Jump to content
lego_kid

Discutii Scoala

Recommended Posts

Factiune: Departamentul de Politie

Nume ofiter: Mike.

Gradul ofiterului: 2

Numele jucatorului care are licenta suspendata: Cybeerul

Licenta Suspendata: Permisul de portarma

Motivul suspendarii: Arme ilegale, assault, AK47

Data // Ora suspendarii: 26.05.2012 / / 23:50

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta: 31.06.2012

Alte adaugari: Este la prima abatere de acest gen.

Factiune: Departamentul de Politie

Nume ofiter: Mike.

Gradul ofiterului: 2

Numele jucatorului care are licenta suspendata: George_Tone

Licenta Suspendata: Permisul de portarma

Motivul suspendarii: Arme ilegale, assault, AK47

Data // Ora suspendarii: 27.05.2012 / / 24:05

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta: 32.06.2012 ---> :)))...am trait sa o vad si pe asta, luna de 32 de zile :violent:

Alte adaugari: Este la prima abatere de acest gen.

Vaii de capu lui , parca la prima abatere se lua licenta timp de 3zile :-? , La george_tone i-a luat licenta pe 27 + 3 venea pe 30 , dar la el da cu o zi mai mult adica 31 :)) , idem si la cybeerul la prima abatere se ia 3 zile , dar el i-o ia pentru 5zile , smecheri copoii astia nu am ce zice ..

Link to comment
Share on other sites

Cand le dadeam eu reply in topicul ala ca sa aiba grija cum suspenda licentele, veneau cu vrajeala ieftina ca cica o mica greseala si dupa mai intra si unul din lideri pe mine ca cik " vad ca-ti place sa faci +1" :)) , daca mie imi place sa fac +1 la posturi voua va place sa faceti -1 la IQ cu fiecare post deala gresit.

# am vorbit acum doar de cei care au gresit in repetate randuri si o fac in continare, sunt si politisti la care eu unul nu am vazut nici o greseala.

#la arme se ia 4 zile dar ce-si zice el care nu stie perioada?! -daca astazi suntem in 26 + 5 zile vine 31.(gata unu este rezolvat) :)), la al 2-lea idem numai ca al 2-lea rezultat depaseste capacitatea noastra de intelegere.

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca membrii noi nu stiu sa posteze corect in topicul cereri licente, asa ca va voi arata eu aici.

Pentru inceput trebuie sa apasati butonul Reply de la postul unde a fost facuta cererea respectiva. Apoi copiati link-ul banner-ului corespunzator din topicul Bannere pentru licente, apasati butonul Insert image si puneti link-ul respectiv in campul "Image URL". Apasati Insert image dupa care Add reply. Daca nu ati inteles un anumit pas intrebati in joc membrii mai vechi.

EXEMPLU:

-Nick:

-Level:

-Factiune:

-Job secundar:

-Licenta pe care o solicitati: Permis

-Pretul licentei:

-Motivul pentru care solicitati licenta:

-Instructorul cu care vreti sa dati pt licenta:

drive_passed.png

Link to comment
Share on other sites

Factiune: Departamentul de Politie

Nume ofiter: Mike.

Gradul ofiterului: 2

Numele jucatorului care are licenta suspendata:Joffy

Licenta Suspendata: Permisul de conducere

Motivul suspendarii: Dumper.

Data // Ora suspendarii: 21.06.2012 / / 16:04

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta: 23.06.2012

Alte adaugari: Este la prima abatere de acest gen.

Deci dupa cum observati......revolutie in matematica....21+3=23 :)

Model suspendare licenta:

Factiune:

Nume ofiter:

Gradul ofiterului: (Ce rank detii: 2, 3, 4, 5, 6)

Numele jucatorului care are licenta suspendata: pe scurt (Nume Jucator:)

Licenta Suspendata: Ce licenta a fost suspendata jucatorului

Motivul suspendarii: EX: A folosit nos pe drumuri publice etc.

Data // Ora suspendarii: Data si oara exacta cand ati suspendat permisul:

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta:

Alte adaugari: ex a mai avut licenta suspendata de "n" ori

Acest topic este facut in colaborare cu liderul de la aceasta factiune.

