Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Biroului Federal de Investigatii

Recommended Posts

Din prima poza de unde deduci ca sunt eu?

De ce sunt vanatori? Nu sunt vanator, vreau doar sa fie oameni capabili in factiunile de ordine, nu toti care n-au habar de joc. De asta ti-am facut post, si nu doar tie. Si eu am fost NG multa vreme si nu au fost asemenea probleme, dar vad ca voi, noua generatie prea va dati aere, sper sa ti le scoata cineva si tie.

Link to comment
Share on other sites

Eu "noua generatie" ? Nu cred ca sti ce vorbesti. Sunt in fbi din 22 ianuarie, deci de aprox 8 luni, nu cred ca ai stat tu atat in NG. Daca nu erai vanator aveai putina demnitate sa recunosti ca tu ai fost acela si mi-ai facut post in speranta sa nu am nici o poza http://postimage.org/image/sdnpcpe2t/. In poza aceasta se poate observa si ca incercai sa gasesti ceva gresit, vad ca ai ramas doar la wantedul dat, sunt impresionat. Si tu ai inceput sa ma ataci de la santier LV caci m-ai vazut cu sandking incercand sa fac eventul .. dar ce mai conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Maxtone

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: DowneyJr

Martori: Ballasii din zona.

O scurta descriere a situatiei: Stateam pe scarile de la banca si trageam dupa acel civil pe nume ALiKO care statea pe masina de la LSPD, dupa vine DowneyJr langa mine si ma intreaba daca vreau wanted pentru cop atac si pleaca pentru un moment. Dupa revine iara, se opreste si imi da wanted. O dovada cum ca am tras in tine sau intr-o alta persoana federala?

Dovezi (screenshot-uri):

Link to comment
Share on other sites

' date='05 September 2012 - 20:29' timestamp='1346866186' post='6506259']

Eu "noua generatie" ? Nu cred ca sti ce vorbesti. Sunt in fbi din 22 ianuarie, deci de aprox 8 luni, nu cred ca ai stat tu atat in NG. Daca nu erai vanator aveai putina demnitate sa recunosti ca tu ai fost acela si mi-ai facut post in speranta sa nu am nici o poza http://postimage.org/image/sdnpcpe2t/. In poza aceasta se poate observa si ca incercai sa gasesti ceva gresit, vad ca ai ramas doar la wantedul dat, sunt impresionat. Si tu ai inceput sa ma ataci de la santier LV caci m-ai vazut cu sandking incercand sa fac eventul .. dar ce mai conteaza.

Si ce legatura are ce am vorbit pe /w cu reclamatia mea? Nu am stat 8 luni in NG, am stat mai bine de 12 luni. N-are asta vreo importanta, ai gresit, mai ales ca erai si singur.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Maxtone

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: DowneyJr

Martori: Ballasii din zona.

O scurta descriere a situatiei: Stateam pe scarile de la banca si trageam dupa acel civil pe nume ALiKO care statea pe masina de la LSPD, dupa vine DowneyJr langa mine si ma intreaba daca vreau wanted pentru cop atac si pleaca pentru un moment. Dupa revine iara, se opreste si imi da wanted. O dovada cum ca am tras in tine sau intr-o alta persoana federala?

Dovezi (screenshot-uri):

http://postimage.org/image/p8s4ylqd7/

Am doar poza asta in care esti indreptat cu pistolul spre noi...erau martori acolo si bogdan si skybrax care ti-au spus sa incetezi sa tragi dar tu continui ca esti zmeu...+ ca tu singur ai zis ca ai incercat sa tragi in ALIKO. Pana la urma nici tu nu mai stii cum sa minti.

P.S. Eu nu cred ca reusesti sa faci poza de fiecare data cand esti atacat de cineva. (Adultule!)

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: MrrN

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Jaguar

Martori: sNs

O scurta descriere a situatiei: Participam la un event, iar Jaguar imi da wanted 4 pentru cop attack, as vrea sa vad si eu o poza in care trag in tine.

