Jump to content
TheodorescuS

Mass-Media face ce vrea din noi

Recommended Posts

Mass-media.. da un subiect cu doua taisuri... Eu pentru asa ceva am doua categorii.

1) E acea mass-media.. care ofera publicului ce doreste ..crime..abuzuri. scandaluri din lumea modena. s.a.m.d. Cand e o emisiune gen "AccesDinRect" majoritatea romanilor stau gura cascata ..oare ce a mai facut ala..cu cine a mai inselat-o pe aia ..sau gen doua ptipoance proaste se cearta care e mai desteapta. :)) (Parere personala si la general vorbita)

2) E acea mass-media care incearca sa ne informeze despre ce se intampla cu viitoru nostru .. Gen : Economie ,agricultura si toate categoriile care re regasesc in interesu nostru ..pentru a ne face o idee despre ce ar putea urma in viitor.

Ambele categorii ne influenteaza si negativ si pozitiv .. De asta "mass-media e considerata arma invizibila contra puterii" Ceea ce in cazu Romaniei.. nu se aplica.. Sunt prea multe jocuri de interese.. care influenteaza mass-media.

Have a nice day.

Link to comment
Share on other sites

Mass-media din Romania este de mult ruinat, rar mai vezi un post de televiziune care emite numai stiri despre economie despre stat si altele acum peste tot intalnesti numai: SEZATIONAL X sa despartit de Y si multe altele care se gasesc in emisiune ca Acces Direct si pe tot canalul O TV!

Link to comment
Share on other sites

Mass-media din Romania este de mult ruinat, rar mai vezi un post de televiziune care emite numai stiri despre economie despre stat si altele acum peste tot intalnesti numai: SEZATIONAL X sa despartit de Y si multe altele care se gasesc in emisiune ca Acces Direct si pe tot canalul O TV!

Aha, de Antena 3 ati auzit ?!

Uitati-va in peleme la Antena 3. Au niste emisiuni cat se poate de potrivite pentru timpurile in care traim. Pana si Badea ar mai multa minte/dreptate decat multe, MULTE persoane din Romania (inclusiv eu) cand aborbdeaza niste subiecte interesante. Sunt si eu curios cati de aici se uita la Sinteza Zilei, In Gura Presei, Stirea Zilei, etc ? (toate's emisiuni pe Antena 3). Cati de aici se uita la Antena 3 si cei care nu se uita, de ce nu se uita ?!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...