Jump to content
Andu

Lugojean amendat pentru poza de pe Facebook

Recommended Posts

In ciuda faptului ca omu nu e sanatos si nu prea a avut ce sa dovedeasca , mi se pare o mare prostie sa amendezi pe baza unei poze de pe o retea de socializare. Raman la ideea lui Mircea Badea : Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu !

Poftim?!

Nu prea le am eu cu regulile de circulatie ... dar sa zic ca am vazut odata pe la televizor cazuri in care cei amendati cereau dovezi, respectiv poze/video (vorbitul la tel, depasire pe linia contiuna etc ..). Acum ca mi-l "baneaza" p`asta cu dovada nu mai e bine ...

:) sincer eu apreciez pe tip.si asa politia romana e plina de haimanale care stau la vanatoare :) mai mergeti in afara si luati exemplu..unde regulile se respecta iar politia e aproape inexistenta.nu ca la noi.

1. Inseamna ca nici intelectul tau nu e departe de cel al specimenului din imagine ...

2. Se respecta ... pt ca prin partile alea oamenii sunt civilizati!

MERITA din plin. Sunt scarbit de toate apucaturile astea manelistice.

Link to comment
Guest NightWishMaster

Unii dintre voi aveti niste modele...

Legat de "urcatul pe tanc", problema nu e sa te uric pe tans, ci sa ajungi la un tanc pe care sa te urci.

Link to comment

Unii dintre voi aveti niste modele...

Legat de "urcatul pe tanc", problema nu e sa te uric pe tans, ci sa ajungi la un tanc pe care sa te urci.

Ocazional mai sunt demonstratii de tehnica militara si poti sa te urci pe ce vrei tu si sa faci poze. :) ( desigur nu ar fii indicat sa stai in pozitia de cocalar cum sta individul din articolul curent )

Link to comment

Copil prost:

1. N-are nimic mai bun de facut decat sa se urce cu picioarele pe o masina de politie

2. Isi face poza si o pune pe blog

3. Accepta amenda avand in vedere ca poza respectiva nu poate fi folosita ca dovada

Link to comment

pai ce sa furi .... echipamentul care e destul de scump.
Echipamentele sunt achizitionate in masa. (modele identice, serii inventariate). Nu cred ca un om intreg la minte ar incerca sa fure din "ograda" politiei lucruri pe care le va vinde cu greu. Si riscul de a fii depistat mai usor.

Sau cumperi tu pe piata neagra radare ? :))

Link to comment

pai ce sa furi .... echipamentul care e destul de scump.
Echipamentele sunt achizitionate in masa. (modele identice, serii inventariate). Nu cred ca un om intreg la minte ar incerca sa fure din "ograda" politiei lucruri pe care le va vinde cu greu. Si riscul de a fii depistat mai usor.

Sau cumperi tu pe piata neagra radare ? :))

Si ce faci cu el? Stai pe autostrada si razi cand trece unu cu viteza pe langa tine?

Link to comment
Guest illusi0n

Multi dintre voi ca si respectivul amendat considerati ca ceea ce a facut el este 'cool' si de 'necrezut' . Si probabil o sa o faceti si voi daca o sa aveti ocazia. Penibil, foarte penibil. Asta nu este distractie( cum o considerati voi ), este prostie.

Link to comment
Guest Antikrist

Multi dintre voi ca si respectivul amendat considerati ca ceea ce a facut el este 'cool' si de 'necrezut' . Si probabil o sa o faceti si voi daca o sa aveti ocazia. Penibil, foarte penibil. Asta nu este distractie( cum o considerati voi ), este prostie.

de ce tragi concluzii tampite? Daca a facut un cretin asta nu inseamna ca "multi dintre noi" vor crede ca e "cool"; Cu atat mai putin sa facem la fel;

Link to comment

Multi dintre voi ca si respectivul amendat considerati ca ceea ce a facut el este 'cool' si de 'necrezut' . Si probabil o sa o faceti si voi daca o sa aveti ocazia. Penibil, foarte penibil. Asta nu este distractie( cum o considerati voi ), este prostie.

