Jump to content
Razvan

Mafia 14 - "Die Glocke"

Recommended Posts

Incepe ziua!

La 2 trebuie sa fiu la ETH si nu prea am timp de palavre, asa ca ramaneti in aceeasi cabana.

Day facts:

-moare lucian, asistenta frantuzoaica. <cel cu morfina de ieri>

-moare ofiterul britanic, k.catalina impuscata cu sange rege. <era politist>

-moare personajul principal, liquidlove, psy. Acuma altcineva are obiectul..

oameni ramasi in viata:

superstar

lukl

darkness03

dark_

equi

southboy

2pac

memmo

rapture

irnk

nathaniel

falloutgirl

komisaru

crazykid

blk

thor.

wanksta

daddyyankee

narcisa

Conditia de linsare: sa se strange cel putin 10 voturi impotriva unei persoane la sfarsit de zi.

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

liquid era psihopat?

El l-a omorat pe Lucian?

Cum a murit liquid?

Obiectul l-a luat cine l-a omorat pe liquid ?

Link to comment
Share on other sites

haha , acum ma eviti si te rogi de falloutgirl si de lucian sa ma voteze ? slabut rau, ce sa zic . daca ai crede ca sunt mafiot,dar tu nu ma votezi de asta, ma votezi asa la misto , nu ar trebui sa ai nicio retinere sa iti asumi greselile daca nu am rol negativ . sa-l investigheze cineva la noapte pls

pac pac si l-am votat din nou - VOTEZ DARKNESS

(atitudine aiurea, de mafiot -cred eu)

ps; sper sa mai apuc sa mai citesc odata inainte sa se incheie ziua ... caci o sa fiu plecat

Votati ca mine fratii mei! - cu incredere ca se poate!

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

rapture prea acuza fara a avea indicii....

Ori stie ceva ori vrea sa scape de el....

Dubios.....

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Eu l-am investigat si se pare ca e inarmat.

Va spun ce stiu, nu acuz!

Inarmat si acuza pe cineva fara a prezenta dovezi....

:)

Link to comment
Share on other sites

Deci avem de ales intre Rapture si Darkness..

Eu vad asa problema: Daca il votam pe Darkness si e mafiot inseamna ca Rapture e de partea noastra, a celor buni.. Daca nu, inseamna ca minte si ziua urmatoare clar el va fi executat!

Daca il votam pe Rapture.. riscam sa pierdem un politist.. iar daca e politist ziua urmatoare pica Darkness..

Ne riscam sa il credem pe Rapture? Eu una nu cred ca ar sari asa in fata daca ar fi mafiot.. Are cineva alte piste ? :)

Link to comment
Share on other sites

Deci avem de ales intre Rapture si Darkness..

Eu vad asa problema: Daca il votam pe Darkness si e mafiot inseamna ca Rapture e de partea noastra, a celor buni.. Daca nu, inseamna ca minte si ziua urmatoare clar el va fi executat!

Daca il votam pe Rapture.. riscam sa pierdem un politist.. iar daca e politist ziua urmatoare pica Darkness..

Ne riscam sa il credem pe Rapture? Eu una nu cred ca ar sari asa in fata daca ar fi mafiot.. Are cineva alte piste ? :)

despre rapture stim ca este inarmat si ma acuza asa fara nicio noima , eu n-am sa-l votez momentan deoarece nu ma arunc asa aiurea ( ca el )

Link to comment
Share on other sites

De ce? Vrei sa ii omori tu?

Fiecare intelege ce vrea se pare.

Hai sa iti explic mai pe indelete.

iese un politist si zice "ala e mafiot, votati-l"

oamenii voteaza

se adevereste ca e mafiot si vine noaptea

doctorul apara politistul

mafia ataca politistul

nu moare nimeni

????

profit

Pot sa-ti fac si o schema daca vrei :P

Link to comment
Share on other sites

Eu tind sa cred ca e ceva neinregula cu Darkness...Dar o sa ma abtin de la vot pentru ca nu avem voie sa gresim din moment ce ne-a murit un politist.

@Rapture - Niste argumente mai puternice poate ar ajuta la votarea lui.

Stiti care e partea nasoala.Ca in jocu asta daca gresesti ai murit.Deci prefer sa stau si sa gandesc decat sa ma arunc la concluzii...

