Jump to content
mau

Franta, gata sa atace Libia in cateva ore.

Recommended Posts

cati dintre voi cred ca saddam hussein era terorist si ca poporul lui voia "libertatea" si "democratia" pe care o ofera americanii (ca tot ei sunt implicati si in libia).??

eu cred ca ASTA se intampla cu Libia.

Link to comment

Romanii in general sunt prosti,ei nu stiu prima regina a Angliei si tu ii intrebi de Libia..

Nu se rezuma la bani,de ce? ONU si NATO sunt 2 organizatii care defapt au acelasi scop,panicarea lumii.

Gaddafi e o marioneta ce apartine americanilor,doar ca sa faca musulmanii teroristi de ras.

Deci eu am eliminat : protectia civila si banii.

Ce ramane? Uciderea musulmanilor,panicarea lumii ==>> World War 3 ==>> End of the world.

Link to comment

Eu zic ca mai bine priviti ce se intampla si ce se va intampla.

Toti va dati cu pareri dupa pareri vin critici dupa critici certuri si tot asa.

Eu am spus decand revoltele dabia incepeau ca probabil se va termina cu un razboi care americanu v-a intervenii

Daca libienii vor castiga aceasta revolta unde s-a varsat mult sange,cine va urma dupa ei?

In Egipt nu a fost o revolta asa sangeroasa dar a dat putere si speranta in democratie multor tari..

Se aude si se zvoneste ca,China se pregateste si ea de revolte..dar pana atunci sa vedem ce se v-a intampla cu Libia,daca Gadhafi a fost atat de dur pentru ca este foarte obsedat de securitate de putere a decis sa se ajunga pana aici si continua sa ameninte tara ca daca nu va inceta va arde din temelii inseamna ca nu va iesii bine,cel mai precis s-ar termina intr-un razboi unde americanii cu siguranta vor intervenii unde exista zvonuri ca se pregatesc.

Bine inteles ca au intervenit critici la asa ceva,ca nu are cum ca nu stiu ce.

Daca NATO intervine automat intervine si Romania dupa declaratia din seara asta a lui Traian BAsescu,ar fii bine ca sa nu intervina tarile arabe,ca va spun de acum ca nu va fii bine,bineinteles stau si privesc decat ce spuneti si cand se va intampla o sa mai dau cate-un reply,nu are rost sa mai spun altele pe care multi nu le cunosc si cand explici sau spui cate ceva sar in sus ca cunosc ei sau nu cred sau cine stie ce bazaconii.

Link to comment

Romanii in general sunt prosti,ei nu stiu prima regina a Angliei si tu ii intrebi de Libia..

Nu se rezuma la bani,de ce? ONU si NATO sunt 2 organizatii care defapt au acelasi scop,panicarea lumii. (1)

Gaddafi e o marioneta ce apartine americanilor,doar ca sa faca musulmanii teroristi de ras.

Deci eu am eliminat : protectia civila si banii.

Ce ramane? Uciderea musulmanilor,panicarea lumii ==>> World War 3 ==>> End of the world.(2)

Vad ca ai facut o legatura intre (1) si (2) , nu inteleg , de ce ar vrea ONU si NATO "End of the world" ? sau stai scuza-ma , tu te-ai gandit ca uciderea musulmanilor si panicarea lumii duce la ww3 implicit end of the world , omagaaaaaa , ce destept esti , te-ai gandit la asta inaintea lor , geez , cat puteti abera pe aici fratilor , de unde iesiti?

Link to comment

Este incredibil ceea ce se intampla.

Nu imi vine sa cred ca in 2011 unii pot rezolva problemele asa, asta in cazul in care traim intr-o era unde promovarea comunicarii este ridicata in slavi peste tot!!!

Si tampitul ala de Ghaddafi prefera sa-si macelareasca poporul pentru inca un gram de putere.

Link to comment

Daca toti am gandi la fel atunci care va fii diferenta intre noi?Probabil tot fizicu.

Daca tot comentam despre razboaie haideti sa comentam despre ce se petrece in prezent eventual in trecut,nu se stie ce rasturnare de situatie va fii maine sau cine stie poate ca maine va fii stearsa Libia de pe harta,poate colonelul Gaddafi anunta ca se preda si razboiul inceteaza si tot asa ne putem duce cu gandul mult.

Sa vedem ce se petrece,am inteles ca in seara asta este intalnire de urgenta ONU,vestea buna este ca NATO nu se implica deocamdata.

Putin probabil unul dintre fii lui Gaddafi a fost ucis,nu se stie cand se va rascula toata lumea araba,atunci va fii dezastru.

Link to comment

cine a spus asta? eu unul nu am gasit nici pe internet si nici la tv nu am vazut ceva legat de asta...

Am vazut si eu pe b1tv trecand asa prin programe si era scris ceva gen "Romania impotriva lui Ghaddafi" , n-am citit/ascultat mai mult ca incepuse top gear :lol: .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...