Jump to content
lego_kid

Propuneri schimbari in regulamentul factiunii Scoala

Recommended Posts

Este acea regula, un player poate lua doar doua licente in interval de 7 zile, de o saptamana. Propun sa se modifice putin, adica un player sa poata lua doua licente de luni pana duminica. Pentru ca e foarte greu pt un instructor sa caute sa vada daca un player a mai luat vreo licenta in 7 zile. La cereri licente, 7 zile sunt cam 10-15 pagini, si nu e placut ca la fiecare client sa cauti atat..

Deci propun ca acele 7 zile sa se scoata si sa fie doua licente pe saptamana, adica de luni pana duminica.

Link to comment
Share on other sites

Este acea regula, un player poate lua doar doua licente in interval de 7 zile, de o saptamana. Propun sa se modifice putin, adica un player sa poata lua doua licente de luni pana duminica. Pentru ca e foarte greu pt un instructor sa caute sa vada daca un player a mai luat vreo licenta in 7 zile. La cereri licente, 7 zile sunt cam 10-15 pagini, si nu e placut ca la fiecare client sa cauti atat..

Deci propun ca acele 7 zile sa se scoata si sa fie doua licente pe saptamana, adica de luni pana duminica.

Nu are rost sa ne complicam, ai functia "search" care te ajuta. Ca sa poti acorda o licenta, trebuie sa treaca 7 zile de la penultima licenta acordata, incluzand si pasaportul. Ramane cum e acum

Link to comment
Share on other sites

Propun ca un player caruia i se respinge cererea pentru o licenta, sa poata face o alta cerere peste 3 zile. Recent s-a intamplat ca unui player sa i se respinga cererea, iar el, protejat de regulamentul existent, a putut face o alta cerere imediat dupa ce i-a fost respinsa cererea anterioara si nu mi se pare normal.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca un player caruia i se respinge cererea pentru o licenta, sa poata face o alta cerere peste 3 zile. Recent s-a intamplat ca unui player sa i se respinga cererea, iar el, protejat de regulamentul existent, a putut face o alta cerere imediat dupa ce i-a fost respinsa cererea anterioara si nu mi se pare normal.

Si pentru ca aceasta regula sa fie respectata trebuie sa se introduca o alta regula prin care playerii nu au voie sa faca cerere de 2 licente intr-un post . Fiecare licenta separat.

Link to comment
Share on other sites

Salut . As veni si eu o propunere de schimbare de regulament . As vrea sa incep prin testul licentei de Pescuit .De obicei cei de level 1 -5 isi iau acea licenta pentru a-si castiga painea cum s-ar spune . In cea mai mare parte ei posteaza dar nu stiu reglulile . Propun ca sa fie exclus testul deoarece ei nu stiu ce si cum se face , ar fi mai bine sa-i ajutam noi , sa le aratam cum se pescuieste , unde .etc . Astept un raspuns . Salut

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord, dar vreau sa fie la fel si la licenta de zbor, pt ca un player nou ce acum s-a apucat de samp nu are de unde sa stie sa mearga cu avionu, iar noi ne numim INSTRUCTORI, ar trebui sa ii invatam pe cei ce nu stiu, deci propun ca un player sa fie invatat inainte de a primii licenta, nu daca a facut o miscare gresita, gata, e picat.

Link to comment
Share on other sites

Cu licenta de zbor nu prea ar trebui , ce sa-l inveti ? cum sa piloteze ? invata singur pe parcurs , nu sunt niste comenzi anumite sa conduci un avion .Am vorbit cu TheOne si mi-a spus ca o sa vorbim la sedinta . Pana atunci . Stop spam .Daca e ceva hai la discutii .

Link to comment
Share on other sites

Salut . As veni si eu o propunere de schimbare de regulament . As vrea sa incep prin testul licentei de Pescuit .De obicei cei de level 1 -5 isi iau acea licenta pentru a-si castiga painea cum s-ar spune . In cea mai mare parte ei posteaza dar nu stiu reglulile . Propun ca sa fie exclus testul deoarece ei nu stiu ce si cum se face , ar fi mai bine sa-i ajutam noi , sa le aratam cum se pescuieste , unde .etc . Astept un raspuns . Salut

De scos nu cred ca se pune problema . Eventual sa se puna pe forum pe undeva la ghidul clientului comanda /fishhelp , dar nu are rost sa scoatem testul.

Eu sunt de acord, dar vreau sa fie la fel si la licenta de zbor, pt ca un player nou ce acum s-a apucat de samp nu are de unde sa stie sa mearga cu avionu, iar noi ne numim INSTRUCTORI, ar trebui sa ii invatam pe cei ce nu stiu, deci propun ca un player sa fie invatat inainte de a primii licenta, nu daca a facut o miscare gresita, gata, e picat.

In caz ca nu stiu sa piloteze au timp destul in single player sa invete . Adica cel putin eu la asta ma gandesc. Cel mult sa le spui cu virajele la decolare , ca trebuie sa apese Q si E nu pe sageti.
Link to comment
Share on other sites

Salut . As veni si eu o propunere de schimbare de regulament . As vrea sa incep prin testul licentei de Pescuit .De obicei cei de level 1 -5 isi iau acea licenta pentru a-si castiga painea cum s-ar spune . In cea mai mare parte ei posteaza dar nu stiu reglulile . Propun ca sa fie exclus testul deoarece ei nu stiu ce si cum se face , ar fi mai bine sa-i ajutam noi , sa le aratam cum se pescuieste , unde .etc . Astept un raspuns . Salut

De scos nu cred ca se pune problema . Eventual sa se puna pe forum pe undeva la ghidul clientului comanda /fishhelp , dar nu are rost sa scoatem testul.