Am rugamintea ca in acest topic sa posteze doar membrii License Faction si Membrii Police Departament.

Durata suspendare licenta

- Daca jucatorul nu este la prima abatere,perioada suspendarii va creste:

Permis de conducere: la fiecare abatere pedeapsa creste cu 3 zile

Permis de port arma: la fiecare abatere pedeapsa creste cu 4 zile

Licenta barca: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Licenta de pilot: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Permis de pescuit: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Licenta pilot (shamal): la fiecare abatere pedeapasa creste cu 9 zile

Daca sunt intrebari si nelamuriri postati in topicul de discutii License Faction sau Police Departament

Link to comment
Share on other sites

Factiune: Departamentul de Politie

Nume ofiter: Mike.

Gradul ofiterului: 2

Numele jucatorului care are licenta suspendata:Joffy

Licenta Suspendata: Permisul de conducere

Motivul suspendarii: Dumper.

Data // Ora suspendarii: 21.06.2012 / / 16:04

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta: 23.06.2012

Alte adaugari: Este la prima abatere de acest gen.

Deci dupa cum observati......revolutie in matematica....21+3=23 :)

Model suspendare licenta:

Factiune:

Nume ofiter:

Gradul ofiterului: (Ce rank detii: 2, 3, 4, 5, 6)

Numele jucatorului care are licenta suspendata: pe scurt (Nume Jucator:)

Licenta Suspendata: Ce licenta a fost suspendata jucatorului

Motivul suspendarii: EX: A folosit nos pe drumuri publice etc.

Data // Ora suspendarii: Data si oara exacta cand ati suspendat permisul:

Data la care jucatorul poate posta pentru licenta:

Alte adaugari: ex a mai avut licenta suspendata de "n" ori

Acest topic este facut in colaborare cu liderul de la aceasta factiune.

Am rugamintea ca in acest topic sa posteze doar membrii License Faction si Membrii Police Departament.

Durata suspendare licenta

- Daca jucatorul nu este la prima abatere,perioada suspendarii va creste:

Permis de conducere: la fiecare abatere pedeapsa creste cu 3 zile

Permis de port arma: la fiecare abatere pedeapsa creste cu 4 zile

Licenta barca: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Licenta de pilot: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Permis de pescuit: la fiecare abatere pedeapasa creste cu 6 zile

Licenta pilot (shamal): la fiecare abatere pedeapasa creste cu 9 zile

Daca sunt intrebari si nelamuriri postati in topicul de discutii License Faction sau Police Departament

Eh...Kansas, mae?trii au propria lor matematic?, ce ?tii tu. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristii_

Este a doua saptamana la rand cand nu ma pot conecta sambata seara .! Imi cer scuze ca nu am fost la sedinta din cauza serverului .

Link to comment
Share on other sites

Servarul e offline :(

ce s-o fi intamplat cu serverul :(

George_Tone te rog sa numai postezi aiurea in acest topic si pe cat posibil sa eviti double-posting-ul. Topicul se numeste "Discutii Scoala" de unde reiese ca aici se tin discutii despre factiune, dupa cum scrie si in primul post. Freechat-ul il gasesti in alta sectiune.

Pe de alta parte este sambata, mai iesi si tu pe afara ca e vreme frumoasa, plimba-te prin parc sau orice altceva si numai plange dupa server pentru ca nu o sa te lamureasca nimeni aici de ce nu mai merge.

Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Ai fost un lider excelent maya, sincer imi pare rau ca pleci....esti de treaba, corecta, serioasa cand este cazul...ne-ai inteles mereu orice problema am fi avut :( . Bafta in continuare in RL!

Link to comment
Share on other sites

Stimati fosti colegi!