Dovezi (screenshot-uri): 1 (in chat sNs nu vorbea cu mine).

JaGuAr - primeste un avertisment.

In pozele prezentate de el nu se vede nick-ul, putea fi oricine. (din cate vad in a doua poza mai era cineva cu acelasi skin in jurul LSPD).

Numele tau în joc: Maxtone

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: DowneyJr

Martori: Ballasii din zona.

O scurta descriere a situatiei: Stateam pe scarile de la banca si trageam dupa acel civil pe nume ALiKO care statea pe masina de la LSPD, dupa vine DowneyJr langa mine si ma intreaba daca vreau wanted pentru cop atac si pleaca pentru un moment. Dupa revine iara, se opreste si imi da wanted. O dovada cum ca am tras in tine sau intr-o alta persoana federala?

Dovezi (screenshot-uri):

DowneyJr. - Primeste un avertisment.

De acum, reclamantul si reclamatul au voie doar un singur post de persoana. Puteti folosii si butonul edit, dar nu facem 10 pagini pentru o reclamatie. Cine nu respecta regula asta va primii warn pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Paulinho

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: T_Boy

Martori: Triazii de la deliver

O scurta descriere a situatiei: Eram la deliver si l-am omorat pe T_boy si imi da wanted pentru cop kill tinand cont ca noi eram mai multi se vede si in poza.Rambooooo

Dovezi (screenshot-uri): http://img513.imageshack.us/img513/6051/samp065rg.png

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Paulinho

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: T_Boy

Martori: Triazii de la deliver

O scurta descriere a situatiei: Eram la deliver si l-am omorat pe T_boy si imi da wanted pentru cop kill tinand cont ca noi eram mai multi se vede si in poza.Rambooooo

Dovezi (screenshot-uri): http://img513.imageshack.us/img513/6051/samp065rg.png

Tu iti dai seama cat de penibila e plangerea ta avand in vedere ca totul s-a intamplat IMEDIAT dupa blocaj? Am fost multi politisti, numai ca unii au murit pentru ca i-ati omorat voi! Voi erati maxim 5 in SS-ul tau, si noi eram 3, pentru ca restul au fost ucisi. Daca au murit cativa colegi si am ramas 3, vroiai sa o iau la fuga? In plus, 5 vs 3 nu e situatie de rambo! Dovada mea este acest SS, in care se vede ca eram 3 politisti, si voi 5 (3 vs 5 nu este rambo):http://imageshack.us/photo/my-images/696/samp531o.png/

Daca a murit un coleg si am ramas 2, nu inseamna ca am fost niciunul dintre noi rambo. Te rog sa nu mai faci +1 si sa lasi liderii sa decida!

PS: Mi se pare mie sau esti cam vanator? Cred ca abia ai asteptat sa moara suficienti cat sa consideri tu ca e RAMBO.

PPS:Acum am vazut, dand zoom, ca eram 3 politisti acolo, la fel ca in SS-ul meu. Deci chiar daca ati fi fost voi 6, tot nu era rambo.

PPPS:Nici nu stiu cum s-ar putea lua o decizie pe plangerea ta, avand in vedere ca nu se vede numele celor din preajma, nu se intelege cati eram de pe minimap etc...

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: unragon

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: madal1n

Martori: nu mai stiu

O scurta descriere a situatiei: Eram pe moto si ma duceam spawn ballas cand vad ca pe langa mine se trage , ma uit pe minimap si-l vad pe madal1n cu inca un cop ( nu stiu ce factiune era ) . Deci in poze nu se vede nicio somatie , iar la ~40 de secunde dupa ce a spus ca-s afk am plecat spre ballas ( sper ca n-o sa-mi spuneti ca trebuia sa mor de foame , altii mai si mananca ) , si apoi vine dupa mine tragand , deci a doua faza , tragea in timp ce eram pe moto apoi opresc si spune daca ma predau il intreb de ce trage , imi spune ca m-a somat , dar el TRAGEA inainte sa scrie SOMATIA , a scris-o abia dupa ce-am OPRIT . I-am spus sa astepte un pic sa vad unde m-a somat el de incepea sa traga dupa mine in timp ce eram pe motor .

