Jump to content
Andu

Obiecte zbur?toare neidentificate, filmate în timpul zilei deasupra Londrei

Recommended Posts

dar voua nu vi se pare ca se misca cu o viteza cam mare? orice ar fi fost, erau destul de aproape de pamant din moment ce se miscau asa repede. si daca erau asa aproape, nu erau cam mici pentru niste "nave spatiale"?

Ok bun , nu-s "nave spatiale" dar atunci ce-s?

Sincer, eu nu vad nicio nava spatiala. Vad doar lumini :)) Bineinteles, nu vom fi siguri de nimic pana nu ne vor face cu mana.

Link to comment

dar voua nu vi se pare ca se misca cu o viteza cam mare? orice ar fi fost, erau destul de aproape de pamant din moment ce se miscau asa repede. si daca erau asa aproape, nu erau cam mici pentru niste "nave spatiale"?

Ok bun , nu-s "nave spatiale" dar atunci ce-s?

Sincer, eu nu vad nicio nava spatiala. Vad doar lumini :)) Bineinteles, nu vom fi siguri de nimic pana nu ne vor face cu mana.

Luminile alea, "navele spatiale" ce sunt oare?

Ai dreptate Hatelord.

Link to comment

@ mortallx2 : As zice ca e un fenomen care are loc doar in anumite zone ale pamantului, si acolo destul de rar, numit fulger sferic.

Cele mai multe "OZN-uri" sunt doar fulgere sferice.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_lightning

ON: SI eu cred ca e fake. Nu e greu sa iti aduni niste prieteni si apoi sa editezi filmarea.

Daca tot zici ca nu e greu , as vrea sa te vad si pe tine ca faci chestia asta.

Mie unu nu mi se pare a fi fake, imi pare cam imposibil sa poti edita imaginile asa sau sa fie cine stie ce "avioane".

Cat despre fulgerele sferice, nu cred ca poti asemana fulgerele cu obiectele din acest videoclip.

Nu vorbeam despre videoclipul postat de tine, ci despre ce vorbea cel de deasupra mea. Acelea chiar cred ca sunt fulgere sferice.

Cat despre editatul video, eu sincer nu am cunostiintele necesare, dar avand in vedere ca nu e nevoie de cine stie ce software sa faci asa ceva si nici cunostiinte de nivel academic, as spune ca e destul de usor de realizat.

Link to comment

dar voua nu vi se pare ca se misca cu o viteza cam mare? orice ar fi fost, erau destul de aproape de pamant din moment ce se miscau asa repede. si daca erau asa aproape, nu erau cam mici pentru niste "nave spatiale"?

Ok bun , nu-s "nave spatiale" dar atunci ce-s?

Sincer, eu nu vad nicio nava spatiala. Vad doar lumini :)) Bineinteles, nu vom fi siguri de nimic pana nu ne vor face cu mana.

Luminile alea, "navele spatiale" ce sunt oare?

Ai dreptate Hatelord.

De ce sunteti unii asa grei de cap ? Este un videoclip editat.

Link to comment

' date='28 June 2011 - 21:00' timestamp='1309284039' post='5834240']

dar voua nu vi se pare ca se misca cu o viteza cam mare? orice ar fi fost, erau destul de aproape de pamant din moment ce se miscau asa repede. si daca erau asa aproape, nu erau cam mici pentru niste "nave spatiale"?

Ok bun , nu-s "nave spatiale" dar atunci ce-s?

Sincer, eu nu vad nicio nava spatiala. Vad doar lumini :)) Bineinteles, nu vom fi siguri de nimic pana nu ne vor face cu mana.

Luminile alea, "navele spatiale" ce sunt oare?

Ai dreptate Hatelord.

De ce sunteti unii asa grei de cap ? Este un videoclip editat.

Demonstreaza asta .

Link to comment

Nu suntem singur,parerea mea.

La fel cum existam noi,asa pot exista si alte civilizatii. Ce motive ar fii ca noi sa fim singurii din univers ?

