Jump to content
lego_kid

Discutii Scoala

Recommended Posts

Scriu in legatura cu plata banilor la pachetul promotional.

Dupa cum vad, cei de rank 1 si 2 luati toti banii pentru licente de la pachet, si ziceti Passed, iar un rank 3+ sa ii dea licenta. Acum intradevar pachetul contine si passport, licenta ce poate acorda doar un rank 3 +. Dar mie nu mi se pare corect ca cei de rank 1, 2 sa luati si banii de passport .

In mod normal ar trebui sa impartim banii acestia. Adica sa iei 120k cel care da test pentru pentru fly si arme si sa lase 100k (eu am dat doar un exemplu, poate 90k, 80k ) pt cel care da va licentele inclusiv pasaportul. Sa nu uitam ca nu poti lua toti banii cat valoreaza cele 2 licente deoarece, este un pachet, adica ceva avantajos si pt. player si pt. tine cel care dai testul de licente.

Acum sa pun problema altfel. Daca pachetul continea shamal in loc de Pasaport luai toti banii????.... si scriai Passed... un rank 3+ sa-i acorde licentele? Ce crezi ca zicea Liderul?

Mie mi se pare corect ca licenta ce NU o poti da (adica nu ai dreptul sa o dai) sa nu iei banii de pe ea.

Pun intrebarea: la acest pachet avantajos ca bani, eu DOAR sa ofer licentele si voi sa luati banii???? Pai atunci faceti-mi si un program cand sa intru...nu?!

Asteptam si Liderul Volkswagen sa isi spuna parerea.

Sa nu uitati si voi poate veti ajunge rank 3 si veti vedea. SA nu credeti ca joc pt. bani.... cel mai bine Vw stie acest lucru, vreau doar sa privim lucrurile corect, atata tot.

Puteti sa va spuneti si voi parerea.

Link to comment
Share on other sites

Mai n-am facut eu pachetul promotional, daca pachetul include si pasaportul trebuie sa dea pachetul doar cei rank 3+, ce rost mai au cele doua rank-uri 1 si 2?

Nu esti pus doar sa dai licentele fara sa iei bani, intra fii activ si vei vinde si tu pachetul promotional.

Tu mai intrebat ce test i-am dat lu ala, pai tu ce test ii putea da ca la pasaport nu se da test.

Care-i problema daca tu i-ai dat licentele si eu am luat banii, daca n-am rank sa ii dau direct eu licentele ce sa fac, sunt eu vinovat cu ceva?

Asta e atunci nu mai faceti pachet promo cu pasaport si shamal.

Daca iau bani pe pachet ce sa fac sa-ti dau si tie un ciubuc ceva, nu? ar trebui sa iau eu 150k si tu restu, la ce a mai facut pachetul?

Intra si ai sa prinzi si tu pachetul, fa-ti reclama si ai sa ai clienti. :*

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Ciuky are foarte mare dreptate, cei dar rank3+ cand intra nu prea mai au timp de nimic, decat sa dea licentele pentru care cei de rank1-2 au luat deja banii.

A mai fost pus acum cateva saptamani un pachet promo care includea si pasaport. Ne-am inteles foate bine, cei de rank1-5 dadeau test, iar o parte din bani o inapoiau leaderului.

Asa vom face si in cazul acestui pachet promo. El costa 220k, 160k pastreaza instrucotrul de rank 1-2 care da dat testul, iar restul de 60k ii vor revenii instructorului de rank 3-6 care da licentele.

Maluca te-am avertizat in privinta atitudinii pe care o ai fatza de membrii cu un rank superior. Asadar nu imi ramane decat sa iti dau inca un avertisemnt care va duce la demitera ta :(

Link to comment
Share on other sites

In primul rand eu m-am adresat colegilor din factiune cu respect, cea ce din partea ta lasa de dorit. Apelativul "ma" poate il folosesti cand vorbesti cu tatal tau, insa eu nu i-ti dau voie, deoarece poate sunt chiar mai in varsta decat tatal tau.

In al doilea rand modul in care pui problema vadeste o aroganta din partea ta : "ce rost mai au rankurile 1 si 2 ? Au un rost bine definit, aceea de a da test cu cei care solicita licenta, insa NU trebuie sa se bage acolo unde nu au drept ! Tin sa-ti readuc aminte ca de pasaport se ocupa doar cei de rank 3+!!!!! ASA SPUNE REGULAMENTUL. Ai face bine daca ai invata mai bine regulamentul.

Iar faptul ca spui "nu mai faceti pachete cu pasaport si shamal" arati ca Liderul care a pus acest pachet a "fost dus cu pluta".... Tin sa iti spun ca in pachetele de licenta deseori au fost incluse atat pasaportul cat si licenta de shamal. Si asa ca in trecut cand noi cei de rank 1,2 3, 4 si 5 am dat teste cu cei care au solicitat-o, nu am luat toti banii (de ex. banii pt licenta de shamal), acesti bani ii dadea playerul Liderului cand dadea pentru aceasta licenta. Poti vedea acest subiect in topicuri.