Dovezi (screenshot-uri): http://img88.imageshack.us/img88/2018/samp013mu.png http://img411.imageshack.us/img411/7092/samp007jk.png http://img824.imageshack.us/img824/8800/samp004rxp.png

# As vrea o poza in care m-a somat si era langa mine ( inafara de cea pe care am pus-o eu ) . Atunci sa-mi mai spuneti c-a actionat corect. Si sa nu vad ca "Te-a somat cand ai oprit , ce mai vrei ? Trebuia sa te predai". ) Adica ce ? El trage fara somatie si eu inghit ?

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Blu3red

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: _aNdY_

Martori: Mai multi .

O scurta descriere a situatiei: Esti singur vs 5 gangsteri si acorda wanted (Rambo ) .

Dovezi (screenshot-uri): 1eiPs.png

OCIF3.png

n6pzU.png

_aNdY_ - Nu primeste nimic. Nu a venit sa va aresteze, nu v-a somat, nu v-a facut nimic. Voi l-ati atacat si l-ati fortat sa va dea wanted.In cazul asta nu se considera rambo, ce vroiai sa-ti faca daca l-ai omorat cand nu ti-a facut nimic ? Ai grija cu vanatoarea ca pe langa reputatia proasta pe care ti-o faci vei primii si blacklist. Asa ca ai grija la urmatoarele reclamatii. Caz inchis!

EDIT: Blu3red primeste blacklist FBI pentru vanatoare.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Reckless

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Maryus

Martori: MrrN, BiGBiRD

O scurta descriere a situatiei: Era cu inca 2 colegi de ai lui in spawn grove. Eu m-am urcat pe un chetah(nu stiam ca e masina lui), iar el cica "sari de pe masina mea" si ma omoara. Imi fac un cutit, ma duc la spatele lui si apas click dreapta in gluma, fuge si ma omoara pentru a 2-a oara. Revin, imi fac iar un cutit si iar stateam cu click dreapta in spatele lui. Ma omoara iar, a 3-a oara si ma ameninta cu wanted :|. Nu am facut ss de fiecare data cand m-a omorat pentru ca initial am crezut ca glumeste.

Dovezi (screenshot-uri):

PFxAj.png

QHwlb.png

zzLRP.png

Link to comment
Share on other sites

Saracul de tine ..este adevarat ca stateai pe masina dar nu ai precizat ca aveai /pee . Nu ai vrut sa termini asa ca te-am omorat .

Ti-ai facut o lama si ai inceput sa dai in mine ( Se vede armura scazuta ). Puteam foarte simplu sa-ti acord wanted pentru copatack dar nu am facut-o .

Apoi ai venit cu lama si stateai in spatele meu . Ti-am spus frumos sa termini si sa pleci cu lama de la spatele meu dar tu m-ai luat cu " Stau unde vreau cu lama " . Din moment ce stai unde vor muschii tai cu lama trebuie sa te gandesti si la consecinte .

In spawn la voi am venit cu un scop , il asteptam pe grigoras care avea wanted 7 si a dat quit , nu stateam acolo de dragul de a sta .

Atat am avut de spus . Daca liderii considera ca este nevoie sa pun si pozele care le-am facut , le pun .

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: shp4nky

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: r3b3k

Martori: MRS.

O scurta descriere a situatiei: Imi da wanted 2 pentru trecerea frauduloasa a vamei.Nimic de reprosat aici,chiar am trecut fara sa dau /barrier.Apoi,vine dupa mine de unul singur si ma someaza,mai ales ca aveam gradul de urmarire 2.Se lasa pagubas vazand ca nu ma poate prinde si vine cu cheetah dupa mine.

