Jump to content
lego_kid

Propuneri schimbari in regulamentul Biroului Federal de Investigatii

Recommended Posts

In momentul actual FBI se ocupa doar de wanted 3+ . Propun ca atunci cand nu exista wanted 3+ sa putem sa ne ocupam si de wanted 1 - 2 chiar daca este PD on.

Si inca ceva , un edit la "Lista gradelor de urmarire" - wanted 2 - neplata amenzii . FBI nu da amenzi , asa ca nu ii vad rostul .

Link to comment
Share on other sites

Da

- acum la inceput rar sunt playeri care sar de wanted 3-4 , fff multi cu w 1-2 .. si pd nu le fac fata unora .. atunci cand sunt peste w3 sa mergem dupa aceeia dar si cand nu sunt , stam si frecam menta ? e bine sa facem si noi ceva ..

Link to comment
Share on other sites

In momentul actual FBI se ocupa doar de wanted 3+ . Propun ca atunci cand nu exista wanted 3+ sa putem sa ne ocupam si de wanted 1 - 2 chiar daca este PD on.

Si inca ceva , un edit la "Lista gradelor de urmarire" - wanted 2 - neplata amenzii . FBI nu da amenzi , asa ca nu ii vad rostul .

Da

- acum la inceput rar sunt playeri care sar de wanted 3-4 , fff multi cu w 1-2 .. si pd nu le fac fata unora .. atunci cand sunt peste w3 sa mergem dupa aceeia dar si cand nu sunt , stam si frecam menta ? e bine sa facem si noi ceva ..

Doamne...cu problema asta nea-am confruntat si inainte de wipe.Fiti atenti aici:

"Biroul Federal de Investigatii este o agentie care se ocupa cu investigatia crimelor, traficului de droguri, actelor de terorism. Biroul Federal de Investigatii asista politia si lucreaza in special impotriva organizatiilor corupte, influentelor si traficului de droguri. Biroul Federal de Investigatii actioneaza asupra infractorilor cu gradul de urmarire 3+. Atunci cand nu exista membrii ai Departamentului de politiei pe server sau atunci cand nu exista infractori cu gradul de urmarire 3+ ei pot actiona asupra oricarui grad de urmarire."

Prin urmare,daca nu este wanted 3+ putem actiona la wanted 1-2 :).

Link to comment
Share on other sites

Guest Dragos.

Atunci cand nu sunt suspectii cu gradul de urmarire 3 sau mai mare, puteti actiona si asupra celor cu grad de urmarire mai mic (1/2).

Iar lista gradelor de urmarire va fi modificata in privinta acelui aspect.

#Andy, as dori sa nu mai fi atat de irascibil fata de colegii tai. Suntem o echipa, nu?

Link to comment
Share on other sites

Atunci sa se modifice si la "Cerinte pentru a deveni membru FBI"

"Atentie

¤ Membrii Biroului Federal de Investigatii se ocupa NUMAI de suspectii cu gradul de urmarire 3+."

Sa spuna asa " Membrii Biroului Federal de Investigatii se ocupa de suspectii de urmarire 3+ , iar daca nu exista wanted 3+ , F.B.I se poate ocupa si de wanted 1 - 2 .

Link to comment
Share on other sites

Acum noi dam decat wanted 3+,ei bine nu este bine absolut deloc....propun sa se puna iar wanted 1 si 2 dar nu cu aceleasi cauze...Nu ca as fi nebun dupa bani dar azi un civil mi-a furat motoru...:-s.

Exemplu:

Wanted 1

Furtul unui vehicul

Atacarea unui civil

Necooperare

Wanted 2

Refuzul de a opri la somatia unui politist

Complicitate

Trecerea frauduloasa a vamei

Bogdan nu cred ca cineva da acum 600,700,800,900 sau 1k pe bail....in plus de obicei cei cu wanted 6-7+ nu mai au drept de predare :)).Pe viitor ar fi bine...dar acum nu.

Link to comment
Share on other sites

Acum noi dam decat wanted 3+,ei bine nu este bine absolut deloc....propun sa se puna iar wanted 1 si 2 dar nu cu aceleasi cauze...Nu ca as fi nebun dupa bani dar azi un civil mi-a furat motoru...:-s.

Exemplu:

Wanted 1

Furtul unui vehicul

Atacarea unui civil

Necooperare

Wanted 2

Refuzul de a opri la somatia unui politist

Complicitate

Trecerea frauduloasa a vamei

Bogdan nu cred ca cineva da acum 600,700,800,900 sau 1k pe bail....in plus de obicei cei cu wanted 6-7+ nu mai au drept de predare :)).Pe viitor ar fi bine...dar acum nu.

