Jump to content
An00bY

News Reporter

Recommended Posts

Cum as putea rezolva bugul cu "Trebuie sa astepti 5 minute pentru a da un alt /news" ?

Am dat acum 2 ore, ultimele anunturi. Urmatoarea ora am incercat din nou sa dau anunturi insa am observat ca imi era scris acel text, desi nu mai dadusem de aproximativ 40 de minute. Stiind ca este o problema m-am rezumat doar la a da un relog insa cu asta nu am reusit sa rezolv nimic. Au trecut doua ore, nici de data aceasta nu am putut da anunturi, acelasi text.

Nu vreau sa fiu inteles gresit, dar si asa poti da 5 anunturi la interval de o ora, si pentru skill 5 ai nevoie de 500 anunturi. Probabil cand o sa reintru in joc peste o perioada de timp o sa mearga sa dau anunturi insa aceste erori ale serverului te descurajeaza complet.

Sper ca am postat unde trebuia si sper sa ma ajute cineva sa stiu pe viitor cum sa rezolv problema.

Link to comment
Share on other sites

ATENTIE !

Deoarece in utlimul timp am vazut si am primit multe sesizari in legatura cu felul in care se fac live-uri, s-au stabilit mici reguli pentru ca un live sa se desfasuoare cu bun simt:

Intrebari standard:

Salut, il avem alaturi de noi pe x-ulescu.



  1. Pentru inceput: Cum te numesti ? Cati ani ai si de unde esti ?
  2. Ce level ai, ce avere detii, din care factiune faci parte si ce rank ai ?
  3. De cat timp joci pe server si de ce ai ales acest server ?
  4. Care a fost prima ta factiune si de ce ai ales-o ?
  5. In ce factiuni ai mai fost si care a fost cel mai mare rank pe care l-ai detinut ?
  6. In ce factiune ti-a placut cel mai mult si de ce ?
  7. Care este factiunea preferata si de ce ?
  8. Cum te intelegi cu, colegi din actuala factiune din care faci parte ?
  9. Care este GM-ul tau preferat, dar adminul ?
  10. Cat timp ai activat pe acest server, cu siguranta ti-ai facut si niste prieteni. Ne poti enumera cativa ?
  11. Iar acum cateva intrebari din public...

    1. ...
    2. ...
    3. ...
    4. ...
    5. ...

  12. Iti multumesc pentru timpul acordat. O zi buna !

Regulament live-uri:

- playerii care iau live de astazi inainte, sunt obligati sa respecte intrebarile standard de mai sus;

- intrebarile din public vor fi atent selectate; intrebari cu bun simt;

- daca in timpul unui live, interlocutorul nu raspunde strict la intrebari si face spam, aveti obligatia sa inchideti live-ul;

- aveti voie sa faceti 3 live'uri pe zi;

- aveti voie sa faceti live cu maxim 3 playeri/jucatori;

- aveti voie sa faceti live doar in intervalul de timp h:40 - h:00;

- daca reporterul nu respecta acest regulament va fi setat cu skill 1 la acest job;

Link to comment
Share on other sites

Va rog, cei care aveti job-ul de News Reporter nu mai luati aceleasi intrebari din public cu "Ce parere ai despre X/Y/Z ?" Sunt plictisitoare si poate nu toata lumea nu vrea sa afle, la fel si cu intrebarile "AI prietena in SAMP dar in RL?" Nu sunt intrebari de pus. Incercati sa faceti o selectie dintre cele mai bune intrebari primite pe PM.

Link to comment
Share on other sites

Va rog, cei care aveti job-ul de News Reporter nu mai luati aceleasi intrebari din public cu "Ce parere ai despre X/Y/Z ?" Sunt plictisitoare si poate nu toata lumea nu vrea sa afle, la fel si cu intrebarile "AI prietena in SAMP dar in RL?" Nu sunt intrebari de pus. Incercati sa faceti o selectie dintre cele mai bune intrebari primite pe PM.

Si daca primesc numai intrebari ca cele de mai sus?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...