Tu cand ai iesit din pestera? Acum te-ai trezit omule? Vezi ca trebuia sa citesti de la inceput,nu de la sfarsit.

Link to comment

Multi dintre voi ca si respectivul amendat considerati ca ceea ce a facut el este 'cool' si de 'necrezut' . Si probabil o sa o faceti si voi daca o sa aveti ocazia. Penibil, foarte penibil. Asta nu este distractie( cum o considerati voi ), este prostie.

captain retarded obvious,is that you?

Link to comment

Multi dintre voi ca si respectivul amendat considerati ca ceea ce a facut el este 'cool' si de 'necrezut' . Si probabil o sa o faceti si voi daca o sa aveti ocazia. Penibil, foarte penibil. Asta nu este distractie( cum o considerati voi ), este prostie.

captain retarded obvious,is that you?

YES SIR !!! HE IS !!! :crybaby:

@ nightwishstapanul

cum a spus si dark , la demonstratiile de tehnica militara , nu cred ca e interzis sa stai langa un tanc , hai ca poate iti da voie sa te urci pe el :D , apoi vine un politist si spune ca-ti da amenda pentru , citez :

ai dezonorat fortele de ordine.

Link to comment

@ nightwishstapanul

cum a spus si dark , la demonstratiile de tehnica militara , nu cred ca e interzis sa stai langa un tanc , hai ca poate iti da voie sa te urci pe el :D , apoi vine un politist si spune ca-ti da amenda pentru , citez :

ai dezonorat fortele de ordine.

chestiile astea n-au niciun lucru un comun, in plus de regula soldatii stau pe tanc, insa politistii nu stau in picioare pe capota masii... in fine, contradictia asta nu are in sine niciun sens: atata timp cat nu esti un inamic inversunat al sistemului, numai prostia te poate impinge sa recurgi la ceea ce a facut individu asta

ps: Daca te trezesti intr-o dimineata si vezi un bivol catarat pe capota masinii tale, cum reactionezi?

Link to comment

chestiile astea n-au niciun lucru un comun, in plus de regula soldatii stau pe tanc, insa politistii nu stau in picioare pe capota masii... in fine, contradictia asta nu are in sine niciun sens: atata timp cat nu esti un inamic inversunat al sistemului, numai prostia te poate impinge sa recurgi la ceea ce a facut individu asta

ps: Daca te trezesti intr-o dimineata si vezi un bivol catarat pe capota masinii tale, cum reactionezi?

bun , soldatii stau pe tanc , le cer voie sa ma urc sa fac o poza ca-s patriot , si dupaia vine politistu' si zice c-am dezonorat armata , trebuie sa platesc o amenda , si da ai dreptate ,

cocalarii chiar sunt un inamic inversunat al politiei si a romanilor.

PS. : daca as avea o pusca , l-as impusca .

nici prin gand nu-mi trece sa ma apropii de el ( nu vreau sa mor ) , asa ca voi chema pe cineva , ei il omoara , eu cer permisiunea politiei pentru a folosi un cutit ( de bucatarie ) sa transez bivolul ca sa-l fac gratar.

Dac? vrei s? ie?i la un picnic ?i vrei s? iei un cu?it cu tine, s? tran?ezi carne pentru gr?tar, ai nevoie de aprobarea poli?i?tilor.

sursa

Link to comment

Au fost mai multi factori pentru care acel individ a fost amendat. Printre care faptul ca vopseaua se poate zgaria , sa stai imbracat cu un tricou roz in pozitie de rastignire , poza a fost facuta fara "aprobarea" politistilor. Pe cand in cazul unui tanc , doar faptul ca faci o poza mai cocalareasca nu va fii indeajuns pentru o amenda.

Parerea mea.

Link to comment

Cacat, mi-a zis tata ca undeva langa Arad este un tanc proaspat vopsit, pus la "expozitie" undeva langa un drum, si multa lume isi face poze cu el.

Du-te , fa poza , pune-o aici si asteapta maxim 5 zile si daca ai luat amenda sa ne zici si noua :D

@2dor

Si daca nu faci o poza cocalareasca ? Adica doar sa stai frumos langa tanc si sa faci o poza.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...