Jump to content
FashionVictim

Sexul o placere sau o necesitate ?

Recommended Posts

Guest k1nd3rb0y

Nu stiu ce sa zic, inca sunt tanar , nu am experienta . Pentru mine e doar o simpla placere .

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, inca sunt tanar , nu am experienta . Pentru mine e doar o simpla placere .

Cu cat esti mai batran cu atat se duce pe apa sambetei necesitatea aia. Necesitatea ar juca un rol major in anii tineretii, cand hormonii isi fac de cap prin corp. Pentru mine e o placere.

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea e mai mult o placere. Poti trai si daca nu faci sex.

Virgin detected.

E o necesitate de placere

no1 !

Nu puteam sa o spun mai bine.

Bine, alea nu prea sunt variante de raspuns - nu se exclud una pe alta - ba mai mult se cam completeaza.

Link to comment
Share on other sites

chiar sunt curios pt cine e necesitate 100%

exista oameni cu boli... exista o anumita boala foarte rara care se trateaza cu sex... in fiecare zi...

cat despre sex... cum a spus mai sus placesitate... dar mai mult tinde spre placere...

Link to comment
Share on other sites

Placere desigur . Cum a spus si pitik , sexul in exces duce la marirea riscului de a face infart .

Sexul imbunatateste sistemul cardiovascular si scade riscul cancerului de prostata. :) Nu stiu unde ati auzit voi ca sex in exces = "infart"

Link to comment
Share on other sites

Dic astia ba!!!

Placere, nu e necesar sa faci sex in fiecare zi (chiar nu e indicat pentru inimioara :D).

gay / virgin

Placere desigur . Cum a spus si pitik , sexul in exces duce la marirea riscului de a face infart .

si mai gay / si mai virgin

Nu stiu cand o sa vina ziua cand o sa mi zboare moderatorii pe toti putziferii astia.

La nopte cred ca o sa fac INFART.

Ramas bun ...

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Cu cat esti mai batran cu atat se duce pe apa sambetei necesitatea aia. Necesitatea ar juca un rol major in anii tineretii, cand hormonii isi fac de cap prin corp. Pentru mine e o placere.

Vorba lu' bunicu' : Fu*i nu fu*i , vremea pu*ii trece

chiar sunt curios pt cine e necesitate 100%

exista oameni cu boli... exista o anumita boala foarte rara care se trateaza cu sex... in fiecare zi...

cat despre sex... cum a spus mai sus placesitate... dar mai mult tinde spre placere...

Nimfomania este o boala psihica si se manifesta prin dorinta si nevoia cronica de sex. O nimfomana nu va fi niciodata satisfacuta pe deplin. ...

Placere....necesitate....ambele si mai mult decat atat....esenta vietii.

Link to comment
Share on other sites

Dic astia ba!!!

Placere, nu e necesar sa faci sex in fiecare zi (chiar nu e indicat pentru inimioara :D).

gay / virgin

Placere desigur . Cum a spus si pitik , sexul in exces duce la marirea riscului de a face infart .

si mai gay / si mai virgin

Nu stiu cand o sa vina ziua cand o sa mi zboare moderatorii pe toti putziferii astia.

La nopte cred ca o sa fac INFART.

Ramas bun ...

Aici fiecare isi spune parerea nu cred ca ai tu dreptul sau esti in masura sa critici pe altii .... + ca m`ai esti si moderator si ai un comportament neadecvat ( ar trebuii sa fi un exemplu )

Link to comment
Share on other sites

Aici fiecare isi spune parerea nu cred ca ai tu dreptul sau esti in masura sa critici pe altii .... + ca m`ai esti si moderator si ai un comportament neadecvat ( ar trebuii sa fi un exemplu )

De la asistent la moderator e ceva cale si pe langa asta, una e sa iti spui parerea, una e sa spui ce au spus ei. 8-|

Link to comment
Share on other sites

Dic astia ba!!!

Placere, nu e necesar sa faci sex in fiecare zi (chiar nu e indicat pentru inimioara :D).

gay / virgin

Placere desigur . Cum a spus si pitik , sexul in exces duce la marirea riscului de a face infart .

si mai gay / si mai virgin

Nu stiu cand o sa vina ziua cand o sa mi zboare moderatorii pe toti putziferii astia.

La nopte cred ca o sa fac INFART.

Ramas bun ...

Aici fiecare isi spune parerea nu cred ca ai tu dreptul sau esti in masura sa critici pe altii .... + ca m`ai esti si moderator si ai un comportament neadecvat ( ar trebuii sa fi un exemplu )

El moderator , tu agramat .

Cum spunea cineva mai sus , o necesitate de placere.

Link to comment
Share on other sites

Ambele,te elibereaza de stres ..si ii arati celui/celei iubit/e ce simti..Impusti doi iepuri dintr-un shoot... la femeie e mai usor ..dar la barbati chiar e o necesitate..

La femei e o placere.. la barbati si necesitate si placere.(cred) :D

Link to comment
Share on other sites

Nici la barbati, nici la femei nu este o necesitate. Discutam de necesitati (fiziologice) atunci cand ele sunt indispensabile vietii ori omul poate trai foarte bine fara sex. Exista ideologii si practici mistico-religioase care impun sau recomanda abstinenta tocmai in scopul purificarii si a prelungirii vietii, totul fiind raportat la relatia cu diferite forme de divinitate sau spiritualitate.

Omul modern a decretat totusi ca o viata normala si implinita include si satisfacerea trebuintelor legate de implinirea sexuala. Trebuintele nu sunt totusi acelasi lucru cu necesitatile, doar cele bazale inferioare se reduc la fiziologic, restul fiind organizate ierarhic, de la trebuintele de securitate si apartenenta pana la cele de stima, statut si autorealizare.

Trecem peste truismul conform caruia traditional omul nu se poate reproduce fara sex (desi cu ajutorul tehnologiei moderne partea cu sexul poate fi inlaturata complet din proces), sensul strict de reproducere s-a pervertit demult. Din acest punct de vedere mai degraba sexul actioneaza la fel ca un drog, avand efecte psihotrope ce pot genera dependenta.

Deci placere si atat. Nici vorba de necesitate... iar delimitarile sexiste (ca cea de mai sus) sunt prafuite si demodate de-acum...

@SouthBoy_Lucyo Nimfomania a fost scoasa de pe lista tulburarilor de natura sexuala sau mentala (DSM IV nu o include) si nu mai este un termen medical utilizat. Motivele tin de faptul ca definirea ei ca dorinta in exces de a face sex este gresita. Nimeni nu poate stabili granitele intre ce este normal (ca frecventa a actelor sexuale sau a partenerilor) si ce iese din normal ca fiind exagerat sau in exces. Termenul de nimfomanie a fost inlocuit cu cel de hipersexualitate cu referire directa spre comportamentul sexual compulsiv (diagnosticat din perspectiva consecintelor medicale si sociale negative ce pot deteriora masiv viata persoanei).

Link to comment
Share on other sites

@logs :

Nu ?tiu cât de "mult" ?i cât de "bine" poate s? tr?iasc? omul, f?r? sex. În timpul actului sexual este eliberat? oxitocin? (deseori numit? ?i hormonul fericirii) care reduce stresul. La femei cre?te secre?ia de estrogen (îmbun?t??e?te sistemul cardiovascular) iar la b?rba?i, secre?ia de testosteron (ajut? la dezvoltarea mu?chilor ?i înt?re?te oasele). + multe alte beneficii

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...