))

ia ia ..acu le caut ..revin cu edit :)))

Va aduceti aminte?

Sau asta?

Am avut ocazia sa stau de vorba fata in fata cu ei ..si sa imi dea autograf... ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...