Jump to content
Razvan

Mafia 14 - "Die Glocke"

Recommended Posts

Plot

Dupa cel de-al doilea Razboi Mondial, un soldat neamt ce lupta in Berlin, vazand ca cel de-al doilea Reich are sa cada, omoara un rus si ii fura uniforma. Acest om cutezator, un tanar visator pasionat de stiinta ce-i fusese rapite sperantele, doar pentru a apara niste idei, niste mistere pentru el, vazandu-se liber din nou, dupa atata amar de timp, incearca sa inteleaga motivul pentru care fusese pus la atatea incercari. Cercetant ruinele cladirilor distruse in urma razboilui, gaseste accidental intr-o biblioteca, un buton, ce odata apasat deschidea calea unui tunel secret. Urmand acel drum se trezeste intr-o camera cu tot soiul de instrumente si aparate care de care mai ciudate. Dintre ele, unul ii fura privirea eroului nostru.. "unul", pe care acest tanar il "rapeste" cu tot cu schitele sale, si incearca sa ii dezluseasca misterul. Dupa cercetari indelungate intr-o casa din oraselul sau natal, Aachen , eroul nostru, descopera ca scopul masinariei "Die Glocke" ar fi chiar calatoria in timp.. Era clar ca masina nu fusese terminata, altfel cum se explica faptul ca nazistii nu s-au intors in timp pentru a remedia greselile facute? El era cel care trebuia sa repare masinaria, el era cel care trebuia sa castige razboiul.. crezand ca toate misterele i se dezvaluie, mintea-i intunecata de noile "cunostinte" framanta un plan de salvare al celui de-al doilea Reich... Ceea ce nu stia el era faptul ca acuma, in Aachen, se aflau agenti americani, francezi si britanici care lucrau impreuna pentru "capturarea" masinariei. Pe de alta parte, un grup de ofiteri nemti incercau de asemenea sa captureze unealta suprema...

Povestea noastra nu are personaje, dar adevarati eroi ce si-au dat viata pentru ca lumea acesta sa fie ceva mai bun. Si chiar daca au facut-o dupa regula propriilor perceptii, spre deosebire de altii care stau cu mana in san si asteapta, ei au luptat pana la ultimul rasuflu pentru acele idei. Acum tot ce se mai stie despre ei, e numele fiecaruia:

superstar

lukl

darkness03

dark_

liquid

equi

southboy

2pac

memmo

rapture

irnk

nathaniel

falloutgirl

komisaru

lucian

catalina

crazykid

blk

thor.

wanksta

daddyyankee

narcisa

In acesta zi linsarile nu sunt valabile!

>>Scuze pentru intarziere. Cei care nu au dat pm cu "loteria", nu vor primi obiecte!

<<Obiectele se pot folosi o singura data!

>>Plotul o sa evolueze pe parcursul jocului!

<<Exista sau vor exista personaje principale care au sau vor avea puteri speciale. Va voi anunta eu printr-un pm in legatura cu asta.

>>Va rog nu spammati prea mult. Trebuie sa primesc pm din partea celor ce au ghicit rolul cu obiectul pe care si-l aleg, si oricum nu o sa fie prea multi on maine dimineata sau la noapte sa poate trimite tintele pana la 12, iar de la 12 o sa fiu eu plecat, asa ca noaptea o sa inceapa maine la 23:00. Apoi totul isi va lua cursul normal: zi 12:00-23:00, noapte 23:00 - 12:00.

<<Modificare cu linsarile: un caracter va fi linsat doar daca la sfarsitul zilei va acumula cel putin 50% din voturi.*

>>Trimiteti tintele la pm-ul prin care v-am dat rolul.

<<Un pm pentru orice nelamurire, sau add pe mess la silenrazvan.

>>O sa ma ajute Andix cu organizarea acestei editii, eu incep partialele de asta. Oricum, in caz de ceva, andix [alt forumistulmascat] va incheia/incepe el ziua sau va posta situatia in locul meu. Acest fapt nu va afecta gameplay-ul.

<<Am incercat sa echilibrez jocul.. nu stiu cat am reusit.

*am decis asta pentru ca nu e corect ca cineva sa fie linsat la 40% din voturi sau sa fie linsat instant atunci cand nu e on, si implicit nu se poate apara. Oricum e ultimul joc pe care il organizez, so... :P

<<trimit rolurile acuma>>

>>done<<

//Orice obiect poate fi folosit o singura data!!

-vesta / armura

In caz ca esti atacat, in loc sa mori, pierzi vesta. Vei fi instiintat cand pierzi vesta

-pistol

Poti executa un atac nocturn. Esti inarmat. Atunci cand omori pe cineva cu pistolul, a doua zi se va spune ca acea persoana a fost impuscata.

-cutit

Poti executa un atac nocturn. Esti inarmat. Atuni cand omori pe cineva cu pistolul, a doua zi se va spune ca acea persoana a fost gasita intr-o balta de sange. Singurul rol care foloseste cutitul fara sa-l aiba ca obiect este psihopatul.

-lanterna

Daca mori, se va afla cine te-a atacat.

-bani

Poti cumpara votul unui jucator. Ca sa folosesti banii, imi lasi pm pana la sfarsitul zilei cu numele tintei. Odata trimisa tinta nu te mai poti razgandi

-morfina

Daca esti atacat noaptea, ti se prelungeste viata cu inca o zi, caz in care mori la inceputul noptii urmatoare. Daca a murit vreo cineva in casa in care tu ai folosit morfina, se va spune ziua ca este gasita si o sticluta de morfina. Daca se va afla de sticluta de morfina abia in ziua ce precede noapte in care ai sa mori tu, se va spune modul in care ai murit si faptul ca s-a gasit o sticluta goala langa tine.

-detector de metale

Afli daca tinta este inarmata sau nu.

//Roluri inarmate [chiar daca nu poseda pistol sau cutit ca obiect]

Politist

Agent federal

Comisar

Vetaran

Cartofor

Bodyguard

Gardian

Garda patriotica

Psy

Mafiot

Nas

El consigliere

Sechestrator

Doctorul mafiei

Asasin

//Caractere

Unii dintre voi s-ar putea sa aveti "caractere" de care nu sunteti instiintati de catre mine.. Lista caracterelor:

Idiot - voteaza aiurea, aleator.

Actor - nu poate vota decat daca arunca votul decisiv

Milostiv - nu poate sa arunce votul decisiv.

Daca am omis vreo ceva, astept mustrari prin pm sau pe mess :P O noapte placuta, si imi cer inca o data scuze! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

am piramide , am piramide , da' cine-i faraonu? eu sunt faraonuuuu !!!

>>Va rog nu spammati prea mult. Trebuie sa primesc pm din partea celor ce au ghicit rolul cu obiectul pe care si-l aleg, si oricum nu o sa fie prea multi on maine dimineata sau la noapte sa poate trimite tintele pana la 12, iar de la 12 o sa fiu eu plecat, asa ca noaptea o sa inceapa maine la 23:00. Apoi totul isi va lua cursul normal: zi 12:00-23:00, noapte 23:00 - 12:00.

v-am rugat, e neaparata nevoie sa insist? puteti sa va intrebati unul pe altul ce nationalitate sunteti, sa incercati sa obtineti ceva constructiv, puteti sa va salutati, dar va rog nu intreceti limita... am plecat la curs

@luk vorbim pe mess diseara daca e..

am zis mai sus de ce am lasat ziua deschisa. Din seara asta totul isi reia ritmul normal, endofstory.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...