Link to comment
Share on other sites

tu vrei sa votezi doar ca " e stupid si se agita degeaba " ? scoti un om doar asa ca ti-a venit tie ? n-am sa te atac asa cum ai facut tu ca n-are rost ...

ahaha , esti chiar penibil dar fie , daca nu sunt mafiot te sinucizi maine ?

te bagi ma? eu sunt dispus sa ma votez astfel incat sa am instant si tu sa te sinucizi instant daca nu am rol negativ , e ok ? te sinucizi imediat dupa ce afli ca nu's mafiot?

o intrebare am : tu ma votezi pentru ca crezi ca sunt mafiot sau ca ai ceva cu mine/cu felul in care joc ?

haha , acum ma eviti si te rogi de falloutgirl si de lucian sa ma voteze ? slabut rau, ce sa zic . daca ai crede ca sunt mafiot,dar tu nu ma votezi de asta, ma votezi asa la misto , nu ar trebui sa ai nicio retinere sa iti asumi greselile daca nu am rol negativ . sa-l investigheze cineva la noapte pls

despre rapture stim ca este inarmat si ma acuza asa fara nicio noima , eu n-am sa-l votez momentan deoarece nu ma arunc asa aiurea ( ca el )

Te agiti prea mult , incerci sa te scapi si in acelasi timp nu il votezi pe rapture care te acuza pe tine(ca sa nu iesi in evidenta,sau cel putin asa gandesti tu) .

votez darkness

Link to comment
Share on other sites

Oke, l`as vota pe darkness doar pt ca e stupid si se agita degeaba.

Eu unu nu vad sa fi postat pana acum 2pac (daca la el se referea, caci e confuza situatiunea), si asta cu floricele, brizbrizuri, ce pana mea ...?!

Alte optiuni?

Asa ... asta s-a intaplat in prima zi cand toata lumea vorbea aiureli. Dupa ... ?! - pauza.

Sunt de aceeasi parere ...

VOTEZ DARKNESS

i don`t care ..

Basti ma!

Deci ... nu vreti sa votati mediocrilor?

ps; luci hai de voteaza cu mine acilea, ca pe tine oricum nu te voteaza astia maine daca gresim :>

Lasa frate ...

Dc vrei sa fie victime colaterale ?

o intrebare am : tu ma votezi pentru ca crezi ca sunt mafiot sau ca ai ceva cu mine/cu felul in care joc ?

si apoi nu raspunde , vedeti mai jos ca schimba subiectul

Fall, hai voteaza si tu sa se incheie ziua si hai sa facem sex.

pac pac si l-am votat din nou - VOTEZ DARKNESS

(atitudine aiurea, de mafiot -cred eu)

ps; sper sa mai apuc sa mai citesc odata inainte sa se incheie ziua ... caci o sa fiu plecat

Votati ca mine fratii mei! - cu incredere ca se poate!

trageti voi concluziile,mai ales din ce am facut cu bold + ca stim ca este inarmat,avem o pista

votez rapture !

in plus,nici macar nu crede ca sunt mafiot ma voteaza doar pentru ca

e stupid si se agita degeaba.

daca exista vreun politist,fie competent sau incompetent care a facut investigatii sa zica ceva,ca sa ne facem si noi o idee

Link to comment
Share on other sites

Te agiti prea mult , incerci sa te scapi si in acelasi timp nu il votezi pe rapture care te acuza pe tine(ca sa nu iesi in evidenta,sau cel putin asa gandesti tu) .

votez darkness

Nu pot zic ca nu se agita cam mult si pare suspect.Dar nu poti sa il invinovatesti ca nu voteaza pe cineva...

Ipotetic vorbind...Daca eu te votez pe tine,tu ma votezi pe mine doar pentru ca te-am votat pe tine?

Intre timp:

Rapture ,sper ca nu gresesti!

Votez Darkness.

Link to comment
Share on other sites

//Roluri inarmate [chiar daca nu poseda pistol sau cutit ca obiect]

Politist

Agent federal

Comisar

Vetaran

Cartofor

Bodyguard

Gardian

Garda patriotica

Psy

Mafiot

Nas

El consigliere

Sechestrator

Doctorul mafiei

Asasin

trageti voi concluziile,mai ales din ce am facut cu bold + ca stim ca este inarmat,avem o pista

votez rapture !

in plus,nici macar nu crede ca sunt mafiot ma voteaza doar pentru ca

Cum se face ca l-ai votat exact dupa ce am zis eu ca nu l-ai votat ? :lol:

#memo , ce parere ai acum? l-a votat imediat :) a si nu e vorba de asta , ca daca tu ma votezi pe mine , eu te votez pe tine , dar e evidentiat lucrul asta , "nu te votez rapture ca nu vreau sa nush ce" , incearca sa para baiat valabil :D

Edited by lukl
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...