Jump to content
Razvan

Mafia 13 - Masina timpului

Recommended Posts

Guest ForumistuMascat

De curiozitatea ,daca nu dadea el vot cine pica drept tap ispasitor ?:lol:

Luciane ce ti se potriveste avataru` acum

God is dead - Take his place =)))

Link to comment
Share on other sites

De curiozitatea ,daca nu dadea el vot cine pica drept tap ispasitor ?:lol:

Cred ca se ducea fallout.Am zis sa nu stau ca ursul in vizuina si sa ies la joc.Dar ar trebui niste reguli ceva - sa nu mai voteze astia ca idiotii unul dupa altul! Adica sa scrie si ei ceva : "ba il votez pe asta ca asa asa etc."

Pe Lucian il stiam pervers, jocul urmator il rezolv :clap:

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa recunosc, am gasit niste alcool in dreptul copacului si am fost putin cam ametit pe parcursul discutiilor.

De ce l-ati suspectat pe Komsiar? Adica pana la urma de ce nu pe mine ca eu am venit cu ideea. Mi se pare random asa din cate am vazut.. Dupa care un efect de mini-turma.

Link to comment
Share on other sites

ma scuzati, am fost plecat oleaca...

Moare andi - il consigliere (mafiot).

Se incheie ziua. Noaptea tine pana maine la ora 12:00. Va rog trimiteti tintele. Cand trimiteti tintele incercati sa dati reply la pm-ul meu, si sa nu-mi accesati profilul.

O seara placuta tuturor!!

Link to comment
Share on other sites

Incepe ziua!!

Situatia:

-Este gasit plin de sange sinister, cu o sticluta de morfina langa el, si infasurat in niste bandaje care se pare ca nu l-au putut salva. "Presedintele" il recunoaste, sinister este savantul nebun.

-Un localnic observa in cealalta parte a satului trupul neinsufletit a lui black, in care se aflau 3 cartuse. Dupa obiectele pe care le purta la el, camarazii l-au identificat a fi politist. Unul dintre localnici spune ca noaptea a auzit zgomot din dreptul casei lui black, si la un moment dat s-a aprins o lanterna. Acea vapaie sinistra a luminat fata lui FalloutGirl.

-Intre timp o alta veste groaznica se aude: un alt soldat, Darkness03 este injunghiat in inima. Dupa pistol si scrisoarea pe care o purta in buzunar, se pare ca darkness03 era mafiot. Tot in aceasta casa se afla o sticulta de morfina sparta, si pe langa asta pistolul unui politist si o dara mare de sange. Oare ce s-o fi intamplat?

Lista soldatilor ramasi in viata:

gazerock98

lukl

rApTure

FallOutGirl

Lucian

liquidlove

Equilibrium

Wanksta

BrokenLord

R_SupeRstaR

IrnK

LuckyShot

Zeal

Thor.

*crazy_kid*

SouthBoy_Lucyo

Lancelot

Memmorex

ForumistuMascat

Linsari:

-7 la termen

-10 instant

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

A murit urat de tot... :(

A fost plictisit de moarte? :))

lucio .. am editat

Am observat.

Deci, revin, fallout, ai teava fierbinte? .....la pistol... ??

Link to comment
Share on other sites

stiu ca pare ciudat faptul ca forumistu mascat a acuzat-o ieri toata ziua pe fallout si ca fallout se pare ca l-a ucis pe blk, dar eu am o banuiala si in ce-l priveste pe forumistu mascat. poate fallout e psihopat sau are alt rol de ucigas si forumistu e mafiot.

Link to comment
Share on other sites

ok eu dau cartile pe fata pt ca nu mai am nimic de pierdut.

deci. eu am fost atacat azi noapte de catre darkness03, insa am folosit sticluta cu morfina si azi e ultima zi cand mai sunt in viata. pana acum am investigat pe luckyshot si blk, amandoi au iesit curati la investigatie.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca pare ciudat faptul ca forumistu mascat a acuzat-o ieri toata ziua pe fallout si ca fallout se pare ca l-a ucis pe blk, dar eu am o banuiala si in ce-l priveste pe forumistu mascat. poate fallout e psihopat sau are alt rol de ucigas si forumistu e mafiot.

ok eu dau cartile pe fata pt ca nu mai am nimic de pierdut.

deci. eu am fost atacat azi noapte de catre darkness03, insa am folosit sticluta cu morfina si azi e ultima zi cand mai sunt in viata. pana acum am investigat pe luckyshot si blk, amandoi au iesit curati la investigatie.

de asta am zis ca nu cred ca fallout e mafioata. poate e psihopat sau vigilante sau altceva. asta sau poate fallout face parte din alt clan de mafioti. pot fi si 2 clanuri.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate a murit si un politist..pe cine a suparat/acuzat oare black in scurta lui existenta pe aici?

Treaba asta cu Fallout nu e prea evidenta ca sa fie chiar ea asasinul?

Ori e prea evident si ea e oarecum nevinovata.Ori ea nu stie sa "joace" si e vinovata.Eu cred ca e a doua varianta...

Link to comment
Share on other sites

My point too..nu cred ca FG a facut de capul ei sau ma rog..ca face parte din clan...

Zeal multumim de informatii

sau poate face parte din alt clan

eu va propun momentan doua solutii: forumistu mascat si fallout. pe cine vreti sa votati?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...