Vreau sa va readuc aminte de cuvintele mele pe care le-am spus inainte de a ma retrage si inainte de a-mi da demisia ca aceasta factiune se va duce de rapa fiindca nu va mai fi "manuita" de cineva competent.Voi a-ti spus ca sunt nebun la cap ca sunt prost si ca spun numai minciuni si "uitel si pala, disperatu de functie".Va rog sa evaluati situatia acestei factiuni dupa ce am plecat eu si sa o evaluati cum a fost cand am fost eu in factiune si va rog cu cea mai mare sinceritate sa imi raspundeti la intrebare.Am avut dreptate ca aceasta factiune se va duce de rapa fara un GM competent? As vrea sa imi reamintiti ce a mai ramas bun in factiune. Membrii incepatori numai de rank 1-3 si singurii oameni care sunt competenti si de incredere sunt Kansas si volskwagen care din pacate vor renunta la acest joc si factiune. Am sa va dezvaluiesc niste secrete dupa mult timp ca sa stiti care a fost adevarul despre cum se dau functiile in aceasta factiune si in acest svr. Dupa cum bine stiti Teo este fratele mai mare a lui Maya, sora mai mica. Eu il cunosc pe Teo de cand avea rank3 in instructori si inca il mai invata infected.punk cum sa ajunga un om pe svr. El a convins-o pe Maya sa vina sa joace si ea, ca na joaca si fratisu si hai sa joc si eu ca ma ajuta el. Unde credeti ca a "bagat-o"? In instructori desigur.Dupa ce Teo a luat lider, no problem tata, poti sa stai cu "dumneaei in sus" si iau rank ca na, teo e lider si e fratimiu, lasa fraierii sa isi bata capu. Eu dupa cum am zis l-am cunoscut de mult timp si dupa ceva vreme am vrut sa intru in instructori DOAR de dragul lui pentru ca l-am vazut un om asa de treaba si am dorit sa muncesc alaturi de cineva care apreciaza eforturile mele.Dupa mult timp stat in factiune, am facut mai multe lucruri decat a facut vre-un lider in factiunea asta. Imi petreceam timpu cu caietu in fata incercand sa dezvolt sistemu de acordare a licentelor, sistemul de aplicatii pentru un randament maxim si acuratete mare. Poate ca nu stiti dar a fost factiunea in care am depus cea mai multa munca si a fost din placere nu din sila sau de dragu rankului. Dupa ceva timp Teo renunta la lider sub falsul motiv "Vreau sa ma dedic mai mult vietii mele cea militara si nu mai pot acorda timp jocului".Eh uite ca nu ala a fost motivul ci cel de a-i da GM-ul sorei sale pentru ca defapt tot el este lider ca el joaca pe contu ei si cand se joaca Maya si apare vre-o problema pac 07 nam cartela, Teo? Ce fac aici? Pai asa si pe dincolo. Defapt functia aceea a fost tot a lui doar unui alt cont si pentru placerea sorei sale "sa vad si eu cum e sa fi lider". Eu am inteles din prima cand am vazut propozitia (( Boss Maya: ce faceti? )) pe /f. Dupa o serie de cuvinte grele si adevaruri spuse in fata, sunt acuzat ca fiind profitor si disperat de functie.Dupa cum am spus inainte de a iesi, factiunea nu va ajunge departe fara un GM competent care doreste binele factiunii si al membrilor sai si nu doar pentru bunul plac.Aproape era sa iau restrictie pe LM pentru cuvintele pe care le-am spus ca stiti vorba aia "adevarul doare". Ce vreau eu acum, vreau sa va demonstrez ca v-ati inselat ca eu am fost doar un profitor si disperat de functii. Eu nu am vorbit in vant cand am spus acele cuvinte pe /f in legatura cu factiunea tinand cont ca am tinut la aceasta factiune. Mai am cateva cuvinte de spus dragilor vostrii GMi adica e 1 functie 2 playeri.