Nu am vazut ca ni s-a pus wanted 2.Nu zice nimeni nimic despre wanted 1?

Link to comment
Share on other sites

Guest Dragos.

FBI-ul ar trebui sa se ocupe , acum ca exista si arm dealer , si de treficul de arme . Wanted list-ul sa fie comun peste tot , nu se stie cum mergi si vezi un caz de wanted 1 . Ce faci ? Doar nu lasi oamenii de capul lor .

Tocmai de aceea s-a restrans si wanted listul, pentru ca fiecare factiune ce apartine fortelor de ordine sa se ocupe de ceea ce trebuie, de exemplu noi : droguri, NG : w5 +,controale vamale,etc. PD : trafic de arme,furturi, bla bla, intelegi tu.

La orice caz asistati si nu puteti d.p.d.v regulamentar sa actionati faceti SS si spuneti unui PD/NG (in functie de caz) sa se ocupe,mentionati eventual si ca aveti dovezi pentru siguranta acelui PD/NG, sper sa fie inteles odata pentru totdeauna !

FBI-ul sa aibe drept de /frisk fara a fii un politist la fata locului .

+ n-a raspuns nici un lider la propunerea mea de mai sus .

Acelasi raspuns ca mai sus, ramane asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dragos.

putea fi adaugata demult acea lista dar mai sunt si interioare care nu mai exista pe server gen GSLS;GSLV;restaurantul,etc si trebuie refacuta. Daca o poate reface cineva completa si corecta o vom posta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Razvan

Sugerez sa se scoata regula ce nu`ti permite sa te duci dupa Wanted de unul singur. Daca colegii tai stau AFK si nu au chef sa fugareasca suspectii, ce faci ? Astepti pana ce le scade Wanted`ul ? Adica cat timp ma duc sa arestez un singur suspect de unul singur si nu 5 deodata ( pentru a nu fii Rambo ), nu vad care`i problema.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Razvan

Am uitat sa mentionez un lucru foarte important, sa ne putem duce singuri cand suntem maxim 3 - 4 F.B.I. ON. Sorry. :)

Link to comment
Share on other sites

Propun sa nu se mai dea w4+6 = 10 cop atack+cop kill ! Si sa nu se mai dea wanted decat in momentul in care ai vazut nick-ul celui care te-a atacat , nu dai wanted dupa find sau chat-ul politiei ! Imaginati-va daca era sv 300/300 cate crime se faceau si cate wanted-uri gresite dupa chat-ul politiei se dadeau !

Link to comment
Share on other sites

Nu propui asta aici, ci la "Sugestii", dar hai sa iti raspund pentru ca nu ma pot abtine. Tu vrei sa se schimbe regulamentul incat sa mergi pe strada, sa omori cat vrei si ce vrei si sa nu patesti nimic.

Propun sa nu se mai dea w4+6 = 10 cop atack+cop kill

De ce? Pai daca tu imi ataci un coleg primesti wanted 4 cu motivul "cop atack", apoi daca mai omori un alt politist e logic ca primesti wanted 6 pentru "cop kill". Asa ce faci, iei wanted 4 si omori cati politisti vrei tu, si vei primi aceeasi pedeapsa?

Si sa nu se mai dea wanted decat in momentul in care ai vazut nick-ul celui care te-a atacat

Daca tu vii langa mine, iti vad nick-ul, iti vad skin-ul, apoi te indepartezi cativa metri incat eu sa nu-ti mai vad nick-ul si ma ataci, cum sa nu-ti dau wanted daca eu stiu sigur ca esti tu? Pune-te in locul meu. Ti se pare normal?

nu dai wanted dupa find sau chat-ul politiei

Nu se da wanted prin comanda /find, este strict interzis asta, scrie si in regulamentele departamentulor de politie.

sau chat-ul politiei

Sa inteleg ca tu vrei sa nu mai primesti wanted de la politisti atunci cand omori langa ei daca primesti de la server automat pentru "omor premeditat". Noi politistii ce o sa facem, o sa ne uitam la tine cum omori langa noi? De aia sunt facute regulamentele alea si cu lista gradelor de urmarile.

Intrebarile de mai sus sunt retorice, deci nu te mai obosi sa raspunzi pentru ca nu este nevoie. Si te sfatuiesc sa nu mai postezi nicaieri aceste "uimitoare sugestii" pentru ca nu se va schimba nimic, dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Am postat aici pentru ca sunt propuneri pt schimbari regulament fbi , nu propuneri script sau mai stiu eu ce altceva. Si scuza-ma ca iti dau reply dar nu m-am putut abtine cand am vazut ca tu chiar nu ai inteles concret ideea mea. Ti-ai facut o opinie complet opusa de ceea ce vreau eu sa exprim aici. Asa ca iti explic dupa cum urmeaza :

Nu propui asta aici, ci la "Sugestii", dar hai sa iti raspund pentru ca nu ma pot abtine. Tu vrei sa se schimbe regulamentul incat sa mergi pe strada, sa omori cat vrei si ce vrei si sa nu patesti nimic.

