Jump to content
Andu

Criminal în serie care vâneaz? îndr?gosti?i

Recommended Posts

e de belea cu voi ,voi chear traiti intro lume virtuala,

omul ala are un motiv pentru cea ce face ,si daca e un nebun nu conteaza ,lumea din ziua de azi tot ce vedeti este rezultatul unei lupti pentru supravetuire.

daca omu nu face parte din sistemul vostru daca nu e de acord cu voi inseamna ca e nebun etc pentru ca voi vedeti lucrurile doar din punctul vostru de vedere.

cum un om omoara un porc pentru al manca si nu e acuzat de omor asa si asta ii omoara pentru a face un fikifiki

deci pe scurt nui sf lumii ca unu omoara cateva persoane ,si nici gestul lui nui ceva deosebit .

sper s-o prinda ala pe sor-ta .. sa-i dea capace si dupa aia sa o impuste in cap..

dupa asta sa mai treci pe aici sa ne spui cat de absolut normal este sa fii ucis/a pentru frikifriki.

Link to comment

e de belea cu voi ,voi chear traiti intro lume virtuala,

omul ala are un motiv pentru cea ce face ,si daca e un nebun nu conteaza ,lumea din ziua de azi tot ce vedeti este rezultatul unei lupti pentru supravetuire.

daca omu nu face parte din sistemul vostru daca nu e de acord cu voi inseamna ca e nebun etc pentru ca voi vedeti lucrurile doar din punctul vostru de vedere.

cum un om omoara un porc pentru al manca si nu e acuzat de omor asa si asta ii omoara pentru a face un fikifiki

deci pe scurt nui sf lumii ca unu omoara cateva persoane ,si nici gestul lui nui ceva deosebit .

Esti din R.M. ?

ce legatura are? nus

eu comentez stirile fara sa jignesc pe careva ,daca naveti capacitatea de a ne contrzice intro admosfera amiabila nu cred ca sunteti in stare sa judecati pe alti.

rezumatul acestei stiri este ceva normal ,daca va e frica stati in casa pana il prinde :))

FallOutGirl nu numai pe soramea si pe tot neamul meu poate sal omoare ca este egal cu zero

o data ce sia pus in cap ceva se va opri ca vreti voi? :))

  • Upvote 1
Link to comment

ce legatura are? nus

eu comentez stirile fara sa jignesc pe careva ,daca naveti capacitatea de a ne contrzice intro admosfera amiabila nu cred ca sunteti in stare sa judecati pe alti.

rezumatul acestei stiri este ceva normal ,daca va e frica stati in casa pana il prinde :))

R.M. = Republica Moldova

Warn Up!

Edited by Tybork
  • Downvote 1
Link to comment
Guest Antikrist

e de belea cu voi ,voi chear traiti intro lume virtuala,

omul ala are un motiv pentru cea ce face ,si daca e un nebun nu conteaza ,lumea din ziua de azi tot ce vedeti este rezultatul unei lupti pentru supravetuire.

daca omu nu face parte din sistemul vostru daca nu e de acord cu voi inseamna ca e nebun etc pentru ca voi vedeti lucrurile doar din punctul vostru de vedere.

cum un om omoara un porc pentru al manca si nu e acuzat de omor asa si asta ii omoara pentru a face un fikifiki

deci pe scurt nui sf lumii ca unu omoara cateva persoane ,si nici gestul lui nui ceva deosebit .

Esti din R.M. ?

ce legatura are? nus

eu comentez stirile fara sa jignesc pe careva ,daca naveti capacitatea de a ne contrzice intro admosfera amiabila nu cred ca sunteti in stare sa judecati pe alti.

rezumatul acestei stiri este ceva normal ,daca va e frica stati in casa pana il prinde :))

FallOutGirl nu numai pe soramea si pe tot neamul meu poate sal omoare ca este egal cu zero

o data ce sia pus in cap ceva se va opri ca vreti voi? :))

da, vad; tu comentezi stirile fara ca macar sa le citesti.

Sa ma mai mire faptul ca Tatal Nostru din Ceruri...e un agramat?

Sfatul meu...inainte sa mai critici o stire(pe care oricum nu o intelegi) mai treci pe la scoala.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Guest Antikrist

' date='04 April 2011 - 01:49' timestamp='1301874556' post='5712816']

mi se pare un retard mintal unu care face asa ceva..

