Jump to content
FashionVictim

Sexul o placere sau o necesitate ?

Recommended Posts

incontestabil, asa e :). Desi toti hormonii enumerati acolo se secreta si in alte circumstante, corpul avand oricum tendinta homeostazica de a-si echilibra deficitele, atunci cand ele apar. Nu e nimic lezat vital daca nu facem sex. :)

Astept cu interes primul deces declarat din motive de abstinenta :D.

Link to comment
Share on other sites

incontestabil, asa e :). Desi toti hormonii enumerati acolo se secreta si in alte circumstante, corpul avand oricum tendinta homeostazica de a-si echilibra deficitele, atunci cand ele apar. Nu e nimic lezat vital daca nu facem sex. :)

Astept cu interes primul deces declarat din motive de abstinenta :D.

Nu am spus c? este posibil s? moare cineva din lips? de sex. Tot ce am spus este doar c? un individ care face regulat sex ar putea s? aib? un trai mai bun.

?i da, ai dreptate. Anumi?i (nu to?i) hormoni enumera?i de mine în postul anterior sunt secreta?i ?i în alte circumstan?e. (efort fizic, de exemplu)

Link to comment
Share on other sites

În mare măsură, plăcere, dar şi o necesite, referindu-mă la faptul că într-un fel sau altul te ajută, te eliberază de unele griji, stres, dar are şi un rol important în relaţii. :)

Edited by Dessire
Link to comment
Share on other sites

Activitatea sexuala are la fiecare dintre noi, caracteristici personale. Modul in care ne raportam la tot ceea ce inseamna "sex" ...depinde de cultura fiecaruia, de educatie, de mediul din care provenim si in care traim, de anturaj, de starea de sanatate.

Eu cred ca sexul = si necesitate si placere, pentru ca  din amandoua rezulta fericirea, relaxarea.

Edited by SoPraNo_1
Link to comment
Share on other sites

depinde de circumstante, cred. Daca esti casatorit si vrei un copil.. necesitate.. daca agati pe una in club si o duci acasa, clar placere..

 

 

Adica faci copilul din necesitate sau cum ??

De obicei sexul il faci din placere. O mai iei si razna daca duci lipsa un timp indelungat , dar atunci cand spargi gheata o faci tot din placere ...si poate un pic din disperare. :))

Edited by Denzel_Lsd
Link to comment
Share on other sites

Da tu esti vreun mare fu**er ?

 

on: Necesitate, deaia majoritatea o fac prin nu stiu ce paduri si nu stiu ce toalete. Placere este atunci cand o faci cu persoana iubita. Asta din cate stiu eu .. nu sunt asa profesionist ca scaramuc asta

 

Mai usor cu limbajul. Multumesc.

Edited by Angel
Link to comment
Share on other sites

Va rog sa postati la subiect opinii cat mai pertinente, nu as vrea sa va sanctionez pentru spam. Prea multe posturi la +1, ajunge!! De acum inainte voi sanctiona cu warn fara avertisment verbal orice post la +1. Aveti grija.

 

Ce relevanta are religia in acest sens? Adica tu imi spui ca, credinciosii nu fac dragoste sau nu fac sex? Atunci cum se imultesc daca nu fac dragoste? :-?

Este o necesitate de a face dragoste. Facand dragoste, te eliberezi de anumite stari si iti calmezi hormonii, ceea ce iti confera o stare de relaxare, de fericire. Aceste doua aspecte sunt strans legate intre ele(necesitatea de a face dragoste).

Link to comment
Share on other sites

Fac dragoste sex (m-am luat după tine...) o singură dată, în scopul procreerii. Și atunci doar în poziția misionarului. E singura dată când li se acceptă fără să se treacă în condica de păcate. Dacă ei tot încearcă și copilul nu vine, se va contoriza și e de rău. 

Edited by Random Hero
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

o placere in mare parte , nu inteleg cum poate fii sexu o necesitate ,  ma rog inca sunt tanar poate aflu mai tarziu

Nu stiu cati ani ai,dar daca ai o varsta majora,incearca sa nu faci sex(nici cu mana) cateva luni si ai sa vezi ca este o necesitate.

Binenteles este o placere,dar si necesitate.Biologia corpului uman matur,necesita sa faca sex

Link to comment
Share on other sites

Sa incep asa....postul de mai sus...daca tu poti sta O LUNA fara sa faci sex,credema ca nu e normal din punct de vedere medical,in al 2-lea rand am vazut un pic mai sus un pot legat de o asa zisa purificare,totul fals.Sunt numei religii idioate,care,conducatorii lor au altceva ca scop decat purificare oamenilor respectivi. Ca sa incep cu inceputul cum e normal, ajung inca la adam si eva...dac anu stiti,cititi,Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul!!! Nu stiti ce e? Cititi!!! Aici sex=necesitate,ca sa nu mai vb din punct de vedere medical ca ma injura aind ca umplu linkmania cu cati de medicina:D Acum,sexul in cuplu este f important,cine spune ca nu inseamna ca rupe "joco di mano,freco,di putza",daca nu ii dai cand si cum trebuie risti sa ajungi ca tarzan in jungla...iar cei tineri e normal cat nu au o familie (in sensul,a fii casatorit),sa fie o placere. Asadar,actele sexuale la dierenta mai mare de 3 zile ar trebui sa iti pui cateva semne de intrebare de nu poti/vrei mai des si sincer va spun cei care sunteti asa consultati un psiholog...iar sincer...e pacat sa nu "activezi" in fiecare zi,cel putin cat esti tanar,ca apoi,trecea vremea mai mult peste "ea" decat peste tine...si o sa iti para rau.Asadar SEX=Necesitate si o DEOSEBITA placere:D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...