Prietene, chiar crezi ca am nevoie de reclama ca sa fac bani???? Uitat-te pe forum si vei vedea ca 2 luni consecutive sunt membrul lunii, deci nu am nevoie sa mi fac reclama asa cum sustii tu !!

Iar atunci cand fac reclama NICIODATA nu mi-am facut reclama, ci am facut-o pentru TOATA factiunea, in schimb acest lucru nu pot sa spun despre tine.....

Un alt aspect unde se vede ca nu stii de ce se da pachetul si anume de a ajuta playerii sa-si achizitioneze la un pret accesibil licentele. Afirmatia ta arata ca" tragi foc la oala ta" se vede cum imparti licenta de 220k, Tu ai gandit ca un "evreu".... adica licenta de zbor si de arma = 150k, in mod normal atat ar face, daca nu ar fi pachet, dar nu in situatia cand e vb de pachet, si ca tragi foc la oala ta se vede din calcul... arma +zbor =150k si ramane pana la 220k...70k (doar atat valoreaza pasaportul in calculele tale). Daca tu asa gandesti hai sa inversam.... Pasaportul 120 k si tu iei 100 k pentru licenta de arma si de zbor. Ce zici??? Din calculele tale ar trebui sa reiasa ca iti convine..... :clap:

Nu uita ca si eu am fost ca si tine, rank 1, 2, 3, 4, si 5 si nu am pus niciodata problema de ce rank 3+ au alte drepturi decat cei de rank 1, 2.

Numai bine.

Scuze ca am scris dupa tine Volkwagen, dar in timp ce eu redactam tu ai scris cele de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Este faorte bine modul in care ai pus problema ciuky, si noi am fsot rank 1-5 si am colaborat mereu cu cei de rank mai mare. intr-o factiune trebuie sa ne bazam pe colaborare. Nu accept ca cei de rank mai mic care adeseaori le trec cu vererea anumite greseli sa ii traga la raspundere pe cei experimentati

Link to comment
Share on other sites

Eu va inteleg pe amandoi si stiu cum e treaba dar atunci de ce se mai fac pachetele promotionale, eu de ce am zis ca asa nu mai au nici un rost, trebuie sa ne certam care sa ia suma integrala licentelor? Ori iau toti banii ori nu iau nici un ban asa vor iesi mereu discutii. Inteleg foarte bine treaba dar nu-mi place sa ma cert si sa ma gandesc la prostiile astea, eu joc sa-mp nu pentru puncte de respect sau pentru bani ci pentru a ma distra, si am intrat sa fac niste bani sa fac eventuri stunt, asta imi place cel mai mult sa fac in sa-mp. Nu trebuie sa ne certam asa aiurea, sincer va spun ca e normal sa trag la oala mea pentru ca eu am dat testele cu el si eu l-am prins ca pe client, daca tolerez orice lucru la ce mai stau in factiune?

rares te rog sa nu mai spui cu experienta si vechimea, cred ca nu ai uitat de unde ai plecat si ca te-am ajutat destul de mult cand te-ai apucat de sa-mp, nu vreau sa iti atrag atentia sau acum sa te injosesc doar ca mereu ma iei cu experienta si ...

Ciuky daca tot ai rank 5 nu inseamna ca trebuie sa ai o responsabilitate mai mare? Acu va plangeti ca voi trebuie mereu sa dati licentele pentu cei care au dat teste cu aia de rank 1 si 2, cu cat esti mai mare in rank cu atat e si responsabilitatea.

Si in legatura cu membrul lunii nu stiu daca a fost foarte ok pentru ca rares n-are mai mult de 2 saptamani, nu cred ca scria membrul saptamanii ci membrul lunii.

Nu cred ca am dat niste explicatii foarte complexe pentru ca nu ofer foarte multa implicare in lumea sa-mp-ului.

Link to comment
Share on other sites

Din nou aceeasi discutie. Prietene, au rost pachetele deoarece playerii isi pot lua licentele (din toate licentele) la un pret mai mic, dar eu ti am explicat asta mai sus. Discutia ta nu ar fi avut niciun rost daca tu faceai un calcul simplu si daca vedeai propunerea EXCELENTA a lui Vw. Fa te rog un calcul : 120k pasaport +120k fly+30k arme =270 k.(fara sa includem testele 4k) E ok pt tine, nu ? Bun.... Vw a zis voi retineti din 220k, 160k si dati celui care are rank 3+ 60k. Pt. tine nu este o oferta buna?? Tu primest mai bine pretul dacat daca l-ar lua separat...tu ramaii cu 160 k, iar daca l-ai da teste separat ai lua 120k zbor +30k arma +4k test (sa pun si asta) =154 k !!! Volkwagen a spus ca voi sa retineti 160k, ce nu e bine???? si cei de rank 3+ sa retina 60k , care ar echivala cu pretul pasaportului.