#PS: referitor la ceea ce se discuta mai sus..credeti ca Romania e mai presus ca Rep. Moldova?suntem si noi pe aproape cu "animalele" noastre :-j

Bai poate e si el cu capu'....

nu-l mai criticati atata; oricum nu a facut mari ravagii....

Link to comment

Daca il prinde o sa intre la parnaie pe viata ori va fi executat ..

Cine anume crezi ca se risca sa-l execute?

Dupa modul in care opereaza o fi un fan (copy cat) al criminalului in serie Zodiac, deci nimic special decat faptul ca e un bolnav psihic.

  • Upvote 1
Link to comment

Daca il prinde o sa intre la parnaie pe viata ori va fi executat ..

Cine anume crezi ca se risca sa-l execute?

Dupa modul in care opereaza o fi un fan (copy cat) al criminalului in serie Zodiac, deci nimic special decat faptul ca e un bolnav psihic.

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

sunt atatea cazuri care se vede clar ca acestia sunt mai destepti decat politia :))

la prins pana la urma?

  • Downvote 1
Link to comment

Daca il prinde o sa intre la parnaie pe viata ori va fi executat ..

Cine anume crezi ca se risca sa-l execute?

Dupa modul in care opereaza o fi un fan (copy cat) al criminalului in serie Zodiac, deci nimic special decat faptul ca e un bolnav psihic.

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

sunt atatea cazuri care se vede clar ca acestia sunt mai destepti decat politia :))

la prins pana la urma?

Am impresia ca avea dreptate Antikrist ,tu chiar postezi aiurea. Interesant e cum poti tu sa-l contrazici pe Mehico care este in cunostinta de cauza ( din cate stiam eu studiaza la Drept) si cum poti debita asemenea prostii . Cineva crezi ca se apuca de ucis doar din "plictiseala si pt ca vrea aventura la maxim"?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment

Daca il prinde o sa intre la parnaie pe viata ori va fi executat ..

Cine anume crezi ca se risca sa-l execute?

Dupa modul in care opereaza o fi un fan (copy cat) al criminalului in serie Zodiac, deci nimic special decat faptul ca e un bolnav psihic.

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

sunt atatea cazuri care se vede clar ca acestia sunt mai destepti decat politia :))

la prins pana la urma?

Am impresia ca avea dreptate Antikrist ,tu chiar postezi aiurea. Interesant e cum poti tu sa-l contrazici pe Mehico care este in cunostinta de cauza ( din cate stiam eu studiaza la Drept) si cum poti debita asemenea prostii . Cineva crezi ca se apuca de ucis doar din "plictiseala si pt ca vrea aventura la maxim"?

decat sa stati pe netu asta aiurea mai bine documentativa ,daca de citit carti naveti bani/timp

eu vad prin multe posturi ca uni chear habarnau de lumea in care traim sa-u chear sunteti de pe alta planeta.

pana si ultimul prost vede la tv cate crime se comit DOAR in Romania +alea care nu se arata la tv,de care voi nici nu visati.

nu stiam ca trebe sa fiu student la drept ca sa spui unele lucruri normale care se petrec de mii de ani pe tera

nu degeaba au pus imnul desteaptate Romane ,uni chear viseaza de cand e nescut si pana vine altu si ii ia glanda .

la prins pana la urma ca am pierdut stirile :)

Link to comment

Daca il prinde o sa intre la parnaie pe viata ori va fi executat ..

Cine anume crezi ca se risca sa-l execute?

Dupa modul in care opereaza o fi un fan (copy cat) al criminalului in serie Zodiac, deci nimic special decat faptul ca e un bolnav psihic.

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

sunt atatea cazuri care se vede clar ca acestia sunt mai destepti decat politia :))

la prins pana la urma?

De ce cred eu ca o persoana care urmareste adolescenti indragostiti in locuri indepartate, lipsite de "civilizatie", violeaza fetele in fata prietenilor lor, iar ulterior ii impusca pe amandoi ar fi bolnava psihic? Faptul ca e dereglat psihic mi se pare prima concluzie pertinenta pe care o poti trage. Daca o impusca mai intai pe fata, iar in fata prietenului ei i-ar fi violat cadavrul tot normal la cap l-ai fi considerat?