Dovezi (screenshot-uri) : 2v1ue7t.png

34gqcmd.png

Link to comment
Share on other sites

In primul rand am voie sa actionez la wanted acordat de mine.in al doile rand aveai tursimo eu eram cu lvpd si nu ma puteam tine dupa tine asa ca am luat cetahul . daca este nevoie pun si poze dar se vede clar in pozele tale.

29.Un agent FBI are dreptul de a actiona la orice wanted acordat de el, atata timp cat suspectul nu paraseste zona producerii evenimentului care a degenerat gradul de urmarire.

Aveai voie sa actionezi daca eu stateam pe loc si ma predam la bariera lv-ls unde mi-ai acordat wanted-ul dar dupa cum se vede eu eram tocmai in SF.

Link to comment
Share on other sites

Saracul de tine ..este adevarat ca stateai pe masina dar nu ai precizat ca aveai /pee . Nu ai vrut sa termini asa ca te-am omorat .

Ti-ai facut o lama si ai inceput sa dai in mine ( Se vede armura scazuta ). Puteam foarte simplu sa-ti acord wanted pentru copatack dar nu am facut-o .

Apoi ai venit cu lama si stateai in spatele meu . Ti-am spus frumos sa termini si sa pleci cu lama de la spatele meu dar tu m-ai luat cu " Stau unde vreau cu lama " . Din moment ce stai unde vor muschii tai cu lama trebuie sa te gandesti si la consecinte .

In spawn la voi am venit cu un scop , il asteptam pe grigoras care avea wanted 7 si a dat quit , nu stateam acolo de dragul de a sta .

Atat am avut de spus . Daca liderii considera ca este nevoie sa pun si pozele care le-am facut , le pun .

Saracul de mine? Te rog sa pui si tu pozele

PS: Nu aveai voie sa ma omori fara wanted, chiar daca aveam pee. Prima oara cand m-ai omorat nu am avut pee, stateam pe ea atat. A doua oara cand am venit am avut /pee.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Reckless

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Maryus

Martori: MrrN, BiGBiRD

O scurta descriere a situatiei: Era cu inca 2 colegi de ai lui in spawn grove. Eu m-am urcat pe un chetah(nu stiam ca e masina lui), iar el cica "sari de pe masina mea" si ma omoara. Imi fac un cutit, ma duc la spatele lui si apas click dreapta in gluma, fuge si ma omoara pentru a 2-a oara. Revin, imi fac iar un cutit si iar stateam cu click dreapta in spatele lui. Ma omoara iar, a 3-a oara si ma ameninta cu wanted :|. Nu am facut ss de fiecare data cand m-a omorat pentru ca initial am crezut ca glumeste.

Dovezi (screenshot-uri):

PFxAj.png

QHwlb.png

zzLRP.png

Maryus - nu primeste nimic dar tu primesti black list pentru vanatoare si nesimtire ( in loc sa ii multumesti ca nu ti-a dat wanted tu ii faci post? )

Numele tau în joc: shp4nky

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: r3b3k

Martori: MRS.

O scurta descriere a situatiei: Imi da wanted 2 pentru trecerea frauduloasa a vamei.Nimic de reprosat aici,chiar am trecut fara sa dau /barrier.Apoi,vine dupa mine de unul singur si ma someaza,mai ales ca aveam gradul de urmarire 2.Se lasa pagubas vazand ca nu ma poate prinde si vine cu cheetah dupa mine.

