Jump to content
oldGard

Cavaleri apocalipsei

Recommended Posts

Pai daca vrei iti aduc argumente de astea care sa ti le leg de "nefericetele" intamplari cu miile, toate valabile.

Spre ex. daca tot vorbesti de teorii constipationiste sau ... consprationiste, (Dark cum se zice ma ... lamureste-ma ! , in fine sry ... ploua afara si cand ploua devin agitat ) stii de J.P. Morgan care cand s-a nasolit treburili prin America... aia au cumparat banca a Americii care exista de pe la 1800 daca nu ma-nsel , in hal de pret ? Stii ca tot J.P. Morgan cand au cazut gemenele au incasat niste asigurari de vreo 800 de miliarde de dolari (sper ca-mi amintesc bine cifra) ? Pai acum eu sa cred, ca J.P. Morgan e un fel de Satana pe care se jura MO din RObotzii si ca ei sunt in spatele a tot ce inseamna "treburi murdare" ?

App. daca tot esti cu teoriile astea ******** (astept sa ma lamureasca Dark ca mie tot nu-mi vine cuv. exact) n-ar fi misto totusi sa vii si cu niste argumente ceva ... ca asa logic , repet, iti aduc 1000 re variante , atat pro cat si contra. Vino cu ceva dovezi, eventual niste telefoane ascultate, niste mamici ce vorbeau cand isi alaptau fiii, niste oameni de vaza pe plaja in chiloti inregistrati cand puneau tara la cale .. vino cu ceva, si iti promit ca te cred.

dar daca sti atatea sti cred ca toate perosanele pe care la ai enumerat sunt decedate nu ??

eu am facut acest topic sa cer o parere din partea voastra :>

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

dar daca sti atatea sti cred ca toate perosanele pe care la ai enumerat sunt decedate nu ??

eu am facut acest topic sa cer o parere din partea voastra :>

Care persoane sunt decedate? Alea de facusera banca in 1800 sau alea din gemene , sry dar ti-am zis, ninge afara si ma simt lesuit.

Dar ca sa nu fiu om rau cu tine, banuiesc ca tu ai catat pe net Morgan si ai vz cine a fost el, vezi ca J.P. Morgan nu e o persoana, poarta numele .. dar nu e. (Morgan persoana, cred ca e ala de pe cal)

Link to comment
Share on other sites

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc lumea din inturneric si trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

Hai intai sa absolvim gimnaziul si apoi sa ne gandim la teorii conspirationiste . Ok Noua Ordine Mondiala , evrei corupti , lideri ascunsi in spatele mass-media , oameni influenti care manevreaza lumea asta precum un spectacol de 2 lei de marionete .

Ok SI CE? Cui ii pasa?

Ignorance is a bliss .

Nu esti intr-o pozitie importanta si nici n-ai putere sa faci ceva , atunci te intreb eu de ce te agiti in halul asta? Ce rost are ? De ce mi-ar pasa ca vine un asteroid peste 100 de ani si loveste Pamantul? Ca in 50 si ceva de ani resursele de petrol vor seca . De ce sa-mi pese de toate astea? Viata e indeajuns de stresanta pentru a-mi ocupa mintea cu astfel de rahaturi .

Sa-ti mai raspund la o intrebare . Dezbateri . Daca aici dezbatem diferite teme . Discutam in liniste si ne exprimam propriile idei . Vezi tu insa ceea ce vrei tu sa dezbatem n-are o noima . Asa cum se numesc , teoriile conspirationiste raman doar teorii . Ca poate cineva exista si manipuleaza tot? Exista a existat dintotdeauna cineva care conducea lumea . Nu e nimic nou si interesant .

Link to comment
Share on other sites

ce mi se pare interesant e placerea omului de a face observati chiar daca nu are treaba cu acel subiect. omu poate gresi atunci cand se grabeste.. sau poate din cauza oboselei..

sau vruiai doar sa faci spam aiurea??? daca nu zici nimic legat de subiect PA !