Cand vorbim de tulburarea lui psihica nu ne intrebam ce l-a impins sa faca asta, fie ca era plictisit, fie ca vrea senzatii tari sau efectua un ritual satanic, ci ne intrebam cum de a putut face una ca asta. In marea majoritate a cazurilor, oamenii se nasc normali si e in natura unui om normal sa nu poata ucide o alta persoana. Faptul ca un criminal in serie ucide adolescenti si violeaza fete e o dovada clara ca la nivelul creierului prezinta unele disfunctii. HH Holmes era un tip perfect lucid si inteligent, dar asta nu l-a oprit sa-si construiasca propriul hotel de ucis oameni. Vera Renczi era o femeie desteapta si foarte plictisita, iar in subsolul casei sale in care erau rezemate de pereti 35 de sicrie de zinc continand 2 fosti soti, 32 de iubiti si pe copilul sau, deseori mergea si se delecta cu mirosul si ambianta de acolo. Tot normala e?

Cat despre ultimul tau post... nu l-am inteles.

Link to comment

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

daca admiti faptul ca motivul crimei a fost plictiseala, atunci trebuie sa admiti si ca omul respectiv nu are un psihic prea sanatos. daca ii omora pentru bani, se putea spunel ca era aproape sanatos. in conditiile in care societatea te-a invatat ca oamenii nu se omoara cu consecinta de a fi pedepsit, iar tu nesocotesti regula asta, inseamna ca n-ai fost in stare s-o asimilezi, sau daca ai facut-o, n-ai fost in stare s-o intelegi, ori asta inseamna ca nu mai ai ratiune.

Link to comment

Ce nick are pe Facebook ??

epic :rofl2:

Nustiu de ce credeti neaparat ca cineva care face crime este si bolnav psihic,poate se plictiseste vrea aventura la maxim

daca admiti faptul ca motivul crimei a fost plictiseala, atunci trebuie sa admiti si ca omul respectiv nu are un psihic prea sanatos. daca ii omora pentru bani, se putea spunel ca era aproape sanatos. in conditiile in care societatea te-a invatat ca oamenii nu se omoara cu consecinta de a fi pedepsit, iar tu nesocotesti regula asta, inseamna ca n-ai fost in stare s-o asimilezi, sau daca ai facut-o, n-ai fost in stare s-o intelegi, ori asta inseamna ca nu mai ai ratiune.

m?, are dreptate dumnezeu din punct de vedere al logicii

un om are pofte, nevoi, necesit??i ?i printre astea po?i include ?i crima sau violul. doar pentru c? a f?cut asta nu înseamn? c? e instabil psihic.... nu a mai rezistat tenta?iei, nevoii ?i a f?cut ce a f?cut

probabil o s? zici c? putea s? se ab?in?. uite c? a ales s? nu se mai ab?in?

nu caut s?-i iau ap?rarea criminalului dar prea se ?tampileaz? astfel de oameni cu 'instabilitate psihic?'

din cauza unor oameni ca voi ei ajung la o unitate de tratare a psihicului de unde scap? în câ?iva ani în loc s? primeasc? pedeapsa meritat? în pu?c?rie pentru c? majoritatea criminalilor sunt foarte con?tien?i de ceea ce fac dar 'de?tep?i' ca voi se gr?besc repede s? le dea ?tampila de bolnav :)

sunt oameni ca oricare dintre noi care au ales s? nu se ab?in?. dac? au înc?lcat ceva, s? pl?teasc?

s? nu v? aud c? voi ave?i doar gânduri pa?nice :-j

Link to comment

m?, are dreptate dumnezeu din punct de vedere al logicii

un om are pofte, nevoi, necesit??i ?i printre astea po?i include ?i crima sau violul. doar pentru c? a f?cut asta nu înseamn? c? e instabil psihic.... nu a mai rezistat tenta?iei, nevoii ?i a f?cut ce a f?cut

probabil o s? zici c? putea s? se ab?in?. uite c? a ales s? nu se mai ab?in?

bine, sa zicem ca violul poate fi justificat, dar crimele atroce ce nevoi satisfac? ce nevoie satisface violul si uciderea unei fete in fata prietenului ei?