Teo_730: sunt foarte dezamagit de tine, te cunosc de cand lumea si ai fost un om de nota 200 dar se pare ca m-am inselat. Cand m-ai rugat sa tin un secret sa nu spun nimanui, nam mai zis nimic, glumeam naveam treaba si acu ce faci? CE FACI? Ai sarit ca ars cand am zis acele "adevaruri" in fata pe /f sorei tale dragi. Mi-ai adresat niste cuvinte pe care nici nu ma gandeam in viata mea sau in visuri ca mi le puteai spune. Si pot sa te intreb si eu.De ce faci atata scandal si strici prietenii pentru un joc amarat? Dal draq iti bagi ceva in el si gata. O prietenie nu se cumpara cu un rank sau cu 200k. Un prieten valoreaza mai mult decat crezi tu. Daca tot ne cunosteam de atata timp si aveai incredere in mine puteai sa imi spui: uite ma vreau sa o pun pe soramea GM si gata ca eu nu mai joc. Da ce faci, aaaa mix esti mare si tare faci o treaba perfecta, daca o tii tot asa vei ajunge departe.Asta imi ziceai la fiecare sedinta.Si am ajuns departe? Am ajuns pe draq, am ajuns sa fiu considerat un disperat, obsedat si un mare fraier.Da teo, multumesc. Alt lucru ce m-a deranjat a fost acela ca ai inceput cu amenintarile ca ai tu o poza cum ca as fi injurat pe /f in legatura cu IceMan. Adica dupa toate lucrurile pe care le-am facut impreuna, hai dal draq, lasa sa ia ban. Sunt foarte dezamagit de tine, pentru mine asta a fost o lectie sa nu ai incredere in orisicine indiferend ca e si fratitu pentru ca iti poate face o figura in a 2 sec. Eu as zice sa iti revizuiesti comportamentul si sa gandesti de 2 ori inainte de a zice ceva: o data sa te gandesti ce zici si inca o data la consecintele pe care le vei avea daca zici asta. Eu iti urez bafta in continuare si sper sa ajungi un om mare.Ma refer in viata, nu intr-un joc amarat. Iti dau un sfat prieteneste, daca vrei sa asculti bine daca nu iar bine.

Maya: nu te-am privit cu ochi buni de la bun inceput, mereu am fost sceptic in ceea ce priveste competentele tale in acest joc. Lucrul mi-a fost justificat foarte rapid si foarte clar cand am aflat ca teo este fratele tau. Ca persoana esti o persoana cu 2 fete. Acum esti bun maine te dau draq. Ce ma face sa cred asta? Pai o luam asa. Eu am avut incredere in tine si am discutat pe tot felu de teme pe langa teme de scoala, viata si joc pana la viata personala. Ne-am impartasit secrete si ne intelegeam foarte bine dupa care vad ca te-ai luat dupa teo pentru ca vad acelasi lucru si la tine.Acum esti bun, maine te dau draq. Dupa ce ti-am marturisit multe lucruri in public ai facut scandal de te-a stiut tot stafu. Sunal pe teo, urla si plangi pe /g ca MOAMAAAAAAAAAAAAA CE MI-A FACUT MIIIXX :((((((((((( de parca te-as fi injurat de parinti si de neam timp de 1 ora intreaga. "Adevaru doare" asta cei drept dar trebuie sa realizezi, nu sa plangi si sa te razbuni.Prin acest lucru mi-ai dat dovada de imaturitate ceea ce nu vei ajunge prea departe nu numai in samp ci si in viata reala, unde totul conteaza.Iti dau acelasi sfat prieteneste pe care i l-am dat si lui teo:"gandeste de 2 ori inainte de a face ceva si de a spune ceva" ca iti va fi bine pentru mai tarziu, deunde stiu asta? Din propria experienta, ca nu este prima oara cand mi se intampla si de aceea sunt diferit fata de ceilalti si nu tac malc ca toti gen " ai ma lasal draq si gata" eu nu sunt asa.Pana nu duc un lucru la capat nu ma las.Ori il fac 100% perfect ori nu il mai faci.

Un scurt mesaj membrilor factiunii: nu va irositi munca incercand sa ajungeti sus pentru ca nu asta conteaza, deviza romaniei nu este "Munca, incredere si respect" ci BPR ce inseamna? "Bani Pile si Relatii" este TOT ce conteaza PESTE TOT nu numai in jocuri ci si in viata reala. Va spun din proprie experienta: NU va irositi timpu, nervii, ochii stand la tastatura incercand sa faceti bine sau sa va dati mari pentru ca nu asta conteaza. Tineti minte un sfat: Romania geme de prosti, nu fiti si voi printre ei asa ca ACTIONATI!!!

Cu multa stima si respect MiXtap!

warn up flame + instigare

Edited by DRG
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...