Cat despre filmulet .. nu cred ca este facatura sau altceva de genul. Oricum,foarte interesante acele "lumini"

Link to comment

Nu stiu ce o sa credeti dar in seara asta a zburat ceva destul de mare si luminos care mergea "haotic" deasupra casei mele + ca scotea un sunet foarte puternic ... acum nu stiu ce sa cred oricum a fost super =))

( nu era avion ca stiu cu zboara avioanele , linii aproape drepte si nu se intoarce la 90 de grade + viteza mica in comparatie cu chestia care am vazut-o )

Link to comment

dar voua nu vi se pare ca se misca cu o viteza cam mare? orice ar fi fost, erau destul de aproape de pamant din moment ce se miscau asa repede. si daca erau asa aproape, nu erau cam mici pentru niste "nave spatiale"?

Atata timp cat se ascundeau dupa nori, nu erau asa aproape :)) Si... viteza asta apare in majoritatea filmelor sf. E fake 100%

de unde stii ca se ascundeau dupa nori? norii-s albi, la fel ca discurile. eu inca raman la pararea ca se misca prea repede ca sa fie deasupra norilor. si daca intr-adevar ar fi deasupra norilor, ganditi-va ce viteza ar trebui sa aiba. nu zic ca nu exista si alte civilizatii, dar in niciun caz nu au legatura cu discurile alea.

Link to comment

Un singur cuvant pentru aceasta prostie : "photoshop"

Tu postezi doar sa te afli in treaba? Ce legatura are photoshop-ul cu editarea unui film?

Bineinteles ca sunt OZN-uri, doar cei de la NASA au recunoscut cazul Rosevelt dupa 60 de ani de tacere. E un domeniu prea vast si se investesc prea multe miliarde de dolari in asa ceva ca OZN-urile sa fie doar niste creatii ale mintii umane.

Asta nu inseamna ca si astea ar putea fi OZN-uri. Cazul Rosevelt a fost ceva mai diferit.

Link to comment
Guest WhiteSword

Un singur cuvant pentru aceasta prostie : "photoshop"

photoshop - editezi poze.

Ti se pare ca e un film facut din poze in movie maker?Daca da,esti genial bro :blink: !

Imi place ca sunt multi "atotstiutori" :lol: De fiecare data ziceti ca sunt fake`uri si totodata ziceti ca nu suntem singuri in univers.Adica va contraziceti singuri.

EDIT: Stiti ce-a zis chioru?Sa vada :> !

Edited by WhiteSword
Link to comment

De ce credeti ca omu a pus photoshop intre " "?

Si daca zici ca nu esti singur in universe asta nu inseamna ca orice film pune unu pe youtube cu 2 freesbyuri in el tu sa zici ca sunt oznuri.

Buna asta cu frisbee , dar daca tu nu crezi , cum iti poti explica?

Link to comment

Freesbe-ul lui The Wizard e cel mai bun exemplu la intrebarea: de ce ozn-urile au forma de farfurie ...

De ce freesbe-ul nu are forma patrata? Pentru ca forma de farfurie are cea mai buna portanta pentru obiecte zburatoare.

Asta cu forma ozn-urilor o luati gresit rau de tot , forma ozn-urilor in forma de farfurie etc ..o consideram noi cea mai buna , vorbim de extraterestri si daca au reusit sa efectueze zborul prin spatiu asa cum e descris in toate cartile si filmele cu omuleti verzi au trecut de mult peste "ozn-ul in forma de farfurie".

Cum noi am inventat avionul cu aripi ..dupa forma pasarilor asa poate ei au facut nava spatiala in forma de bolovan care zboara cu viteza luminii fara nici o problema fiind un aparat de zbor cu mult peste tot ce am facut noi pana acum.

Daca ajung pana aici ..clar au o tehnologie mult mai avansata decat a noastra ...farfuria zburatoare sarind din discutie.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...