Jump to content
oldGard

Cavaleri apocalipsei

Recommended Posts

Guest Antikrist

cand vazui dezbateri ( lucrurui serioase ) ma asteptam la alceva.. dar nu e cu cine vad..

ai pretentii la o dezbatere serioasa pe tema fantomelor? :))

Data viitoare sugerez sa faci un alt topic in care sa dezbati daca exista sau nu iepurasu' de paste. Poate ai mai mult succes acolo :)

Link to comment
Share on other sites

ai pretentii la o dezbatere serioasa pe tema fantomelor? :))

Data viitoare sugerez sa faci un alt topic in care sa dezbati daca exista sau nu iepurasu' de paste. Poate ai mai mult succes acolo :)

sunt niste lucruri serioase astea... lucruri facute de evrei si planuite de mult de acestia...... insa e cam greu de inteles pt uni..

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Evreii au editat clipul sau vreunul de la Auschwitz calarea calul ala? Fa-ne sa intelegem.

Sau calul era evreu ?

Link to comment
Share on other sites

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc lumea din inturneric si trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

Link to comment
Share on other sites

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc din trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

Ba da, am auzit si noi de teoriile astea conspirationiste, dar personal nu le dau atentie pentru moment, nu am gasit niste dovezi concrete care sa sustina ceva sau altceva (poate n-am cautat unde trebuie).

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

P.S. Vorbeste cu Sherkan( evreu ), poate iti pune o pila ceva.

In bocanc de Mos Nicolae.

Dar de ce criza asta trebuie sa fie neaparat intentionata ? E greu pt. voi ( astia inteligenti) sa acceptati ca unele lucruri se intampla... doar pt. ca se intampla ? Trebuie neaparat sa fie cineva care "sa traga sfori" , trebuie neaparat ca cineva sa fie in spatele oricarui eveniment, si pt. voi e mai interesant daca exista constipatii .... sau conspiratii :-? Dark cum drac ii zice ca am un platfus ? Te-ai gandit vreodata ca poate pur si simplu s-a intamplat sa cada preturile datorita faptului ca erau umflate artificial si n-a mai tinut ?

Link to comment
Share on other sites

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc lumea din inturneric si trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

Moama... ce simpla e politica asta mondiala ba. Si geniile astea de Francezi si Evrei fac toate astea pe la spatele americanilor si ba nimeni nu isi da seama. Cand e atat de evident!

Incetati sa mai credeti toate aberatiile. Atatea organizatii secrete si ordini mondiale si ra**t la tava. Chiar credeti ca oamenii se obosesc atata? Voi ati vazut MULT prea mult filme.

@Sherkan: Nu credeam... nu ne-am gandit nici o data la asta. La Realitatea a spus ca Basescu e de vina. :o

Link to comment
Share on other sites

In bocanc de Mos Nicolae.

Dar de ce criza asta trebuie sa fie neaparat intentionata ? E greu pt. voi ( astia inteligenti) sa acceptati ca unele lucruri se intampla... doar pt. ca se intampla ? Trebuie neaparat sa fie cineva care "sa traga sfori" , trebuie neaparat ca cineva sa fie in spatele oricarui eveniment, si pt. voi e mai interesant daca exista constipatii .... sau conspiratii :-? Dark cum drac ii zice ca am un platfus ? Te-ai gandit vreodata ca poate pur si simplu s-a intamplat sa cada preturile datorita faptului ca erau umflate artificial si n-a mai tinut ?

draga domn..

dar te ai gandit vreodata ca poate din cauza ca uni au facut o banca a americi particulara si cea care a ramas pe stat a fost "tzepuita" de diferiti bogatasi .. culmea.. ca sa dea faliment ????

si acestia care au tzepuita erau europeni.. oameni puternici din toate tarile ?

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Pai daca vrei iti aduc argumente de astea care sa ti le leg de "nefericetele" intamplari cu miile, toate valabile.

Spre ex. daca tot vorbesti de teorii constipationiste sau ... consprationiste, (Dark cum se zice ma ... lamureste-ma ! , in fine sry ... ploua afara si cand ploua devin agitat ) stii de J.P. Morgan care cand s-a nasolit treburili prin America... aia au cumparat banca a Americii care exista de pe la 1800 daca nu ma-nsel , in hal de pret ? Stii ca tot J.P. Morgan cand au cazut gemenele au incasat niste asigurari de vreo 800 de miliarde de dolari (sper ca-mi amintesc bine cifra) ? Pai acum eu sa cred, ca J.P. Morgan e un fel de Satana pe care se jura MO din RObotzii si ca ei sunt in spatele a tot ce inseamna "treburi murdare" ?

App. daca tot esti cu teoriile astea ******** (astept sa ma lamureasca Dark ca mie tot nu-mi vine cuv. exact) n-ar fi misto totusi sa vii si cu niste argumente ceva ... ca asa logic , repet, iti aduc 1000 re variante , atat pro cat si contra. Vino cu ceva dovezi, eventual niste telefoane ascultate, niste mamici ce vorbeau cand isi alaptau fiii, niste oameni de vaza pe plaja in chiloti inregistrati cand puneau tara la cale .. vino cu ceva, si iti promit ca te cred.

Link to comment
Share on other sites

e vorba de noua ordine mondiala.. de o organizatie formata dintre francezi si evrei (Care conduc lumea din inturneric si trag diferite sfori )care au ca scop conducerea lumi

din aceasta cauza este si criza ( si cand ma refer la asta , ma refer ca din cauza unor chesti care nu au mers bine ... pe scurt totul era ca america sa devina datori europenilor .. insa nu a mers chiar asa ok ....)si etc.. chiar nimeni nu stie de chestile astea?

Da asa este ,majoritatea populatiei o arde prin orase ,pe net toata ziua ,intre 4 pereti ,si pamantul se cultiva singur + ca sunt o gramada de bosorogi care nau mancat nau baut sa astranga milioane de bani,aur prin banci,si ii tine acolo.

cel mai bogat chinez isi ia 20 dolari pe zi de cheltuiala,si un Roman daca ar avea 1000000000 dolari iar bea si iar manca in cateva luni,

asa e ,e devina organizatiile secrete ca lumea nu mai munceste.

in legatura cu topikul ,nam cuvinte ,daca cauti fantome pe itibe gasesti cu miile.

nu cred in cai verzi prin stadioane. (poate se antrena,ai grije )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...