Link to comment

m?, are dreptate dumnezeu din punct de vedere al logicii

un om are pofte, nevoi, necesit??i ?i printre astea po?i include ?i crima sau violul. doar pentru c? a f?cut asta nu înseamn? c? e instabil psihic.... nu a mai rezistat tenta?iei, nevoii ?i a f?cut ce a f?cut

probabil o s? zici c? putea s? se ab?in?. uite c? a ales s? nu se mai ab?in?

bine, sa zicem ca violul poate fi justificat, dar crimele atroce ce nevoi satisfac? ce nevoie satisface violul si uciderea unei fete in fata prietenului ei?

nevoi macabre :-?? doar pentru c? e macabru nu înseamn? c? nu e nevoie

pentru astfel de nevoi, "pofte" se pl?te?te cu închisoarea

treaba cu instabilitatea psihic? e ad?postul legal perfect pentru un criminal ?i e o prostie

pe baza unei astfel de ap?r?ri mai tr?iesc ?i avoca?ii din oficiu, cu o prelungire de judecare pentru a stabili dac? a fost con?tient sau nu

chestia e c? unii mai ?i câ?tig? ?i în loc s? stea în închisoare, omul st? într-o clinic? psihiatric? cu pedeaps? redus? ?i posibilitatea de a ie?i mult mai repede afar? dac? se "vindec? de boala psihic?" pe care o "are"

Link to comment

m?, are dreptate dumnezeu din punct de vedere al logicii

un om are pofte, nevoi, necesit??i ?i printre astea po?i include ?i crima sau violul. doar pentru c? a f?cut asta nu înseamn? c? e instabil psihic.... nu a mai rezistat tenta?iei, nevoii ?i a f?cut ce a f?cut

probabil o s? zici c? putea s? se ab?in?. uite c? a ales s? nu se mai ab?in?

bine, sa zicem ca violul poate fi justificat, dar crimele atroce ce nevoi satisfac? ce nevoie satisface violul si uciderea unei fete in fata prietenului ei?

nevoi macabre :-?? doar pentru c? e macabru nu înseamn? c? nu e nevoie

pentru astfel de nevoi, "pofte" se pl?te?te cu închisoarea

treaba cu instabilitatea psihic? e ad?postul legal perfect pentru un criminal ?i e o prostie

pe baza unei astfel de ap?r?ri mai tr?iesc ?i avoca?ii din oficiu, cu o prelungire de judecare pentru a stabili dac? a fost con?tient sau nu

chestia e c? unii mai ?i câ?tig? ?i în loc s? stea în închisoare, omul st? într-o clinic? psihiatric? cu pedeaps? redus? ?i posibilitatea de a ie?i mult mai repede afar? dac? se "vindec? de boala psihic?" pe care o "are"

Cum ar putea scapa oricat de bolnav psihic ar fi? Nu cred ca este cazul lui,nu cred ca poate scapa doar cu o internare intr-o clinica tinand cont de cate victime a ucis.

Link to comment

m?, are dreptate dumnezeu din punct de vedere al logicii

un om are pofte, nevoi, necesit??i ?i printre astea po?i include ?i crima sau violul. doar pentru c? a f?cut asta nu înseamn? c? e instabil psihic.... nu a mai rezistat tenta?iei, nevoii ?i a f?cut ce a f?cut

probabil o s? zici c? putea s? se ab?in?. uite c? a ales s? nu se mai ab?in?

bine, sa zicem ca violul poate fi justificat, dar crimele atroce ce nevoi satisfac? ce nevoie satisface violul si uciderea unei fete in fata prietenului ei?

nevoi macabre :-?? doar pentru c? e macabru nu înseamn? c? nu e nevoie

pentru astfel de nevoi, "pofte" se pl?te?te cu închisoarea

treaba cu instabilitatea psihic? e ad?postul legal perfect pentru un criminal ?i e o prostie

pe baza unei astfel de ap?r?ri mai tr?iesc ?i avoca?ii din oficiu, cu o prelungire de judecare pentru a stabili dac? a fost con?tient sau nu

chestia e c? unii mai ?i câ?tig? ?i în loc s? stea în închisoare, omul st? într-o clinic? psihiatric? cu pedeaps? redus? ?i posibilitatea de a ie?i mult mai repede afar? dac? se "vindec? de boala psihic?" pe care o "are"

a, nu. in niciun caz n-as vrea sa se considere ca un astfel de individ are efectiv o boala psihica atat de grava ce-l face sa actioneze fara discernamant si din cauza asta sa fie bagat la spitalul de nebuni, dar un om cu nevoi macabre nu poate fi considerat sanatos. instabilitatea psihica nu e dovada de sanatate mintala.

in plus, n-ar fi nimic rau in faptul ca in loc sa-l bage la inchisoare, il interneaza intr-un spital de specialitate cu regim de detentie, dar din lipsa banilor si a medicamentolor din aceste spitale, multi sunt eliberati "sub tratament". legea permite asta.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...