Nu vreau sa merg pe strada si sa omor fara sa patesc nimic , vreau corectitudine si sa ajung la jail pe merit nu pe lipsa de fair/role play si comenzi date aiurea.

Propun sa nu se mai dea w4+6 = 10 cop atack+cop kill

De ce? Pai daca tu imi ataci un coleg primesti wanted 4 cu motivul "cop atack", apoi daca mai omori un alt politist e logic ca primesti wanted 6 pentru "cop kill". Asa ce faci, iei wanted 4 si omori cati politisti vrei tu, si vei primi aceeasi pedeapsa?.

Situatia care ai spus-o tu este diferita de situatia pentru care cer eu schimbarea.. eu te atac doar pe tine , tu esti singur fara coleg , in timp ce te atac nu apuci sa dai comanda de cop atack pt ca imi raspunzi atacului si eu te omor , tu in spawn imi dai direct w10 , ti se pare corecta treaba asta ?

Si sa nu se mai dea wanted decat in momentul in care ai vazut nick-ul celui care te-a atacat

Daca tu vii langa mine, iti vad nick-ul, iti vad skin-ul, apoi te indepartezi cativa metri incat eu sa nu-ti mai vad nick-ul si ma ataci, cum sa nu-ti dau wanted daca eu stiu sigur ca esti tu? Pune-te in locul meu. Ti se pare normal?

Eu nu vin si nu sunt langa tine deloc ! te atac de la distanta , imi vezi skinul asemanator cu al multor altor playeri , te omor , tu vezi pe chat-ul politie cine a comis o crima in acel moment si imi acorzi wanted . Ti se pare corect?

nu dai wanted dupa find sau chat-ul politiei

Nu se da wanted prin comanda /find, este strict interzis asta, scrie si in regulamentele departamentulor de politie.

Daca imi intelegi punctul de vedere , pentru mine a acorda wanted dupa chat-ul politiei fara a fi in acel moment langa suspect , este acelas lucru cu a acorda wanted dupa find.

sau chat-ul politiei

Sa inteleg ca tu vrei sa nu mai primesti wanted de la politisti atunci cand omori langa ei daca primesti de la server automat pentru "omor premeditat". Noi politistii ce o sa facem, o sa ne uitam la tine cum omori langa noi? De aia sunt facute regulamentele alea si cu lista gradelor de urmarile.

Eu NU omor langa voi , eu va omor pe voi de la o distanta considerabila de la care voi nu imi vedeti nick-ul si nu stiti ca am fost eu , doar banuiti dupa chat-ul politiei , nu omor civili langa voi sau mai stiu eu la ce altceva te-ai gandit tu cand mi-ai raspuns . Exact ceea ce iti explicam si mai sus , eu nu iti stiu tie nick-ul pt ca esti foarte departe , sunt intr-un gang war si vad cops ca se apropie , incep sa ii atac inainte ca ei sa ajunga langa mine ! Ei nu apuca sa imi vada nick-ul , dar eu primesc wanted dupa chat-ul politiei , nu mi se pare deloc normal si corect ! intelegi ideea mea ?

Intrebarile de mai sus sunt retorice, deci nu te mai obosi sa raspunzi pentru ca nu este nevoie. Si te sfatuiesc sa nu mai postezi nicaieri aceste "uimitoare sugestii" pentru ca nu se va schimba nimic, dupa parerea mea.

Parerea ta conteaza ,cel putin pentru mine , si sper ca si tu sa intelegi pararea mea exact cum vreau eu sa o exprim in situatiile care le-am descris .

"Uimitoarele sugestii" care le postez aici nu cauta in nici un fel sa stimuleze dm-ul ci doar sa invoce fair-playul si o sansa REALA celor din gang-uri.

Link to comment
Share on other sites

Te-am rugat frumos sa nu mai postezi aici, imi dai de inteles ca tu ai ceva cu FBI din moment ce vrei sa se modifice doar regulamentul nostru.

Pe asta se bazeaza factiunea noastra, asta e meseria noastra. Daca s-ar schimba regulamentul asa cum doresti tu, noi ar trebui sa stam in spawn si sa frecam menta.

E foarte bine asa cum e acum, nu s-a plans nimeni de asta, iar daca vreun membru a incalcat regulamentul a fost pedepsit. Subiect inchis, te rog sa te abtii sa mai postezi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...