Eu zic ca ar trebui scos , macar pentru server , pentru playeri . In fine vorbim maine la sedinta . Vedem ce vom discuta .

Link to comment
Share on other sites

Pe mine unul ma enerveaza cei care fac cerere de licenta pentru +1 si dupa nu mai dau /w in joc asa ca ma gandeam ca daca x nu da testul pentru licenta in cel mult 3 zile , cererea sa ii fie respinsa si sa mai aiba dreptul la doar 2 cereri.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine unul ma enerveaza cei care fac cerere de licenta pentru +1 si dupa nu mai dau /w in joc asa ca ma gandeam ca daca x nu da testul pentru licenta in cel mult 3 zile , cererea sa ii fie respinsa si sa mai aiba dreptul la doar 2 cereri.

Ma scuzati pentru acest reply . In loc de " Si sa mai aiba dreptul la doar 2 cereri " este " Si sa mai aiba dreptul la doar o cerere"

Link to comment
Share on other sites

Salut. Vin si eu cu o propunere. Propun ca cei de rank 5 sa poata pune pe cineva pe blacklist fara dovezi. Am vazut si la alte factiuni care functioneaza aceasta regula. Insa aceasta adaugare sa nu fie in exces pentru orice lovitura, injuratura, etc.

Link to comment
Share on other sites

Si mai am o propunere. Propun sa se faca o activitate foarte simpla. In fiecare duminica si vineri fiecare membru isi va posta poza cu /stats pentru a vedea cate ore activeaza pe saptamana. Astfel, liderul va afla care dintre membrii se tin cu adevarat de treaba. :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Amarok ?! oo yeaH :X

Propun ca daca un player face o cerere de licenta si da testul,o plateste apoi isi vrea banii inapoi,sa fie trecut pe blacklist iar banii sa nu ii mai fie inapoiati.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Amarok ?! oo yeaH :X

scuze de 2x post,am o sugestie mica:

Propun ca dupa ce am dat un test,in loc sa scriem Passed/picat sa postam dupa urmatorul model:

[color="#000000"][font="Georgia"][b]
[list]
[*]Licenta solicitata:

[*]Testul(trecut/picat):

[*]Poze:

[*]Adaugari:

[*]Licenta(primita/neprimita): 

[/list][/b][/font][/color]

si ar arata cam asa:

  • Licenta solicitata:
  • Testul(trecut/picat):
  • Poze:
  • Adaugari:
  • Licenta(primita/neprimita):

Justificare: Licenta solicitata/testul - astea e logic de ce le-am trecut

poze ( sa vedem daca chiar s-a dat testul si in ce conditii s-a dat testul )

Adaugari ( ce impresie i-a facut instructorului,cum s-a descurcat la test,etc )

licenta primita/neprimita , e logic :)

Deci?Ce parere aveti ?:D

# Facem ca pe youtube,cine e cu mine +1 (thumbs up) :))

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Amarok ?! oo yeaH :X

Mai am o idee :P

La cereri pasaport,sa fie modificat modelul de postare,dupa cum urmeaza:



  • Nick :
  • Level :
  • Factiune :
  • Credeti ca meritati sa intrati în posesia pasaportului? (Da/Nu)
  • Motivul pentru care solicitati eliberarea unui pasaport :
  • Motivul pentru care veti calatori între orase : ( De exemplu pentru afaceri , pentru distractii , aveti sediul factiunii în alt oras decât cel în care locuiti , etc):
  • Poza cu /stats:

Iar la cereri licente din



  • Nick:
  • Level:
  • Factiune:
  • Job secundar:
  • Licenta pe care o solicitati:
  • Pretul licentei:
  • Motivul pentru care solicitati licenta:
  • Poza cu /stats:

De ce as vrea sa se faca aceasta modificare?Sunt unii care mint in cerere,spun ca au level 10 cand ei au lv 7 ( un simplu exemplu ) si ne pot induce in eroare.

#scuze pentru 3x post

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prima sugestie bune,dar trebuie modificata si acolo ceva.Adica modelul sa fie urmatorul

Licenta solicitata:

Testul(trecut/picat):

Adaugari:

Licenta(primita/neprimita):

Modelul de cerere pentru licente si pasaport al actual e bun,nu trebuie sa modific nimic

Link to comment
Share on other sites

Propun sa ii adaugam pe black list pe toti cei care incearca sa ne mituiasca in schimbul unei licente acordate la negru. Cer asta deoarece de cand am primit rank 3 in fiecare zi primesc o multime de /w prin care respectivii imi ofera anumite sume de bani pentru a le acorda o licenta la negru. Si nu sunt singurul, tuturor membrilor rank 3+ li se intampla acelasi lucru. Daca tot au atatia bani sa plateasca dublu pentru fiecare licenta. Astfel ar mai inceta cu aceasta tentativa de dare de mita si nu ar mai fi tentati nici instructorii sa accepte, riscand astfel sa isi piarda functia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Amarok ?! oo yeaH :X

Sustin propunerea.De cand am rank4 mi s-au oferit si sume de 5milioane pt toate licentele insa,cred ca multe din aceste oferte sunt mici 'capcane' pentru instructori.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...