Link to comment
Share on other sites

cand vazui dezbateri ( lucrurui serioase ) ma asteptam la alceva.. dar nu e cu cine vad..

sunt niste lucruri serioase astea... lucruri facute de evrei si planuite de mult de acestia...... insa e cam greu de inteles pt uni..

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc lumea din inturneric si trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

draga domn..

dar te ai gandit vreodata ca poate din cauza ca uni au facut o banca a americi particulara si cea care a ramas pe stat a fost "tzepuita" de diferiti bogatasi .. culmea.. ca sa dea faliment ????

si acestia care au tzepuita erau europeni.. oameni puternici din toate tarile ?

dar daca sti atatea sti cred ca toate perosanele pe care la ai enumerat sunt decedate nu ??

eu am facut acest topic sa cer o parere din partea voastra :>

eu nu vreau sa fie o disputa .. :tiphat: eu vreau doar sa aud pareri ce crede unu si altu :P

ce mi se pare interesant e placerea omului de a face observati chiar daca nu are treaba cu acel subiect. omu poate gresi atunci cand se grabeste.. sau poate din cauza oboselei..

sau vruiai doar sa faci spam aiurea??? daca nu zici nimic legat de subiect PA !

Esti obosit / grabit mereu?

Link to comment
Share on other sites

DUPA CUM ZICEAM MEREU OBSERVATI FARA SA ZICI NU LUCRU BUN.. EU SCRIU F REPEDE SI DIN ACEASTA CAUZA GRESESC...... ESTI GG...

:tiphat:

Vezi ca te-ai grabit prea tare si ai apasat si pe caps lock. Ce ai vrea sa zicem bun despre treaba asta? Ce e de zis intr-un video in care apare o asa-zisa fantoma? Chiar trebuie sa ne isterizam in masa?

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

DUPA CUM ZICEAM MEREU OBSERVATI FARA SA ZICI NU LUCRU BUN.. EU SCRIU F REPEDE SI DIN ACEASTA CAUZA GRESESC...... ESTI GG...

:tiphat:

Ia supara-te si ca sa ne arati ca e vorba doar de graba, scrie incet si corect macar urmatoarele 5 reply-uri.

Link to comment
Share on other sites

Are rost sa mai dau replay..... nu prea cred.. lumea posteaza aici din cate vad eu doar pentru spam.. este un subiect care mi se pare super interesant.... iar acel video a fost doar pentru a vedea necunoscatorii despre ce este vorba... eu vruiam sa ajung la subiectul principal.. noua ordine mondiala.. insa nu prea sunteti pasionati de asa ceva.. propun sa vorbim de " ce am facut azi in fata blocului " .. poate atunci o sa vad un raspuns care sa aibe legatura cu titlul topicului.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Are rost sa mai dau replay..... nu prea cred.. lumea posteaza aici din cate vad eu doar pentru spam.. este un subiect care mi se pare super interesant.... iar acel video a fost doar pentru a vedea necunoscatorii despre ce este vorba... eu vruiam sa ajung la subiectul principal.. noua ordine mondiala.. insa nu prea sunteti pasionati de asa ceva.. propun sa vorbim de " ce am facut azi in fata blocului " .. poate atunci o sa vad un raspuns care sa aibe legatura cu titlul topicului.

:tiphat:

Daca vroiai sa ne vorbesti de noua ordine mondiala nu veneai cu videoclipul ala. ;)

Cavalerii Apocalipsei ... nu era o carte? (doar atata stiu , nu ma pot considera o sursa de informatii extraordinara)

Nu, sunt cei 4 calareti prezentati in Apocalipsa lui Ioan.

Link to comment
Share on other sites

Nagasaky' date='14 March 2011 - 13:18' timestamp='1300101526' post='5683070']

Holy shit, mai ramane sa credem ca povestea din Lord of the Rings e adevarata si Frodo fuge cu inelu' de colo-colo. #-o

:))) e ceva

Daca vroiai sa ne vorbesti de noua ordine mondiala nu veneai cu videoclipul ala. ;)

pai cavalerii apocalipsei au legatura cu noua ordine mondiala. si m-am gandit ca poate existe persoane care nu stiu despre ce este vorba si s-a vada un mic video . :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...