Iar scopul meu si cred ca si al celorlati nu este sa ne certam.....eu nu joc ca sa ma cert cu membrii factiunii sau cu playerii. Am intrat in samp sa ma distrez.

In schimb daca totusi ai vazut ca pachetul includea si pasaportul, trebuia sa pui problema in discutii omeneste intreband "cum facem cu pasaportul,ca e o licenta pe care noi membride rank 1,2 nu il putem da"? Iar in discutii gaseai raspunsul pe care si eu dealtfel ti l-am dat in joc, si pe care Vw l-a intarit mai sus in discutii. Tu trebuie sa intelegi ca licenta de PASAPORT este o licenta pe care o dau cei de rank 3+ (NU NOI AM GANDIT ASTA CI MODERATORII, ADMINII, trage-i la raspundere pe ei cum au putut gandi asa ceva?? )probabil ca un fel de bonus (NU se da tets pt ea) pt cei care AJUNG la rank 3 si 3+. Intradevar cand vei ajunge la rank 3+ vei vedea ce usor e sa faci bani din pasaport... insa pentru asta trebuia sa ajungi la rank 3!! Asta este, si asta spune regulamentul .

Iar cu privire la responsabilitate, intradevar este una mai mare decat la cei de rank mai mic, insa NICIODATA NU M-AM PLANS si cred ca nici VW cum sustii tu ca, TREBUIE SA DAM LICENTE !!!!! Responsabilitatea celui de rank 3+ asta este (sa dea licente), am stiut cand am intrat in factiune si nu cred ca m-am plans vreoadata cuiva ca nu pot da licenta sau ca am obosit...

Iar pentru linistea ta, eu nu ma joc ca sa ma vad ca am ajuns membrul lunii, insa daca altii (am fost membrul lunii nu doar de cand e Vw ci si cand a fost Lea) au considerat ca il meritam cu ce te doare ?? Invidia? Poate... Eu chiar nu caut faima pe server, sunt bucuros ca ma distrez .

Si un ultim aspect la care nu pot sa ma abtin este ca incerci sa te scoti in evidenta cum si cat l-ai ajutat pe Vw la inceputuri.... Daca esti un player cu bun simt, nu aduci asa ceva in discutie NICIODATA, ci prin modul tau de a fi arati ca tot ce ai facut pentru altii al facut-o pentru ca iti place sa ajuti si ai o satisfactie cand cei pe care i-ai ajutat au ajuns departe. Din ce ai spus tu mai sus nu se vede asa ceva la tine. Stii cat ma bucur ca NU m-ai ajutat pe mine asa cum l-ai ajutat pe VW ??? In schimb eu am ajutat pe alti (in masura in care am putut) dar niciodata Nu o sa-i spun,"tu uiti cat te-am ajutat"?? !!!

Dar asa cum am inceput, discutia ta dupa Vw nu ar fi avut rost , inafara faptului daca ai vrut sa spui cat de mult l-ai ajutat pe Volwagen....

Toate cele bune.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar am precizat ca nu vreau sa-i atrag atentia dar nu-mi plac oameni care uita si acum ma tine pe mine la respect ca are el lider.

O sa citesc si restu mesajului si o sa analizez si eu problema

Maluco, te rog sa nu mai postezi aici. Aceasta sectiune este adresata in principal membrilor factiunii. Ai fost exclus, nu ma forta sa te trec si al black list

Link to comment
Share on other sites

Factiune: Departamentul de Politie

Nume ofiter: Skybrax

Gradul ofiterului: 4

Numele jucatorului care are licenta suspendata: hawnnibal

Licenta Suspendata: Permisul de zbor

Motivul suspendarii: Fugar cu elicopterul

Data // Ora suspendarii: 15 septembrie 23:00

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta: 21 septembrie 23:00

Alte adaugari: Prima abatere

Jucatorul caruia i-a fost este Hawnnibal (cu 2 n). Postez aici sa va atrag atentia deoarece nu am putut da edit in acel topic. Imi cer scuze

Link to comment
Share on other sites

Salut, ma bucur ca in sfarsit am reusit sa-mi rezolv si eu problemele si am din nou timp pentru jocuri. As vrea sa-mi cer scuze pentru inactivitatea mea din ultimele 2 luni. Totodata, vreau sa-i salut pe noii colegi. As vrea sa-l felicit pe volkswagen pentru functia obtinuta!

#Pentru cei care nu stiu cine sunt, uitati aici (am facut o cerere pentru schimbare de nick)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...