Dovezi (screenshot-uri) : 2v1ue7t.png

34gqcmd.png

r3b3k - va fi demis ( nu pentru ca a venit cu cheetah dupa tine sau pentru ca a actionat la wanted 2, asta avea voie in circumstantele date - putea primi acordul de la pd sa mearga chiar daca tu nu erai in zona petrecerii evenimentului -) pentru ca a mers singur la wanted

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Hitler

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Presekan

Martori: ogloc , maxtone , si tot ce se vedea pe harta

O scurta descriere a situatiei: Vine acest presekan rambo intre 3213123 mafioti , se apuca si trage il omoram si i se scoala lui si imi da w10 pe motivu copil

Dovezi (screenshot-uri):

leUCx.png

3Zurn.png

c5VDL.png

#Am vazut intr-un post mai vechi al lui oldman ca daca un cop greseste , el va sta in jail nu eu . Eu acum stau in jail 2 ore , cu ce ma incanta pe mine ca el va fi demis , eu imi pierd 2 ore stand degeaba

#Edit1 Am primit rearest de la jaguar intr-un final care a inteles ce s-a intamplat !

Link to comment
Share on other sites

i-o ? io nu domnule :-@ i-o nu port toce, i-o nu am sani, i-o nu port fusta, penala aia mi-o furat nicku, macaoar jermii !!!! domnule draga ! i-o cu "-" te rog din corason trageti plangerea sa nu viu pasta tine ! sau daca vrei pot sa si mort peste tine ! asa ca i-o cu "-" nu am fost ! i-o nu , poate canele !!!!

warn up

Edited by cRs
Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Hitler

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Presekan

Martori: ogloc , maxtone , si tot ce se vedea pe harta

O scurta descriere a situatiei: Vine acest presekan rambo intre 3213123 mafioti , se apuca si trage il omoram si i se scoala lui si imi da w10 pe motivu copil

Dovezi (screenshot-uri):

leUCx.png

3Zurn.png

c5VDL.png

#Am vazut intr-un post mai vechi al lui oldman ca daca un cop greseste , el va sta in jail nu eu . Eu acum stau in jail 2 ore , cu ce ma incanta pe mine ca el va fi demis , eu imi pierd 2 ore stand degeaba

#Edit1 Am primit rearest de la jaguar intr-un final care a inteles ce s-a intamplat !

Presekan - va fi demis.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Decent

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: DowneyJr.

Martori: Gyx

O scurta descriere a situatiei: Mergeam prin ls cand observ ca la cai se luptau aliatii mei cu rivalii. Ma duc sa ii ajut, se elibereaza zona si mai raman doar eu, Razzzor(cati de z o avea), inca un grove, Gyx, si cativa fbi si ng. Ne linistesc politistii si cum avem foarte putin hp am zis sa ma duc la banca sa il refac. In drum spre banca il vad pe Razzzor ca ma urmareste care evident voia sa ma omoare. Vine Gyx, ma ajuta, il omoram pe Razzzor si dupa il vad pe DowneyJr. ca vine si imi da wanted 3 pentru kill civil. :| Fara nicio somatie fara nimic. Il vede ca ma urmareste sa ma omoare si daca a vazut ca l-am omorat, la comanda lui Razzzor a venit si wantedul. Pe ce, nu stiu. Era pura autoaparare. I-am dat whisper sa il intreb ce si cum si nici nu s-a sinchisit sa raspunda.

Stie toata lumea ca DowneyJr. a fost LSV si acum isi ajuta vechii acoliti. A fost o lipsa totala de fair play acolo.

Dovezi (screenshot-uri):

sa_mp_135.png - Se vad politistii de la cai si DowneyJr. care a venit dupa noi.

sa_mp_136.png - Intru in banca sa iau hp - W3

http://postimage.org/image/fetpfalm5/ - aici sunt mesajele de pe whisper la care din bun simt nu a vrut sa raspunda.

Link to comment
Share on other sites

a vazut ca l-am omorat

http://postimage.org/image/pkc49vk8r/

Cer blacklist pt decent pt acest motiv: "Stie toata lumea ca DowneyJr. a fost LSV si acum isi ajuta vechii acoliti"

P.S. : daca nu stii regulamentul mai bine taci!

#edit: a fost autoaparare? l-ai impuscat pe la spate...nu am poza ca sa se vada dar corpul a cazut cu fata spre banca nu spre tine, pt ca l-ai omorat pe la spate!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...